Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Focus 1.8 TDci - Nierozgrzany silnik gaśnie na wolnych obrotach.

1mentos 14 Wrz 2012 10:50 3399 1
  • #1 14 Wrz 2012 10:50
    1mentos
    Poziom 11  

Nieco można "wyguglać" o gaśnięciu tego silnika/auta, jednak mój objaw jest jakiś wyjątkowy/dziwny więc się nie podpinam pod istniejące tematy. A nóż widelec ktoś już zna tą przypadłość, będę dźwięczny za pomoc/sugestię/podzielenie się informacjami.
    Po powrocie z Chorwacji i przejechaniu bez jakichkolwiek problemów 2500km, dzień po powrocie i postoju auta po porannym odpaleniu (bezproblemowym) i kilku sekundach pracy silnik zgasł. Zapaliłem znów, popracował trochę dłużej i znów to samo. Żadnych kontrolek czy wcześniejszych podobnych problemów. Przy lekkim podtrzymaniu gazu czuć czasem taki chwilowe zamulenie, ale nie gaśnie. Podobnie w czasie jazdy to chwilowe przymulenie jest identyczne jak wówczas gdy samochód ostrzega takim rwaniem przed kończącym się paliwem co mi się już zdarzyło. Nie trzeba długo czekać i rozgrzewać auta by usterka ustąpiła. Nawet bez rozgrzania ciągnie równo, jak trzeba, obroty na luzie nie falują w ogóle, nic nie kopci, dławi czy cuś takiego tylko to chwilowe przymulenie się zdarza dosłownie ułamek sekundy. Pierwsze co mi przyszło do głowy to jakieś paprochy, albo paliwo z gorącej na 40stopni Chorwacji przy naszych kilkunastu stopniach wytrąca parafinę. Dojeździłem więc je do końca, wczoraj zatankowałem do pełna, przejechałem rozgrzanym autem jeszcze z godzinę, ale dziś rano po odpaleniu znów zgasł a potem jedno szarpnięcie w czasie jazdy. Po tym już bez problemów. Co to może być? Nadal resztki starego paliwa a właściwie parafiny w filtrze albo przewodach? Coś się układ zapowietrza po postoju? Czy pojeździć więcej i dalej obserwować czy się powtarza czy już się za to zabierać do jakiegoś diagnosty? A może zresetować kompa odpinając aku?
    Dzięki z góry za pomoc.

• #2 18 Wrz 2012 13:32
    1mentos
    Poziom 11  

No cóż sam sobie odpowiem ale może po prostu komuś się przyda po powrocie z południa Europy.
    Widać mają tam jednak kichowe paliwo z dużą ilością parafiny zapewne bo po zatankowaniu u nas jak na razie problem nie wraca (odpukać).

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo