Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw kamer do ładowacza czoło-teleskopoweg

14 Wrz 2012 00:06 2610 7
  • Poziom 15  
    Witam. Nie wiedziałem gdzie napisać to napisałem tutaj. :) Ewentualnie proszę o przeniesienie.

Mianowicie chcę założyć kamery do ładowacza czoło-teleskopowego ponieważ z kabiny ciągnika nic nie widać.
    Zastanawiam się jak to zrobić, jakie kamery, jaki wyświetlacz i dzielnik obrazu.
    Przeglądałem internet i znalazłem:

Kamery, jaką wybrać?

Kamera 1
    Kamera 2
    Kamera 3
    Kamera 4
    Kamera 5
    kamera 6

Dzielnik obrazu, może być taki?

Dzielnik obrazu

Wyświetlacz

Wyświetlacz 1
    Wyświetlacz 2
    Wyświetlacz 3
    Wyświetlacz 4

Chyba że proponujecie coś innego.

Bardzo proszę o pomoc.

Moderowany przez sharp:

3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).

• Poziom 25  
    Czy ten "ładowacz" podlega UDT (Urząd dozoru technicznego) jak wózek widłowy na przeglądach??
  • Poziom 15  
    To jest ładowacz produkcji Emplex Słupca. Film Czyli będzie miał UDT. I jak widać na filmie przy załadunku, na wysuniętej łyżce z mojego ciągnika nie widać co tam się dzieje. I dla tego chcę zamontować system kamer.
  • Poziom 25  
    Dowiedz się czy UDT na to zezwala,bo samodzielne modyfikacje chyba nie wchodzą w grę.Nie chce wprowadzać w błąd,ale na wózkach widłowych jest to zakazane,było :/ Dowiedz się lepiej.Telefon nie boli :)
  • Poziom 31  
    1. UDT - to musisz wyjaśnić.
    2. Uważaj na kamery cofania. Obraz jest lustrzanym odbiciem.
    Musisz mieć możliwość wyłączania tej funkcji w kamerze lub mirror w monitorze.
    3. W wypadku zamontowania kamery na łyżce, obudowa kamery musi być pancerna.
    4. Będzie problem z szybkim zapyleniem obiektywu.
    5. Prawdopodobnie będzie problem z drganiami kamery, obrazu.

Rozważ możliwość zamontowania kamery na maszcie (teleskopowym?) na kabinie.
    Wtedy może wystarczy jedna kamera i nie będzie problemów z UDT?
    Maszt może być montowany na magnesach neodymowych, tak jak anteny CB.
    Ewentualnie kamera bezprzewodowa z własnym akumulatorem montowana w czasie załadunku na samochodzie ładowanym.
    Pewnie za którymś razem odjedzie z kamerą...
  • Poziom 15  
    Ale dla czego zabraniają takich rzeczy? Przecież "krzywdy" nikomu tym nie robię.

1. UDT będę musiał wyjaśnić, ale ile jeździ "wynalazków" do ciągników po Polskich drogach?, mnóstwo i mogę się założyć że mało który ma UDT.
    2. Raczej będzie trzeba poszukać monitor z mirror. Mało która kamera ma tę funkcje.
    3. Przecież na łyżce można zamocować na jakimś ceowniku itp. aby kamera była kawałek z tyłu.
    4. Drgania na pewną będą, ale sądzę że nie duże.

Maszt to też dobra myśl, ale na pewno nie zobaczę wszystkiego co się dzieje. Teleskop raczej się nie sprawdzi ponieważ przy jeździe po "dziurach" może się składać itp. A magnesy jeszcze szybciej odpadną.
    Przecież cały czas nie będę ładował samochodów, jeszcze słoma, siana itp są przecież w stogach ;) To bezprzewodowa odpada.
  • specjalista-kamery przemysłowe
    tuptek napisał:
    Ale dla czego zabraniają takich rzeczy? Przecież "krzywdy" nikomu tym nie robię. (...) UDT będę musiał wyjaśnić, ale ile jeździ "wynalazków" do ciągników po Polskich drogach?, mnóstwo i mogę się założyć że mało który ma UDT.
    Sprawa się może dla Ciebie skomplikować, jeśli komuś zrobisz"krzywdę"...
  • Poziom 15  
    Przecież kamery mają pomóc w pracy oraz ją ułatwić, i raczej kamerą nikogo nie zabije. Prędzej bez kamer może stać się krzywda. A raczej UDT do tego nic nie będzie miał ponieważ, żadnych przeglądów nie ma ładowacze czołowe do ciągników z tego co mi wiadomo.