Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ABIT AI7 CIĄGLE PISZCZY MODULOWANYM SYGNAŁEM

wir3 26 Sty 2005 01:20 2612 9
  • #1 26 Sty 2005 01:20
    wir3
    Poziom 14  

witam, mam taki problem w tej o to plycie głównej mam cpu pantium 4 3,2mhz 2x256 ramu dual chanel grafika winfast agp x8 po wcisnieciu power ciagle piszczy modulowanym dzwiekiem obrazu niema nic sie nie pokazuje na wskazniku led procesu (bo jest tam takie cos zamontowane) na plycie głównej pokazuje mi najpierw nr 8.3 a potem 9.0 i to koniec ,prosze o pomoc co to moze byc za usterka . plyta główan czy cpu cos nie tak ? help.
    Nie używaj dużych liter w tytule - REGULAMIN.[h]

0 9
  • #2 26 Sty 2005 01:27
    Kolobos
    Spec od komputerów

W instrukcji powinienes miec opis kodow post, nie mowiac juz o google to samo opisy dzwiekow biosu.Nie mowiac juz o szukaj na elektrodzie bo ten temat pojawial sie wiecej niz raz, do tego nie pisz tematu postu z Capsem.

0
  • #3 26 Sty 2005 01:31
    PL_NukeR
    Poziom 16  

AMI
    Liczba dźwięków - Typ błędu
    1 -Problem z odświeżaniem RAM
    2 -Błąd parzystości pamięci RAM w obszarze pierwszych 64 KB
    3 -Błąd w obszarze pierwszych 64 KB RAM-u
    4 -Błąd zegara systemowego
    5 -Problem z procesorem
    6 -Błąd kontrolera klawiatury
    7 -Błąd trybu wirtualnego procesora
    8 -Błąd zapisu lub odczytu z pamięci karty graficznej
    9 -Błąd sumy kontrsrlnej BIOS-u
    10 -Błąd zapisu lub odczytu pamięci CMOS
    11 -Błąd pamięci cache
    ciągły ton -! Błąd pamięci RAM lub pamięci karty graficznej
    Award
    1 długi -błąd pamięci
    1 długi i 2 krótkie -Błąd parzystości pamięci RAM
    1 długi i 3 krótkie -Błąd karty graficznej
    ciągły ton -Błąd pamięci RAM lub pamięci karty graficznej
    Phoenix
    1-1-3 - nie jest możliwy odczyt parametrów konfiguracyjnych z pamięci CMOS .Konieczna jest wymiana płyty głównej .
    1-1-4 -Układ zawierający BIOS musi być wymieniony
    1-2-1 -Błąd zegara systemowego
    1-2-2 -Uszkodzona płyta główna
    1-2-3 -Uszkodzona płyta główna
    1-3-1 -Uszkodzona płyta główna
    1-3-3 -Błąd parzystości pamięci RAM w obszarze pierwrszych 64 KB
    1-3-4 -Uszkodzona płyta główna
    1-4-1 -Uszkodzona płyta główna
    1-4-2 -Błąd pamięci RAM
    2-x-x -Każda kombinacja sygnałów, rozpoczynająca się od dwóch dźwięków oznacza uszkodzenie pamięci RAM
    3-1-x -Jeden z układów płyty głównej jest uszkodzony. Prawdopodobnie konieczna jest wymiana płyty głównej
    3-2-4 -Błąd kontrolera klawiatury
    3-3-4 -Brak karty graficznej
    3-4-x - Błąd karty graficznej
    4-2-1 -Jeden z układów płyty głównej jest uszkodzony. Prawdopodobnie konieczna jest wymiana płyty głównej
    4-2-2 - Błąd zgłoszony przez płytę główną - przedewszystkłm należy sprawdzić czy klawiatóra jest sprawna
    4-2-3 -Jak wyżej
    4-2-4 -Prawdopodobnie jedna z kart rozszerzeń jest uszkodzona. Jeśli wszystkie są sprawne to płyta główna nadaje się do wymiany.
    4-3-1 -Błąd płyty głównej
    4-0-2 -Jak wyżej
    4-3-3 -Jak wyżej
    4-3-4 -Błąd zegara czasu rzeczywistego Powinna pomóc wymiana baterii na płycię głównej

*Kody BIOS-ów Phoenix są najbardziej szczegółowe ze wszystkich, ale płyty wyposażone w taki BIOS są rzadko spotykane. Za każdym razem emitowane są trzy grupy krótkich dżwięków, oddzielone od siebie krótką pauzą. Zatem zapis 1-3-3 oznacza, że został wygenerowany jeden dźwięk, potem była pauza, następnie trzy dźwięki, kolejna pauza i znów trzy dźwięki.
    cos napewno dopasujesz pozdrawiam:)

0
  • #4 26 Sty 2005 01:37
    Kolobos
    Spec od komputerów

:arrow: PL_NukeR
    Ta plyta ma bios award'a wiec nie wiem po co to wszystko wklejasz.Wszystkie opisy kodow post i jak i dzwiekow sa na:
    http://www.bioscentral.com/
    A najwazniejszego i tak nie wkleiles czyli, przegrzanie/uszkodzenie procesora.

0
  • #5 26 Sty 2005 01:42
    wir3
    Poziom 14  

oki,przepraszam za capsa , w tym opisie kodu na plycie mam takie cos : 90-complete uguru initial process ,award bios take over booting job -moze cos z tego wywnioskujecie ?

0
  • #6 26 Sty 2005 01:44
    Kolobos
    Spec od komputerów

Czy ta plyta ma jakies zworki? Jezeli tak to czy sa dobrze ustawione? A jak nie ma to zresetuj CMOS i zobacz czy cos sie zmienia.

0
  • #7 26 Sty 2005 01:52
    wir3
    Poziom 14  

niestety zworki ma tylko 3 do wake up kompa klawiszami i usb ,i do clear cmosa - juz to robilem bez rezultatu to samo w kolo ,czy to moze byc wina ze cpu sie spalił ale nigdy nie był krecony ! oglądałem go i jest czysty żadnego nadpalenia czy cos w tym stylu.

0
  • #8 26 Sty 2005 02:23
    nekri
    Poziom 19  

ja bym sprawdzil czy dobze grafka docisnieta.. bo to jest najczesciej drobnostka ale tak upierdliwa...

0
  • #9 27 Sty 2005 21:38
    Morthyr
    Poziom 14  

Moj Abit tylko ze AN7 piszczy modulowanym dzwiekiem jak cos sie z cpu dzieje a dokladniej piszczy alarm obrotow wentyla.

0
  • #10 05 Mar 2005 14:26
    elbob
    Poziom 32  

Witam.

:arrow: wir3
    Mam przyjemność bawić się tą płytą i błąd ten również u mnie występował, chociaż nie za każdym razem (BIOS ID:1.9).
    Nie wiem czy zauważyłeś, ale Abit zastosował pewną sztuczkę – gdy ustawisz w Bios’ie "CPU Default" („Auto detect”) szyna FSB automatycznie zostaje podniesiona o 3 MHz (wszystkie te płyty tak mają), co jest przecież niezgodne ze specyfikacją procesora i stąd ten błąd (ciemny ekran i sygnał dokładnie taki, o którym piszesz). Moim zdaniem, ta sztuczka jest niepotrzebna lub niedopracowana przez producenta (może któraś z kolejnych wersji Bios’u to poprawi?).
    Po ustawieniu w Bios’ie „CPU operating Speed” na „User Define” wszystko jednak działa bez zarzutu – nawet przy FSB ustawionym dość wysoko.

Pozdrawiam.

0