Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie można uruchomić IE,OE prawy klawisz myszy wyłącza progra

26 Sty 2005 01:22 2535 13
  • Spec od komputerów
    System Win XP Pro SP1+kilka następnych łatek krytycznych, Komputer AMD Athlon XP 2000+.
    Po uruchomieniu IE na chwilę pokazuje sie jego okno i znika. Podobnie z OE
    otwiera się i po kliknięciu na jakąkolwiek wiadomość program znika.
    Prawy klawisz myszy na menu start powoduje reset usługi explorer.exe. W eksplorerze nie można niczego skasować, klawisz delete powoduje zamknięcie explorera (prawy klawisz myszy również).
    Zablokowany jest Norton Internet Security i Norton Antywirus (nie startuje), choć usługi są uruchomione, nie działa sieć, gg itp.
    Nie można przełączać się między użytkownikami lecz można wybrać innego po restarcie komputera, wszędzie to samo.
    Znajomy (to nie mój komputer) próbował na początku skanować komputer Norton Antywirus (jeszcze działał) coś mu znalazł i coś wyrzucił, po następnym restarcie już nie startował.
    Przeskanowałem komputer: CWSchredderem, McAfee AVERT Stinger, AntyVir Personal Edition (po zainstalowaniu i skonfigurowaniu nie uruchamia się Guard, MKSclean.ver.02.11.2004, Xcleaner free, Xcleaner on line, HijackThis, MKS On-line.
    Znalazło trochę śmieci i po usunięciu wszystkiego log z HijackThis wydaje się czysty.
    Nic to jednak nie pomogło.
    Żadnych dziwnych wpisów w msconfig, żadnych dziwnych procesów, wszystko wygląda normalnie.
    Co ciekawe w trybie awaryjnym (z obsługą sieci) komputer działa prawidłowo, otwiera się IE, OE, gg itp.
    Podejrzewając HACKERDEFENDER100 użyłem unhackdef.bat lecz nie otrzymałem komunikatu "The service is not responding to the control function." Znalazłem za to kilka plików zawartych w winunins.ini i wszystkie usunąłem.
    Wykonałem sfc /scannow ale bez rezultatu (trwało parę minut ale żadnego komunikatu).
    Szukałem na forum (nie tylko tym) ale nic podobnego nie znalazłem.
    Gdzieś mi podpowiedziano:
    "Prawdopodobnie nie macie łatek bo tego rootkita wrzuca Kaht2 z AUTOHACKING ENABLED, a jest to exploit RPC DCOM (ta sama luka co Blaster)"
    Macie jakiś pomysł ?
  • Spec od komputerów
    Pewnie jakis virus/trojan/program usunal jakies potrzebne wpisy z rejestru.Jezeli masz jakies punkty przywracania systemu to sprobuj jakis najstarszy kiedy wszystko jeszcze dzialalo, a jak nie to moze sprobuj uruchomic z plyty i naprawic system.
  • Spec od komputerów
    Niestety przywracanie systemu nic nie dało a próby naprawiania systemu kończą sie na uruchomieniu konsoli odzyskiwania ...
  • Poziom 37  
    winda w awatyjnym, jakim startup managerem (polecam system mechanic 3.6) przejzec co siedzi w autostarcie i sekcjach run w rejestrze i powywalac wszystko co wyglada podejzanie, jak plik ma wpis z madra systemowa nazwa to go odnalezc na dysku i sprawdzic wlasciwosci - ma wpis o wersji = skladnik systemu, brak = robal = skasowany plik
    przeczyscic tempy i temporary internet files (widziano wiruchy ktore tam siedzialy), przeskanowac system antywirem (mowisz ze jak dasz "tryb awaryjny z obsluga sieci" to masz net wiec uzyj np mks online)
    sprobowac z sprawnego kompa przegrac explorer.exe i inne pliki co do ktorych jest podejzenie ze sa uszkodzone/zawirusowane
    jak to nie zadziala to lepiej to zformatowac - szkoda czasu i nerwow
    instalacja windy oczywiscie przy odlaczonym necie i zanim go podlaczysz koniecznie wszystkie latki albo firewall, jedna z pierwszych zeczy ktora powinienes zainstalowac bedzie dowolny antywirus - musisz koniecznie przeskanowac pozostale partycje zanim ruszysz jakikolwiek plik na nich (ja sie raz wsadzilem ze tego nie zrobilem po takich jazdach i mialem formata po raz drugi)
  • Spec od komputerów
    CrazyLucas :arrow:

Nie doczytałeś dokładnie co napisałem. Zrobiłem wcześniej wszystko co napisałeś, oczywiście bez formatowania.
    A co do sposobu instalacji XP to nie mam z tym problemu.

