Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Audi A3 - czujnik temperatury zewnętrznej

gsekulski 13 Sep 2012 19:44 21171 9
    gsekulski
    Level 16  
    Witam. Posiadam a3 97r, i zastanawia mnie to bo autko ma pełną elektrykę z komputerem włącznie a brakuje jedynie czujnika temp. zewnętrznej. Po lewej stronie zderzaka znalazłem wolno zwisającą kostkę czy ktoś się orientuje czy ta kostka jest właśnie od tego czujnika?? link do foto załączam niżej.

https://obrazki.elektroda.pl/2288613300_1347558130.jpg
    gsekulski
    Level 16  
    A orientujesz się od czego może być? dodam, że jest idealnie w tym miejscu w którym jest otwór na czujnik w zderzaku.
    przemek1982-25
    Level 19  
    to jest kostka od drugiego klaksonu jezeli sie nie myle w grupie vw wiekszosc aut ma 2 wysoko i nisko tonowy a czujnik powinieneś mieć podłączony jeżeli klima ci dziala to on funkcionuje tylko niewidisz temperatury na zegarach
    gsekulski
    Level 16  
    Dzieki za podpowiedz. Sprawa wygląda tak, ze w zderzaku nie ma czujnika własnie, jest pusty otwór a i nie widzę w pobliżu innego przewodu wolno stojącego;/
    gvw
    Level 17  
    Klima działa? Jak już kolega wyżej wspominał..
    gsekulski
    Level 16  
    klima nie działa
    LoLek85
    Level 28  
    Na jakiej podstawie twierdzisz że nie ma czujnika?
    Ta kostka jest jak ktoś wspomniał wyżej od klaksonu.
    enauto
    Level 29  
    Tu masz zdjęcie czujnika wraz z kostką. Zdjęcie z zarchiwizowanej aukcji "AUDI A3 VW GOLF 4 CZUJNIK TEMPERATURY ZEWNĘTRZNEJ(numer 1189128323)"

Audi A3 - czujnik temperatury zewnętrznej
    Przewody do sygnału mają kolory brązowy i czarno-żółty.
    Czujnik temperatury ma przewody brązowo-biały i brązowo-żółty.
    gsekulski
    Level 16  
    Nie ma gdyż z tego co się orientuje powinien być po lewej stronie zderzaka w dolnej części... tam nie ma śladu po nim, tylko dziurka w zderzaku o średnicy ok 1cm. Ale dzięki za info zobaczę tam jeszcze.

"enauto" dzięki za foto, wjadę zaraz jeszcze na kanał i dokładniej się mu przyjrzę. Ale z tego foto co mi wysłałeś to identycznie te kostki wygladają, tylko moja jest czarna a ta biała. ale tak to identyczne są.

Dodano po 48 [minuty]:

więc tak... przewody idące do tej kostki są koloru : brązowo-biały, brązowo- żółty oraz czarno-żółty. Przewody idące do tej kostki są w tym samym pancerzu co te do klaksonu, w połowie się rozdzielają a kostka od klaksonu jest zielona. Na pierwszym foto wyraźnie widac otwór w zderzaku w którym jak sądze powinien być czujnik. Klakson jest równo na wysokości podłużnicy a ten otwór oraz ta kostka jest ok 20cm niżej. Na pewno nie ma tam innego wolnego przewodu jak i czujnika, gdyby był bym zauważył. Niżej zamieszczam jeszcze 2 fotki.

https://obrazki.elektroda.pl/6852831300_1347733847.jpg
    https://obrazki.elektroda.pl/2578124500_1347733891.jpg