Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nadajnik i odbiornik dla łącza 2 KM

14 Wrz 2012 10:21 1020 7
  • Poziom 18  
    Witam, znajomy mieszka na dojść solidnym ,,wygwizdowie" i jest straszny kłopot z założeniem u niego internetu. Nawet Neostrada nie ma poprowadzonego tam światłowodu. Chciałbym udostępnić mu swój internet. Planujemy kupić jakiś konkretny nadajnik i odbiornik. Nadajnik umieścić na dachu u mnie a odbiornik na dachu u niego. Dzieli nas odległość max 2 KM. Co polecicie aby takie łącze utrzymać dojść stabilnie. Na antenkę mam przeznaczone 300 złotych i podobną kwotę na nadajnik.

PS. Nadajnik i odbiornik od miejsca przeznaczenia informacji będzie umieszczony gdzieś z 10/20 metrów ( konkretnie na dachu więc musi być możliwość takiego długiego kabla podłączenia).
  • flexghzflexghz
  • Poziom 43  
    Jedynie gdy jest widoczność optyczna obu punktów montażu anten i zachowana strefa Frensnela - NanoBridge M5
  • flexghzflexghz
  • Poziom 18  
    A wtedy potrzeba montować dwa takie cuda? Może wystarczy tylko po stronie odbiornika? A nadajnik może jakiś zwyklejszy ?
  • Poziom 43  
    Chcesz stabilności wiec trzeba po obu stronach zamontować takie same urządzenia.
  • Poziom 26  
    NanoBridge M5 na 2 KM? Tylko przy całkowitej widoczności optycznej...
  • Poziom 18  
    Może być z tą widocznością "idealną kłopot" Po drodze znajdzie się kilka drzew.
  • Poziom 43  
    To może być kłopot ze stabilnością - jeśli w okolicy nie ma sieci wifi na 2,4GHz to można użyć NanoBridge M2

Chociaż moje NS M5 Loco leci przez modrzewie, jabłonie i kilka innych drzew sąsiada - ale do nadajnika ISP mam może 200m i działa stabilnie.
  • Poziom 26  
    Skoro jak napisał kolega mieszka na "wygwizdowie" to pewnie nie ma za wiele śmieci w eterze.
    2,4 GHz bym radził.
    Jak chcesz gotowe zestawy to tak jak napisano powyżej. Jeżeli chcesz taaaniej to
    poskładaj coś samemu. Zaoszczędzisz sporo waluty ale trzeba będzie wtyczki czy złączki samemu zakładać, itp...