Może ktoś miał podobny przypadek i wie co zrobić ?
  • Poziom 43  
    Może to nie będzie odkrywcze ale zwykle przekładam trefny dysk do swojego kompa (dobrze wyposażonego w narzędzia) żeby nie startować z zarażonego systemu i dopiero wtedy skanuję go.
    Jeszcze mnie ta metoda nie zawiodła :)
  • Spec od komputerów
    Myślałem o tym ale niestety z pewnych względów jest to niemożliwe.
    Wrzuciłem problem w kilka innych miejsc ale niestety wygląda to na uszkodzenie systemu + nieznane robactwo spod znaku HACKERDEFENDER.
    Znajomi kopiują dane, został właściwie już tylko format ... no chyba, że masz sprawdzony sposób na takie robactwo ... .
  • Poziom 21  
    mialem podobny przypadek winda XP SP1, dodam ze odlaczanie od internetu pomagalo. Efekt byl taki ze na ekranie dzialy sie cyrki, same odpalaly sie inne programy. Wygladalo to tak jakby szalejaca mysz i klawiatura. Co dziwnego nie pomagala wymiana ani klawiatury ani myszy. Jedynie odpiety od internetu komputer uspakajal sie.
    Pomogla narzutka xp sp2 + sciagniecie wszystkich lat ale musialem go podlaczyc do routera z firewallem w innym miejscu tak aby nie mial bezposredniego kontaktu z internetem. Oczywiscie hijackthis i inne programy tez niczego nie wykrywaly. podejrzewam jakas dziure w systemie bo i process viewer tez nic nie wykrywal co byloby podejrzane.
    Katalog system32 tez zawieral tylko standardowe pliki i zadnych podejrzanych.
  • Poziom 15  
    Mozna by jeszcze zrobic tak:
    na początek usuwasz wszystkie nie potrzebne aplikacje z systemu.
    wyłączenie wszystkich zbędnych usług systemowych. Zakładajac ze siec nie działa (odłącz kompa fizycznie od netu- da ci to pewnosc ze nie jest to przyczyna ingerencji z zewnatrz) Jeśli to trojan to zapewne bedzie rezydował na jakims odległym porcie. Sprawdz jakie porty sa w systemie otwarte. teraz dobrze było by zainstalowac jakis programik do usuwania spyware ewentualnie pokusic sie o ręczne usuwanie ale to czasochłonne.teraz po przeskanowaniu systemu jesli były jakies smieci to juz ich nie ma. Sprawa 3 - zrob tak kliknij prawym na menu start powinien sie wyłączyc explorer. Jeśli ów wirus bądz inny robak jest rezydentem explorera powinien sie dezaktywowac- aby to stwierdzic uruchom IE czyli ctrl+alt+del ->plik uruchom. jesli wszystko działa jak nalezy to dochodzimy do wniosku jaki to typ aplikacji. Z reguły zawsze zostawia sie w programie tego typu jakiegos backdoora i nie sa to programy doskonałe. z tego co wynika z twojego opisu jest to raczej lokator bardziej uciażliwy niz destrukcyjny więc z jego usunieciem nie powinno być problemu. grunt to zyskac dostep do sieci i wejsc na skaner.mks.com.pl i przeskanowac maszynę. Myśle ze format to już ostatecznosć!

Pozdrawiam - napisz co udało ci sie zrobic z tego co napisałem i mysle ze jakos z tego wyleczymy twojego kompa
  • Poziom 43  
    paweliw napisał:
    ... Znajomi kopiują dane, został właściwie już tylko format ... no chyba, że masz sprawdzony sposób na takie robactwo ... .

Szkoda że nie mieszkasz bliżej. Mógłbyś wpaść z tym dyskiem :)
  • Spec od komputerów
    Netfog :arrow:

Nie czytałeś dokładnie mojego postu, jest dostęp do sieci w trybie awaryjnym i komputer był skanowany nie tylko mks_vir on-line. Niestety bez efektu.
    To nie mój komputer. Sieć była odłączana wielokrotnie i uruchamiałem rózne programy aby coś znaleźć. Według wszelkich programów jest ok ...
    Niestety nie wiem co wcześniej zrobili użytkownicy (bo oni też tego nie wiedzą, a po naprawie wcześniejszej awarii u nich mogę się spodziewać wszystkiego ... uszkodzony rejestr, pliki systemowe itp.).
    Eksplorer się resetuje a nie wyłącza więc Twoja metoda nic nie pomoże (podczas restartu ginie tylko proces explorera - nic więcej)

Robert B :arrow:

Ja również bardzo żałuję. Od pewnego czasu mam rodzinę w Wawie to może kiedyś przy okazji innego problemu się spotkamy ...

Gdyby to był mój komputer to bym nie odpuścił aż do rozwiązania problemu. Nie da rady siedzieć na ich komputerze cały dzień (prowadzą firmę) i kombinować a mój czas też jest ograniczony.
    Mam jeszce parę pomysłów, nie poddaję się od razu ale nie mam zamiaru tracić na kombinacje zbyt wiele czasu.
  • Poziom 15  
    Może to niezbyt trafna uwaga, ale miałem przygodę z klawiszami klawiatury i myszy po błędnym zadziałaniu tego wyskakującego programiku, który wyświetla się po przytrzymaniu SHIFTA. Nie zaszkodzi to wywołać i powyłączać opcje.
  • Spec od komputerów
    Problem, pomimo wielu różnych kombinacji został rozwiązany poprzez ... format.
    Chwały to może nie przynosi, ale życie toczy się dalej i szkoda było czasu na dalsze kombinacje.
    Dzięki wszystkim za pomoc i rady. Mimo wszystko trochę nowych rzeczy się nauczyłem.