Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Inne] Samsung ML-2165 czy Xerox Phaser 3010?

13 Wrz 2012 21:04 9516 18
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 19  
    Firmy Xerox i Samsung to bracia. Obie drukarki mają bardzo podobne paramentry.

Przeczytałem Twój post i ja na Twoim miejscu wybrałbym Samsunga. Mimo wad które napisałeś jest to firma mająca większy respect i nawet z czasem ceny tej drukarki nie zejdą aż tak w dół i łatwiej będzie się jej pozbyć (gdyby np nie przypadła Ci do gustu).

Teraz ze względów praktycznych:
    - Samsung wg mnie lepiej wygląda i lepiej prezentuje się na biurku
    - Samsung produkuje drukarki nie do zdarcia (nie psują się)
    - ceny tonerów Samsunga są wysokie (ale wieczny chip znacznie obniża koszty druku 8zł na 1500stron)
    - rozdzielczość 1200x1200 to i tak za dużo chyba że drukujesz jakieś rysunki techniczne
    - Samsung pobiera malutko prądu i szybko się budzi do gotowości od włączenia

Dlatego piszę o tym Samsungu ML2165 bo go mam i używam.
    Może niech jakiś użytkownik Xeroxa się też wypowie.
  • Poziom 11  
    Mam dokładnie taki sam dylemat.

Odnośnie

Cytat:
    - Samsung produkuje drukarki nie do zdarcia (nie psują się)

to już pisałem, że mieliśmy 2 drukarki samsunga. Wszystkie psuły się na gwarancji i w końcu padły po 3 latach. Nie były mocno obciążane. Moim zdaniem żywotność, która jest oficjalnie podawana przez samsunga w specyfikacjach to kłamstwo. Trzeba dzielić przez 10. Ten sprzęt projektowany jest po to, żeby się psuł (wyrabiają się koła zębatek, fuser się rozkleja, rolka podawcza jest słaba).

Może w przypadku najtańszych wersji jeżeli drukuje się ok. 1000str na rok to długo posłuży. My drukujemy ok 600 str miesięcznie.
  • Poziom 19  
    Co do tej żywotności to chciałbym wyrazić swoją opinię odnośnie sprzętu który używałem.

Samsung ML2010PR miałem od nowości. Przez 2 lata wydrukowałem 12tyś str w akademiku. Drukarka działała dalej, a ja tylko dosypywałem proszek. Potem sprzedałem ją ponieważ zajmuję się sprzedażą i naprawą drukarek samsung.

Raz kupiłem ten sam model który miał wydrukowane UWAGA 100tyś stron i drukował dalej bez problemu. Troszkę rolki były brudne od kurzu, ale działała.

Następnie miałem ML1660, 1860, 1640, 1630, 2240 które też się dobrze sprawowały. Szczególnie spodobała mi się 2240 bo szybko drukowała.

Aktualnie mam kilka CLP315, CLX3185, CLX3175 oraz ML2165 o której mowa w tym poście.

ML2165 porównując z innymi ww modelami wydaje się delikatna, ale tylko wydaje się. Mam ją od nowości i po wydrukowaniu 2 tonerów głównie Fa działa bez problemu czyli ok 2tyś stron ma. Regenerowałem w niej toner, wgrywałem wiecznego chipa więc jak narazie chwalę.
    Jej zalety w porównaniu ze wcześniejszymi modelami Samsunga to:
    -szybciej jest gotowa do użytku niż wcześniejsze modele
    -zużywa mniej prądu
    -fajnie wygląda
    -koszt uzupełnienia toneru to 8zł więc dla mnie extra bo ciężko napełnić atramentówkę w tej cenie

Oczywiście decyzja należy do Ciebie. I coś w tym jest że jak się coś ma i używa bez problemów to się to zachwala. Podobnie jest w moim przypadku.
  • Poziom 11  
    Wystarczy rozebrać takie drukarki i zobaczyć jak to jest zrobione. Niestety kolejny "spisek żarówkowy". Przebiegi, które podajesz są małe, więc może nie warto się przejmować.

Ja miałem Samsungi teraz próbuję z Xeroxem, który ma sprzęt z tej samej fabryki ale używają trochę solidniejszych komponentów i gwarancja jest na 24miesiące u klienta.

Mam pytanie a propos drukarek tych najtańszych drukarek Samsunga i Xeroxa. W Xerox wymieniamy sam toner, a w Samsungu toner razem z bębnem?

Dodano po 2 [minuty]:

ps. i co wtedy z Xeroxem? Nie widzę nigdzie bębnów do Xeroxa.
  • Poziom 9  
    A macie wiecznego chipa do tej ML-2165?
    Słyszałem że tam nie da sie podmienić N/S
    ...
  • Poziom 19  
    Zgadza sie ze nie da sie podmienic SN w Samsungu ML2165, ale do wiecznego chipa w tym modelu potrzebny jest tez numer CRUM toneru wiec uniwersalne fixy sie niestety skonczyly.

Jeśli chodzi o fix do Samsung ML2165 to posiadam takie cos, ale tak jak pisalem wyzej potrzebny jest SN i CRUM do wygenerowania fixa.
    Na 100% fix działa więc jest spoko.
  • Poziom 9  
    ok to mam numer seryjny i ten CRUM i powiedz mi jak możesz jak to teraz tą moją drukarkę odblokować bo w poniedziałek będzie szok w domu jak drukarka nie będzie działać :)) masz jakiś generator czy wystarczy w fixie tylko coś podmienić ? bo mam takiego jednego i w nim mam miejsce na numer seryjny tylko co z tym CRUM-EM.?

