Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka: Jaką kupić (nową)?

13 Wrz 2012 19:46 5016 7
  • Poziom 17  
    Witam!
    Zwracam się do was z prośbą o pomoc przy wyborze pralki automatycznej. Na produkty jakiej firmy warto zwrócić uwagę? Może jakieś konkretne modele słyną z niezawodności i spełniają poniższe kryteria?
    Moim celem, jest kupienie pralki, która posłuży ok 5 lat, nie zalewając sąsiadów piętro niżej i przez te 5 lat eksploatacji nie spędzi w sumie pół roku w serwisie. Zamierzam robić 2-3 prania w tygodniu
    Wymagania:
    - Cena: do 1400 zł (a im mniej tym lepiej:)) + ewentualnie gwarancja na 5 lat
    - Niezawodna, szybki ewentualny serwis
    - Klasa energetyczna min. A+
    - Absolutnie nieprzekraczalna głębokość 57 cm
    - Wsad 5-6 kg
    - Maksymalna prędkość wirowania 1000-1200 obr/min
    - będzie miło, jeżeli nie będzie się "tłukła" w łazience.

Obejrzałem ofertę z kilku sklepów, o oto, które mniej więcej odpowiada moim wymaganiom:

1. LG F-1091 LD
    2. LG F 1291 QD
    3. BOSCH WAB 2007 KPL
    4. BOSCH WAB 2028 JPL
    5. ELECTROLUX EWF 127410 W Time Manager
    6. ELECTROLUX EWP 1274 TEW
    7. ELECTROLUX EWP 11062T W

Które z w/w są warte polecenia?
  • SterControl
  • Poziom 17  
    Kupiłem pralkę AEG LAVAMAT 70270 VFLP....

Ktoś ma doświadczenia z tą pralką? Może jakieś zastrzeżenia? Na co zwrócić uwagę?
  • SterControl
  • Poziom 20  
    Poszukaj Mastercook .Maja rozbieralne zbiorniki.
  • Poziom 11  
    @offca358: jak sie do teraz sprawuje twoja AEG 70270?
    Aha, i gdzie jest składana, jak mo żna zapytać ("made in x" na tabliczce z tyłu)?
    Czy "łatwe prasowanie" to program czy funkcja (tzn. dodatkowo do programu czy jako oddzielny)?

I wie ktoś może jak w tym modelu jest z bębnem i łożyskami - rozbieralne czy klejone?
  • Poziom 17  
    Sprawuje się bardzo dobrze, robi 2-3 prania tygodniowo.
    Bęben rozbieralny, łożyska chyba też.
    Łatwe prasowanie,to program.
    Żona jest bardzo zadowolona.
    Nie wiem, gdzie była składana, bo na nalepce z numerem seryjnym nie jest napisane, z tyłu nie ma opcji zajrzeć. Tylko dla przypadków awaryjnych.
    Może ktoś umie rozszyfrować po numerze seryjnym bądź innym, to podam.
  • Poziom 11  
    Ok nie do końca rozumiem z tymi programami - czyli gdy chcę łatwe prasowanie to już nie wybiorę innego programu z kółka (np. Jeans)? Jak patrze na panel w Siemens, to łatwe prasowanie (czy redukcja zagnieceń) jest jako dodatkowa opcja, o ile dobrze to rozumiem, a w AEG = na 1 pranie 1 ustawienie (albo Jeans albo łatwe prasowanie)?

Czy może w tej AEG można aktywować kilka programów równocześnie i np. ustawić
    Ciche Pranie + Jeans + Łatwe prasowanie?

(Tak myślałem widząc pod pokrętłem przycisk "on/off" - pokręcasz, zatwierdzasz, zmieniasz pozycje, zatwierdzasz ponownie co innego, zostaje zaświetlone aż powrócisz kółkiem i wyłączysz lub wybierzesz inny "program główny" - np. Jeans a Firany).
  • Poziom 11  
    Miałem taki dylemat rok temu. Też myślałem o Boschu a nawet przez chwilę o Miele tylko że nawet jeśli prawdą jest że wytrzyma lat 15 to co z tego ? Kosztuje tyle co 3 nowe pralki - a umówmy się po 10 latach to nawet obecny szczyt techniki będzie przestarzałym rzęchem.

Najsłuszniejsza chyba rada jaką usłyszałem jest aby wziąć dobry model ze firmy ze średnej półki z dobrą gwarancją ( długą i na miejscu ).
    Wtedy ( rok temu ) wybrałem Beko bo miała akurat rozszerzenie gwarancji do 5 lat za darmo. I to był raczej ( może jeszcze za krótko aby to w pełni potwierdzić ) dobry wybór. Zero problemów a pralka jest intensywnie wykorzystywana - mam małe dzieci. Poprzednia ( Amica ) też zresztą działała bezawaryjnie przez 8 lat - i nadal działa tylko była zdecydowanie za mała, głośna itd

Z parametrów natomiast warto chyba zwrócić uwagę na
    a) jak największą objętość wsadu - ja wybrałem 9kg i myślę że jest to minimum dla rodziny z dziećmi
    b) jednocześnie tryb prania nie w pełni napełnionego wsadu.
    c) skuteczne pranie w niskich temperaturach ( ciekawa jest opcja w Samsungach od 20*C ale do tego są potrzebne specjalne proszki
    d) tryb prania szybkiego - bardzo ważne bo wiele rzeczy wymaga tylko odświeżenia
    e) równie ważne oprócz co oczywiste dobrej klasy energetycznej ważne jest dla mnie możliwość opóźnionego startu - my wszystkie prania robimy w nocy ( jest na tyle cicha że nie przeszkadza ) co pozwala efektywnie korzystać dwutaryfowej elektryczności
    f) zbyt małe zużycie wody jest podejrzane i karze zapytać o efektywność płukania
    g) ważne jest oczywiście jednak też aby środki piorące nie były bez sensu wypłukiwane
    h) jeśli ma się kawałek balkonu lub ogródek to raczej mało istotna jest szybkość wirowania - a raczej podnosi tylko zużycie energii

To tyle na szybko
    PS. Szukałem wśród produkowanych a raczej składanych w Polsce pralek - ale niestety jednak wszystko z powyższymi funkcjami było droższe i do tego miało krótką gwarancję. Dlatego wybrałem produkt turecki ...
  • Użytkownik usunął konto