Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot Partner 2002 - Przeróbka sterowania wentylatorów chłodnicy.

14 Wrz 2012 15:54 3930 8
  • Poziom 14  
    Mam niestety w swoim partnerze uszkodzony 1(wolny)bieg wentylatora.Niestety uszkodzony mam sterownik silnika,a właściwie sterownik wentylatorów co znajduje się w obudowie komputera(od 2001r). Zaznaczam że wszystko już sprawdzone, brak sygnału masy na wolny bieg z ecu.Szkoda mi kupować z tego powodu sterownik,myślę nad innym rozwiązaniem.Sygnał masy którym steruje ecu dochodzi do przekaźnika i potem przekaźnik załącza wentylator.A jak by tak przeciąć ten przewód i przekaźnik od wentylatora podłączyć pod jakiś prosty regulator temperatury z czujnikiem powiedzmy na silniku,albo podpiąć się pod czujnik temperatury ten co idzie do ecu i wyregulować regulator.Co o tym myślicie?to takie tylko moje przemyślenie nie wiem czy możliwe w praktyce,może ktoś się wypowie na ten temat.

Dodano po 1 [minuty]:

Zapomniałem dodać ,auto to peugeot partner 2002 1,4B z klimą i dwoma wentylatorami.
  • Poziom 14  
    Na wężu wodnym wychodzącym z termostatu zamontuj zwężkę metalową z króćcem z gwintem na zwykły włącznik wentylatora i po sprawie.
  • Poziom 14  
    A czy nic się nie stanie jak będzie to zwężenie?Przepływ wody będzie mniejszy,a jak fachowo może nazywać się taka zwężka?
  • Poziom 43  
    czarny1976 napisał:
    auto to peugeot partner 2002 1,4B z klimą i dwoma wentylatorami.

A czy nie lepiej naprawić ecu, jak sprzęgniesz klime 2 coolery i termowłącznik?

Jaki silnik masz?
  • Poziom 14  
    Dzwoniłem do kilku firm co zajmują się naprawami sterowników i dostawałem wszędzie tą samą wiadomość,nie podejmiemy się tego.Sterownik zalany jest jakby taką twardą gumą.Trafić taki sam sterownik z takim samym programem też trudno,i zostaje jeszcze immo.Narazie wstawiłem sobie włącznik mechaniczny i jak temperatura przekracza środkową kreskę to sobie załączam wentylatory.W zimie nie ma problemu,gorzej w lecie.Silnik to 1.4 benzyna 75KM .
  • Poziom 43  
    Masz sagema pewno.
  • Poziom 14  
    No niestety sagema mam,spróbuję zrobić tak.Wstawię taki plastikowy trójnik gdzie jedno wyjście jest z włącznikiem np:z golfa3,B4.Oprócz tego będę miał przełącznik ręczny w kabinie i gdy będę załączał klimatyzację to wtedy przełącznikiem będę włączał wentylatory na maksymalne obroty.Jak myślicie zda to egzamin?