Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak sie lutuje palnikiem na naboje 190g.

14 Wrz 2012 17:43 2214 5
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 24  
    nabój starcza na bardzo długo, zależy od mocy palnika

Dodano po 1 [minuty]:

butlę turystyczną napełnisz wszędzie jeśli nie ma 10 lat
  • Poziom 37  
    Właśnie - jak to jest z ważnością starych butli - poniewiera się u mnie taka turystyczna sprzed 20-30 lat - na oko sprawna, rdzy jeszcze nie ma, ale gdzie iść żeby załatwić jej homologację? Do UDT?
    Napełnianie turystycznych nie jest problemem - napełniałem niedawno inną (tej starej się bałem - szczerze powiedziawszy) - w każdej rozlewni gazu to robią.
  • Poziom 37  
    Nie wymienia się, przynajmniej ja nie wymieniam - jadę po prostu do stacji napełniania gazem (tam skąd wszyscy rozwoźnicy biorą pełne duże butle i rozwożą po punktach wymiany) płacę w biurze, idę z paragonem na magazyn i facet w minute mi napełnia taka maszynką do tego celu (metoda na wagę - nie objetościowo, czy cisnieniowo) - tak to wygląda u mnie w praktyce.
    Taki palnik to raczej do lutowania miękkiego - na twardo da się lutować ale raczej drobnicę - rury 18 to raczej nie polutuje - chyba że srebrem. Kolejna wada wynikająca z braku tlenu, to długi czas grzania i możliwość uszkodzenia znajdujących się na rurze pobliskich elementów (zawory itp.).