Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung CLP 320 - Pasy, smugi na wydruku

KABN 14 Wrz 2012 12:36 6540 6
  • #1 14 Wrz 2012 12:36
    KABN
    Poziom 8  

Witam,

Podczas drukowania na drukarce Samsung clp 320 pojawiły się tylko z lewej strony smugi i pasy (cały czas są tylko w jednym miejscu).
    Wygląda jakby nie było tuszu, albo druk był nie utrwalony.

Proszę o pomoc.

Dodaję dwie fotografie wydruku. Samsung CLP 320 - Pasy, smugi na wydruku Samsung CLP 320 - Pasy, smugi na wydruku

0 6
  • #2 14 Wrz 2012 15:37
    thorgee
    Poziom 20  

Faktycznie podobne efekty sa przy uszkodzonym fusingu. Toner raczej odpada, poniewaz wtedy przebarwienia najczesciej sa w kilku miejscach, a tu jest tylko w jednym.

0
  • #3 14 Wrz 2012 16:30
    eko185
    Poziom 18  

Do sprawdzenia:
    - bęben światłoczuły
    - pas transmisyjny
    - grzałka czyli fuser

Sprzedź na innych tonerach czy jest to samo.

Podejrzany jest bęben z lewej strony, z pasa transmisyjnego zbieracz zuzytego proszku i sam pas.

0
  • #4 16 Wrz 2012 23:41
    mawe
    Poziom 17  

Zakładam, że przebieg podzespołów jest poniżej ich żywotności.
    1. Dokładnie wyczyść urządzenie w środku łącznie z rolkami ładującymi i transferowymi, bębnem
    2. Wyczyść szybkę lasera
    3. Zrób wydruki poszczególnych kolorów składowych CMYK, pełna jednolita apla
    4. Jeśli pasy na poszczególnych kolorach się nie pokrywają, wymień tonery lub wyczyść listwy rolek magnetycznych
    5. Jeśli się pokrywają, podczas wydruku przerwij cykl tak aby część kartki była już za piecem. Jesli pasy są dopiero za piecem do wymiany masz fuser. Jeśli nie wymień bęben.
    6. A najlepiej oddaj drukarkę w ręce serwisu bo możesz sobie niechcący narobić sporo niepotrzebnych kosztów.

0
  • #5 03 Kwi 2013 19:32
    glajt
    Poziom 2  

Witam.
    Mam podobny problem z nową drukarką samsung clp 325. Na wydruku w miejscach o dużej ilości tonera są jasne plamy, a jednorodny wydruk tła jest w paski (efekt akwareli).
    Co może być przyczyną? Sprzedawca odpisał: "jeśli wydruk testowy jest ok,tyo znaczy ,że trzeba pokombinować z rozdzielczością .nie jest to drukarka atramentowa i nie będzie drukować takiej jakośći ,ale trzeba wybrać w menu drukarki w programie smart panel lub innym ustawienia rozdzielczości i powinno byc ok"
    Nie jest ok na żadnych ustawieniach nie ma poprawy.
    Załączam skan wydruku i oryginał.
    Proszę o rade. Samsung CLP 320 - Pasy, smugi na wydruku Samsung CLP 320 - Pasy, smugi na wydruku Samsung CLP 320 - Pasy, smugi na wydruku

0
  • #6 09 Wrz 2013 00:34
    maniek698
    Poziom 10  

Dla pokoleń dodam
    Rozdzielczość tej drukarki ustawia się w :
    Preferencje drukowania --> zakładka GRAFIKA --> w tryb koloru/ zaawansowane --> zakładka dopasowanie i tam gdzie pisze "Ten Ekran" ustawiamy na "szczegółowe" jest to najwyższa rozdzielczość tej drukarki.

A przy okazji i ja zapytam, ponieważ nie wiem dlaczego drukarka zaczęła mi drukować jakieś rozjaśnione plamy na czarnym obszarze jak i na każdym odcieniu szarego, same napisy czarne są dobre, ale jak mam jakieś większe napisy szare lub jakiś większy kawałek czarnego to takie plamy wychodzą, plamy średnicą pasują do wałka w tonerze, nie sądzę że jest mało tonera(choć mogę dosypać) bo około miesiąc temu było wszystko w porządku a przez ten czas drukarka stała nie używana, czy wilgoć mogła coś zrobić z kasetą? Nie mam pomysłów bęben OPC czyściłem ale nie wiele dało.

1
  • #7 27 Lut 2017 14:26
    stanley-2006
    Poziom 1  

Dziś miałem taki przypadek. Na drugim czarnym tonerze nie było smug.
    Powodem była zgubiona podkładka plastikowa, która pełni również rolę utrzymywania szczeliny proszku na wałku w tonerze. Podkładkę wciągnął odkurzacz jak czyściłem komorę nadmiaru tonera.

0