Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Siemens X1046 - nie grzeje, część programów nie działa

13 Wrz 2012 18:24 3504 5
  • Poziom 9  
    Witam,
    mam problem z pralką Siemens WS10x460pl.

W ostatnim czasie przestała grzać wodę, a od dłuższego czasu działa tylko jeden program (Bawełna Eco), na pozostałych pralka zachowuje się różnie, jednak najczęściej przez cały cykl prania ani razu nie spuszcza wody, pozostawiając ją w zbiorniku po jego zakończeniu.

Pralka niestety nie wyświetla żadnego błędu, który mógłby ułatwić znalezienie i wyeliminowanie usterki.

Jeśli pralka posiada jakiś "tryb serwisowy", który umożliwia sprawdzenie poszczególnych elementów pralki prosiłbym o informację jak go uruchomić.
  • Poziom 28  
    A podstawowe rzeczy jak czyszczenie filtra, pomiar grzałki i testowanie pompy? Nikt z forum na odległość tego nie zrobi.
  • Poziom 9  
    Filtr jest czyściutki, pompa działa bez problemu, wydało mi się to oczywiste bo pisałem, że na jednym z programów pralka przechodzi przez cały program wykonując wszystkie czynności z wyłączeniem grzania.

Jeśli chodzi o grzałkę to sprawdziłem wszystkie połączenia, jedynie jej rezystancja budzi moje zastrzeżenia, bo wynosi ok 50kΩ.
  • Poziom 22  
    Cytat:
    Jeśli chodzi o grzałkę to sprawdziłem wszystkie połączenia, jedynie jej rezystancja budzi moje zastrzeżenia, bo wynosi ok 50kΩ

Kolego sam sobie odpowiedziałeś.
  • Poziom 9  
    Jest jakaś znacząca różnica jakościowa pomiędzy tymi dwoma grzałkami, czy można brać tą tańszą?

http://north.pl/karta/grzalka-do-pralki-ws10x460pl;12--siemens-,9EW-Z6-CMMP-GUT.html
    http://north.pl/karta/grzalka-do-pralki-ws10x460pl;12--siemens-,TXZ-CE-CMMP-GUT.html

I pomijając grzałkę, która padła w ostatnim czasie, ma ktoś pomysł czemu pralka na innych niż wspomniany w pierwszym poście programach nie spuszcza wody?
  • Poziom 22  
    Kup tańszą grzałkę będzie ok.
    Co do spuszczania wody to sprawdź po zamontowaniu nowej grzałki.