Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Napęd ps3 - Parowanie płyty z napędem

serek2 13 Wrz 2012 20:06 8010 21
  • #1 13 Wrz 2012 20:06
    serek2
    Poziom 9  

Witam
    Mam pytanie czy ktoś już próbował grzebać w eepromie IC310
    tam gdzie jest zapisany klucz by była możliwość sparowania płyty z napędem.
    A może ma ktoś gotowe wsady do tych układów.

Napęd ps3 - Parowanie płyty z napędem Napęd ps3 - Parowanie płyty z napędem Napęd ps3 - Parowanie płyty z napędem

0 21
  • #2 14 Wrz 2012 00:43
    ebry
    Poziom 30  

Rozumiem, że masz działającą płytę, lecz bez sparowanego napędu. Masz napęd i chcesz mu wgrać klucz swojej płyty? Skąd masz ten klucz?

P.S. Klucz siedzi w IC304.

0
  • #3 14 Wrz 2012 14:22
    serek2
    Poziom 9  

Nie posiadam klucza myślałem że, on znajduje się w pamięci IC310.
    Na forum ktoś wspominał że można pogrzebać w epromie i będzie widoczny jako nowy dlatego postanowiłem trochę rozwinąć ten tema bo może ktoś już to robił.
    Posiadam płytę w której muszę postawić na nowo cpu i gpu by ruszyła a co do napędu to posiadam z innej konsoli okazyjnie kupionej w której ktoś próbował wygrzewać układy ale metodą ogólnie dostępną czyli opalarka kontra palnik i łyżeczka kalafonii.:)

0
  • #4 14 Wrz 2012 17:56
    ebry
    Poziom 30  

Jeżeli chcesz podstawić na nowo CPU to musisz też podstawić IC304 i kość pamięci z kluczem do tego CPU. GPU możesz podstawiać bez problemu, nie jest on parowany z płytą.

0
  • #5 14 Wrz 2012 19:52
    serek2
    Poziom 9  

Uruchomiłem płytę miała być z Ylod a okazało się że działa tylko na podwyższonych obrotach wentylatora i pewnie nie długo pochodzi i tak mnie będzie czekać wymiana kulek ale puki co to wymienię pastę.
    Mam pytanie czy jak podnosicie układy to ściągasz czapki z rsx i z cella
    bo na starej płycie wykonałem próbę i rsx odskoczył tylko się trochę martwię o pady czy się nie uszkodzą co do cella to wiadomo że trzeba ostrożnie wykonać ciecie.

1
  • #6 14 Wrz 2012 20:14
    ebry
    Poziom 30  

serek2 napisał:
    Uruchomiłem płytę miała być z Ylod a okazało się że działa tylko na podwyższonych obrotach wentylatora i pewnie nie długo pochodzi i tak mnie będzie czekać wymiana kulek ale puki co to wymienię pastę.

Zdejmij IHS z CPU, nałóż nową pastę i problem głośnego wentyla zniknie.

Co do podnoszenia CPU, to nie wiem po co to robić. Reballing GPU załatwia YLOD na 100%. Ja nie zdejmuję IHSa, ale są tacy którzy to robią. Kwestia sprzętu i umiejętności.

0
  • #7 14 Wrz 2012 20:53
    serek2
    Poziom 9  

Ebry dziękuje bardzo za podpowiedzi a co do RSX-a zdejmujesz z niego IHS ? czy raczej podnosisz całość?

0
  • #8 15 Wrz 2012 09:12
    ebry
    Poziom 30  

Podnoszę bez zdejmowania IHS.

0
  • #9 17 Wrz 2012 19:15
    serek2
    Poziom 9  

Które układy na płycie głównej odpowiadają za sparowanie napędu i czy jest możliwość przełożenia jej ze starej płyty do nowej bo operacja sparowania jest trochę skomplikowana przy wersji firmware 4.00 bo trzeba zrobić downgrade do wersji 3.55 a bez E3 fleshera jest to chyba niemożliwe.

0
  • #10 18 Wrz 2012 01:06
    ebry
    Poziom 30  

Napisałem ci wyżej które układy trzeba przełożyć, a downgrade zrobisz tylko przy pomocy dodatkowego sprzętu.

0
  • #11 18 Wrz 2012 18:14
    serek2
    Poziom 9  

Czyli dobrze rozumie że układ taki jak IC304 znajduje się na płycie głównej i przełożenie go mi nic nie da.
    Co do E3 fleschera to nie do modelu który posiadam już wyczytałem że trzeba się podłączać kablami do płyty lub programator.

0
  • #12 10 Mar 2013 15:47
    krzytok
    Poziom 9  

IC304 nie znajduje sie na logice napędu??. Mój problem polega na tym że nie mam oryginalnego napędu . Za to mam płyte główna ( martwą) sparowana do mojego napędu który chcę zamontowac w działającej konsoli. Pytanie jaki układ podmienic na płycie głównej ps3 tak aby był zgodny z napędem i czy owy układ odpowiada tylko za klucz napędu czy wynikną dalsze komplikacje po podmianie.

0
  • #13 20 Mar 2013 21:39
    wirefree2
    Poziom 13  

Najprosciej podmienić pamięci NAND z firmware tam są wszystkie klucze. Ewentualnie CFW które nie wymaga parowania.

0
  • #14 04 Kwi 2013 16:34
    krzytok
    Poziom 9  

Panowie zrobię mały offtop jednostka to cech 2503a pokazuje mi kod błędu 8001002b . Wynika że wystąpił problem z odczytem danych . Jednak założyłem napęd do innej konsoli ( identyczny model) I napęd działa bez zarzutów firmware przeinstalowany 4.4.0 ... Ktoś z panów miał podobny przypadek?

0
  • #16 18 Kwi 2013 21:51
    krzytok
    Poziom 9  

Tyle to ja wiem ;) Laser wymieniony na nowy , problem pozostał . Chyba następna konsola pójdzie na straty

0
  • #17 18 Kwi 2013 22:18
    wirefree2
    Poziom 13  

Może kontroler napędu masz uszkodzony, jedyne rozwiązanie to powalczyć z alternatywnym softem. jesli wtedy nie ruszy to kontroler bym obstawiał. Ewentualnie coś nie łączy kulki od procesora kontrolera itp.
    te uszkodzone konsole masz do sprzedania ?

0
  • #18 19 Kwi 2013 02:19
    krzytok
    Poziom 9  

Całe zajście wygląda tak : Dema z dysku śmigają aż miło . Wrzucam płytę , system odczytuję , pokazuje się nazwa gry i zaczyna się procedura odpalania. Obraz mignie kilka razy i wraca do systemu z kodem 8001002b. Na razie nie sprzedaje I też zaczynam podejrzewać kontroler , jak na ironie w tym modelu jest wbudowany w płytę główną

0
  • #21 19 Kwi 2013 20:20
    wirefree2
    Poziom 13  

No nie wiem czy kontroler jest na płycie a nawet jakby to nic nie zmienia bo nie można kontrolera tak o sobie wymienić bez parowania. Przywroc software do ustawien fabrycznych i sformatuj dysk może to pomoże, bo jesli gra rusza to laser i kontroler raczej są OK.

0