Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zmywarka Bosch SMV50E10EU

Zbyszek5 13 Wrz 2012 19:47 4947 2
  • #1 13 Wrz 2012 19:47
    Zbyszek5
    Poziom 1  

Witam

Mam pytanko, posiadam zmywarkę Bosch SMV50E10EU, po zakończeniu gwarancji zaczęły się drobne problemy. W trakcie zmywania naczyń zmywarka po kilku minutach załącza się brzęczek informujący o zakończeniu zmywania, gdy otworzyłem drzwi na wyświetlaczu świeci się kontrolka oznaczona numerem 12 / kran /. Przeczyściłem dopływ wody / w sitku nie było żadnych drobinek np. piasku itp./, przeczyściłem również odpływ wody / syfon w kranie/, pompę w zmywarce przewody doprowadzające wodę. Następnie po złożeniu i włączeniu zmywarki na początku było wszystko w porządku po kilku minutach załączył się brzęczek i po otwarciu drzwi na wyświetlaczu zapaliły się dwie czerwone kontrolki nr 12 / kran/ i nr 7 / czyszczenie/. Dodaję, iż aby rozebrać pompę wodną rozpiołem instalacje elektryczną z kostek która później podłączyłem. Co to za usterka może ktoś podpowie. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

1 2
  • #2 13 Wrz 2012 20:53
    karol5608
    Poziom 28  

To jeszcze radzę sprawdzić czy na dnie nie ma wody, bo niektóre modele mają tam właśnie czujniki. Tzw aqua stop , chodzi oczywiście o dno urządzenia a nie komory zmywania.

3
  • #3 07 Mar 2016 19:21
    saintmax
    Poziom 2  

No właśnie ta woda tam raczej jest. Odkręciłem dziś boki z blachy - widzę wszędzie w rurkach wodę. Jak przechyliłem zmywarkę na bok (strona odwrotna do tej po której jest programator) to trochę tej wody się wylało.
    Czy jest gdzieś instrukcja serwisowa, żeby się do tego czujnika dobrać?

0