Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bosch SRS5602 - Zmywarka nie myje naczyń z górnej półki

MM2X 13 Sep 2012 18:03 7260 0
    MM2X
    Level 26  
    Wyczyściłem filtry, przepłukałem ramie obrotowe oraz wszystkie dysze i niestety pomimo tego zmywarka nie myje naczyń z górnej półki (tzn. myje ale słabo) na 50 st.
    Na 35 jest jeszcze gorzej. Mam uszkodzony filtr siatkowy, ale zapewne większego znaczenia przy tej usterce nie ma? (na marginesie, gdzie można taki filtr kupić).
    Czy coś jeszcze podlega czyszczeniu co miałoby wpływ na prace zmywarki?

Do czego służy regulacja jak na fotce niżej, próbowałem włożyć różne śrubokręty ale wpadają i nic nie są w stanie objąć,-jakiś klucz potrzeby?

Z ciekawości chciałem odkręcić blachę jn. w poszukiwaniu dodatkowych elementów do ewentualnego czyszczenia ale odpuściłem, po po odkręceniu śruby okazuje się że pod blachą jest coś na kształt filcu i jeszcze przyklejone.

Tutaj chyba więcej nie da się czyścić:

Z góry dzięki za wszelką pomoc.

No cóż nie doczekałem się odpowiedzi na forum, trudno . Może komuś się przyda, bo niewykluczone, że znalazłem powód usterki. Po kolei: - wyciągnąłem górne ramię obrotowe i podłączyłem do węża z prysznica. Z wszystkich otworów jednakowy strumień wody, za wyjątkiem jednego który jest od spodu, więc myślę sobie nie ma on większego znaczenia. Ale ramię powinno się kręcić, czyżby za słaby strumień wody?. Już miałem odpuścić i tknęło mnie, co powoduje, że ramię nie obraca się i chyba wpadłem na to-strumień z tego dolnego otworu "działa jak wiosło" i odpycha odśrodkowo ramię wprowadzając je w ruch obrotowy (chyba, że się mylę?). odpiąłem ramię od uchwytu i wewnątrz tego otworu było coś na kształt skorupki od jajka lub kamienia? zasłaniając otwór może w 50-60%. Usunąłem, z powrotem pod wąż z prysznica i zaczęło się obracać . Wszystko poskładałem i włączyłem zmywarkę na program 35, - I mycie i jest wszystko ok. Może to przypadek a może nie, zobaczymy co będzie dalej.

Na marginesie, czy można do tej zmywarki kupić części poza siecią Boscha?, -jeżeli tak proszę o namiary.