Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SF54T550EU/23 - Zmywarka Siemens SD13GT1S zawiesiła się na wylewaniu wody

14 Wrz 2012 03:14 4782 6
  • Poziom 9  
    Witam,

zmywarka jak w temacie. Rozkręcałem dziś filtry, aby ją dokładnie przeczyścić. Zdjąłem filtr gruby, odkręciłem 6 śrub od systemu rozprowadzenia wody oraz mocujące filtry, wyczyściłem, poskręcałem.

Do tej pory zmywarka działa w następujący sposób: po włączeniu przez chwilę pracowała pompa, wyciągając ew. resztki wody z dna, a następnie zaczynał się cykl polewania naczyń.

Po zabiegu zmywarka tak jakby zawiesiła się na wypompowywaniu wody w tej pierwszej fazie. Pompa pracuje cały czas, nawet jak nie ma wody.
    Pompuje bardzo dobrze - dolałem wody i wszystko wyciągnęło.
    Co więcej, nie działa zabezpieczenie otwarcia drzwi. Do tej pory było tak, że każdorazowe otwarcie drzwi zatrzymywało pracę zmywarki - teraz cały czas pracuje.
    Wciskanie resetu zmywarki, a także zmiana programu nic nie daje.

Mogę ją porozkręcać, ale na elektronice znam się bardzo powierzchownie.
    Czy jest szansa na diagnozę tej usterki bez wzywania serwisu

będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

pozdrawiam,
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Woda pod zbiornikiem >zalana, zadziałał aquastop masz prawdopodobnie wyciek wody i do zlokalizowania nieszczelność.
  • Specjalista AGD
    gustlik macalik napisał:
    odkręciłem 6 śrub od systemu rozprowadzenia wody oraz mocujące filtry, wyczyściłem, poskręcałem.
    Tu chyba zrobiłeś coś nie tak i cieknie.
  • Poziom 9  
    Jest to możliwe, że zalana, bo po zdjęciu filtrów i osłon, włączyłem sprzęt i lałem tam wodę z węża, żeby się ładnie spłukało.

Jak sprawdzić zalanie? Trzeba wyjąć całą zmywarkę i rozkręcać boki? Czy raczej od środka coś kombinować?

A co radzicie w kwestii ciągłej pracy zmywarki, nawet po otwarciu drzwiczek?

pozdrowienia,

--edit--
    eeban pewnie miał rację - po wyjęciu zmywarki z zabudowy (trochę się przy tym naszarpałem) zmywarka ożyła. Zapakowałem ją z powrotem i znów nie działa. Zaraz wyciągnę ją znów i porozkręcam co się da.
    Tylko powiedzcie, gdzie szukać tego wycieku? Od spodu?
  • Poziom 11  
    gustlik macalik napisał:

Jak sprawdzić zalanie? Trzeba wyjąć całą zmywarkę i rozkręcać boki? Czy raczej od środka coś kombinować??

Ja fachowcem raczej nie jestem, ale na przykładzie mojej zmywarki mogę napisać, że od środka (od komory na naczynia) raczej niczego nie zdiagnozujesz. Po rozkręceniu przynajmniej w moim Siemensie na spodzie jest coś w rodzaju plastikowej tacy. Na tym plastiku zamocowany/umiejscowiony jest osprzęt(pompa, silnik, grzałka z termostatem, elektrozawory itp) Plastik ten tworzy rodzaj podbudowy na którym stoi zmywarka.

gustlik macalik napisał:

Tylko powiedzcie, gdzie szukać tego wycieku? Od spodu?

Ja na początku sprawdziłbym wszystkie połączenia przez które przepływa woda :D Oczywiście w środku po rokręceniu.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    gustlik macalik napisał:
    włączyłem sprzęt i lałem tam wodę z węża, żeby się ładnie spłukało.
    Jak sam nalałeś, to wyciągnij zmywarkę, przechyl na tył i woda wyleci. Potem uruchom i obserwuj. Jeśli tylko zalałeś przy czyszczeniu to będzie spokój. A jeżeli źle poskładałeś, to sytuacja się powtórzy i wtedy wycieku szukaj tam, gdzie rozkręcałeś.
    gustlik macalik napisał:
    A co radzicie w kwestii ciągłej pracy zmywarki, nawet po otwarciu drzwiczek?
    Nic; jak nie będzie przecieku, to nie będzie "kwestii".
  • Poziom 9  
    Witam,

przechyliłem zmywarkę i wylało się trochę wody. Po jednym przebiegu programu na dnie pod zbiornikiem nadal jest trochę mokro, ale to mogą być resztki poprzedniej wody. Jawnego wycieku nie widzę.
    Wstępnie zakładam, że podczas czyszczenia woda dostała się w nieodpowiednie miejsce.
    Jeśli znów będzie problem będę wiedział gdzie szukać.

Wielkie dzięki koledzy.

pozdrawiam,