Dodano po 3 [minuty]:

mniej więcej to w tym pliku *.hd tak wygląda->>
    "...˝Ą‰ô×3rşKň܆ń–[Ž/Z÷TŔë¦q±€[g±saŞ0Ó/ޘŇ~¤]2Η
    ¶2žüp˛a©v:kŠÜYU×N¨‘ť€=VŇ•źr–ĹUzCopyright by Samsung Electronics, Inc.
    All rights reserved.˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙

0000101538 <- a to to nie wiem kompletnie co jest:)
    Z7CYBKDBC01552T <- mój numer seryjny załóżmy
    ˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙
  • Poziom 9  
    Witam, też zastanawiam się nad tymi dwoma modelami. Drukuje bardzo dużo książek do nauki języka. Jak wiadomo jest tam dużo zdjęc, obrazków, czasem całe strony pokryte są jakimś kolorem - czy drukarki z tej półki cenowej wydrukują mi takie coś w miare przyzwoitej jakośći? Póki co drukuje w punktach ksero, ale zrobiłem się leniwy. Może ktoś z użytkowników drukował takie materiały?
  • Poziom 19  
    Skoro duzo drukujesz to polecam Samsung ml2165 ale z wiecznym chipem i kilka butelek toneru aby na dlugo starczylo.
    Sam wykorzystywalem ta drukarke na studiach i sprawowala sie super. Nawet drukowalem kolegom za $$ bo koszt wydruku strony jest kilkunasto krotnie nizszy niz w xero.
  • Poziom 9  
    Ale drukowałeś też takie rzeczy, o ktorych wspomniałem? Nie watpie, że do wydrukowania referatu czy pracy mgr drukarka była wystarczająca. Obawiam sie natomiast czy jakość wydruku tak mocno zapełnionych stron jak w książkach do nauki języka ujdzie:)
  • Poziom 16  
    eko185 napisał:
    ale z wiecznym chipem

a można prosić o więcej informacji na ten temat. Co i jak?
  • Poziom 2  
    A ja polecam Samsunga ML1675. Toner jest dużo tańczy niż w przypadku 2165. Sam mam i już 3 toner i drukuje jak szalona :)
  • Poziom 17  
    mita napisał:
    eko185 napisał:
    ale z wiecznym chipem

a można prosić o więcej informacji na ten temat. Co i jak?

Wieczny chip to zmodyfikowane oprogramowanie drukarki, które pozwala na stosowanie kartridża z chipem aktywnym, zużytym lub zaklejonym albo nawet bez niego. W efekcie użytkownik drukarki nie jest ograniczany ilością wydrukowanych stron (700 dla tonera startowego lub 1500 dla pełnego) - sam decyduje kiedy zaprzestać użytkowania tonera, gdy jakość wydruku będzie dla niego niewystarczająca. Bez wgranego wiecznego chipa po dojściu do wspomnianej ilości wydruków 700 lub 1500 stron, drukarka blokuje się pomimo, że zwykle w kartridżu jest jeszcze proszku na kilkadziesiąt do kilkuset stron wydruku. Kartridż ten staje się niewykorzystany. Tracimy przez to pieniądze. Po wgraniu chipa wiecznego możemy sami dosypywać sobie tonera (proszku) do kartridża i zapomnieć o chipie. Tniemy więc znacznie koszty eksploatacji drukarki - o to właśnie w tym wszystkim chodzi.
    Raz wgrany wieczny chip działa do końca użytkowania drukarki. Oszczędności więc łatwo można sobie wyobrazić.
  • Poziom 16  
    AdamCw napisał:
    Wieczny chip to zmodyfikowane oprogramowanie drukarki, które pozwala na stosowanie kartridża z chipem aktywnym, zużytym lub zaklejonym albo nawet bez niego. W efekcie użytkownik drukarki nie jest ograniczany ilością wydrukowanych stron (700 dla tonera startowego lub 1500 dla pełnego) - sam decyduje kiedy zaprzestać użytkowania tonera, gdy jakość wydruku będzie dla niego niewystarczająca. Bez wgranego wiecznego chipa po dojściu do wspomnianej ilości wydruków 700 lub 1500 stron, drukarka blokuje się pomimo, że zwykle w kartridżu jest jeszcze proszku na kilkadziesiąt do kilkuset stron wydruku. Kartridż ten staje się niewykorzystany. Tracimy przez to pieniądze. Po wgraniu chipa wiecznego możemy sami dosypywać sobie tonera (proszku) do kartridża i zapomnieć o chipie. Tniemy więc znacznie koszty eksploatacji drukarki - o to właśnie w tym wszystkim chodzi.
    Raz wgrany wieczny chip działa do końca użytkowania drukarki. Oszczędności więc łatwo można sobie wyobrazić.

Tyle teorii a jak to zrobić?
  • Poziom 17  
    mita napisał:
    Tyle teorii a jak to zrobić?

To proste. Wystarczy zamówić taki fix podając;
    1)model drukarki,
    2)wersję firmware V3...??,
    3)nr Crum chipa.
    Oczywiscie musi być do dyspozycji oryginalny kartridż Samsunga i w dodatku aktywny czyli umożliwiajacy wydruk.