Grzejnik olejowy Remington 2000W po kilku sezonach grzania przepala zabezpieczenie. Z moich obserwacji wynika, że zabezpieczenie (120C/15A) ginie raczej przez prąd niż ciepło. Grzejnik nie nagrzewa się aż tak bardzo, a termostat sprawny.
Będę wdzięczny za każdą pomocną wypowiedź.
Pozdrawiam czytających.
Gdyby miał zwarcie nie działałby wcale, a on przepala zabezpieczenie po jakimś czasie grzania. Wraz z zamontowaniem kolejnego nowego zabezpieczenia czas działania aż do przepalenia maleje.
Zabezpieczenie termiczno prądowe 120 stopni Celsjusza i 15 Amper.
Pierwsze zabezpieczenie wytrzymało jakiś miesiąc. Następne już tylko około 2 tygodni. Ostatnie z dotychczas wymienionych przeżyło kilka dni.
Więc najprawdopodobniej element grzejny jest uszkodzony.
Mało danych kolego.
W jakiej klasie ochronności jest wykonany grzejnik?
Jeśli w klasie I to czy gniazdo posiada (odpowiednio połączony) styk ochronny a obwód jest chroniony wyłącznikiem RCD.
Wprawdzie RCD to sprawa w tym przypadku drugorzędna, ale pozwoli na zawężenie posukiwań przyczyny powtarzającej się awarii.
Nie znam producenta, a po za tym jakie to ma znaczenie?
Mam opisać strukturę i działanie bezpiecznika termiczno prądowego??
Czy ktoś znający się na rzeczy może podpowiedzieć gdzie może leżeć przyczyna awarii lub potwierdzić diagnozę uszkodzonej grzałki?
Każdy może, jak zaprosisz go do domu.
Niestety na odległość szklana kula nie działa.
Napewno jest odpowiednia ilość oleju w grzejniku ?
Nie masz nam opisywać struktury i działania, tylko np. wkleić fotkę, będzie łatwiej.
Ma znaczenie takie, że nie wiemy do końca o czym wogóle piszesz:
"Zabezpieczenie termiczno prądowe 120 stopni Celsjusza i 15 Amper"
Szklaną kulę też mam ale również nie działa. Zamiast zapraszać forumowiczów do siebie, liczyłem na zdalną pomoc w postaci podpowiedzi co najczęściej ulega awarii w takich grzejnikach (na podstawie opisu w pierwszym poście) lub jak i co sprawdzić.
Grzejnik od momentu zakupu nie był otwierany, a wycieków nie zauważyłem także sądzę, że jest odpowiednia ilość oleju.
Dla wszystkich spragnionych zdjęć bezpiecznika termicznego, podaje pierwszy z listy wyników link jaki wygenerowała magiczna wyszukiwarka google : http://www.tme.eu/pl/katalog/bezpieczniki-termiczne_100089/
A jaka może być przyczyna ze grzejnik chwile pochodzi i wyrzuca zabazpieczenie termiczne i pierwsze żeberko jest wyraźnie cieplejsze niż reszta ? Grzejnik był rozbierany i przewracany. Czy olej mógł się przelać nie tak jak powinien ? Czy bezpiecznik szlak trafił i wybija przy np 80 stopni ?
A jaka może być przyczyna ze grzejnik chwile pochodzi i wyrzuca zabazpieczenie termiczne i pierwsze żeberko jest wyraźnie cieplejsze niż reszta ? Grzejnik był rozbierany i przewracany. Czy olej mógł się przelać nie tak jak powinien ? Czy bezpiecznik szlak trafił i wybija przy np 80 stopni ?
Pewnie tak. Grzałka nadmiernie się nagrzewa, bo olej jej nie schładza na całej długości (przelał się do pierwszego żeberka). Stąd wyzwolenia termika.
Grzejnik jest w I klasie ochronności, a instalacja TN-c w starej kamiennicy bez różnicówki.
endriu123123 wrote:
Zabezpieczenie termiczno prądowe 120 stopni Celsjusza i 15 Amper. Pierwsze zabezpieczenie wytrzymało jakiś miesiąc.
Kolego, umiesz myśleć logicznie ? Jaki związek ma instalacja z termikiem w grzejniku.
Stary grzejnik zepsuł się i czego oczekujesz - instrukcji remontu grzejnika ?
Nie to forum, nie ten dział.
Widzę, że kolega Bronek22 jest bardzo pomocny i spostrzegawczy Temat dawno nieaktualny. Tak specjalnie dla Kolegi Bronka ostatni mój wpis w tym temacie 18 wrzesień 2012. Zatem jeśli kolega mógłby wykazać się odrobiną inteligencji to jest ponad rok czasu Niestety ktoś równie spostrzegawczy odkopał temat. Zatem drogi kolego może pomożesz teraz temu kto lubi starocie ?
Moderated By kkas12:
Ostrzeżenie nr 1.
Zamiast zamieszczać dziś obraźliwe uwagi pod adresem innych osób i zabawiać się dziś w moderatora należało szanowny autorze wątku samemu zamknąć nieaktualny temat w odpowiednim czasie tak jak stanowi regulamin tego forum.
3.2. Autor tematu, po uzyskaniu odpowiedzi będącej rozwiązaniem problemu, jest zobowiązany zamieścić podsumowanie ze wskazaniem rozwiązania oraz zablokować wątek poprzez kliknięcie w przycisk rozwiązano.