Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy Ace s5830 dotyk/przyciski/wielka niewiadoma

daviden 14 Wrz 2012 19:10 5442 7
  • #1 14 Wrz 2012 19:10
    daviden
    Poziom 9  

Witam wszystkich.
    Wymieniałem dzisiaj digitizer w moim Ace i napotkałem na spory problem:
    1. Założyłem szybkę na próbę (bez przyklejania, tylko włożona taśma w gniazdo) i dotyk śmigał jak marzenie.
    2. Skręciłem całość, przykręciłem dotyk.
    3. Włączam telefon i dotyk nie działa, po przytrzymaniu przycisku od zasilania wyświetla się meni z czego jedna pozycja jest podświetlona tak jak bym na niej palec trzymał.
    4. Odłączyłem całkowicie digitizer ale podświetlenie obiektu nadal zostało.

Brak pomysłów?

Zauważyłem lekkie przydymienie na elemencie OSC200 (według schematu) ale nie wiem za co ten element jest odpowiedzialny.

Proszę o pomoc

ps. przepraszam za jakość foto ale niestety nic innego nie mam Samsung Galaxy Ace s5830 dotyk/przyciski/wielka niewiadoma

0 7
  • #2 14 Wrz 2012 20:00
    tele_sim
    Poziom 33  

Kolego dotyk oryginał? Bo nie wiem ale już coraz więcej pojawiło się na allegro ofert dotyków i ceny też już są niskie...

0
  • #3 14 Wrz 2012 20:17
    longer95
    Poziom 15  

Najlepiej wymień na oryginalny dotyk, bo po tych chińskich to można wszystkiego się spodziewać ;) Dołożysz 40-50zł a będziesz miał spokój i komfort użytkowania.

0
  • #4 14 Wrz 2012 22:45
    daviden
    Poziom 9  

Ale myślę, że dotyk nie ma tu nic do rzeczy? Przecież jak go odłączę to błąd jest nadal ten sam. Myślę że wina może być gdzieś na płycie głównej albo na stykach

0
  • #5 18 Wrz 2012 20:38
    rafalski84
    Poziom 11  

Witam, pozwolę sobie podłączyć się. Mam ten sam problem. Kupiłem telefon z pękniętym dotykiem, używałem sobie go bez problemów ponad miesiąc i zapragnąłem wymienić ten element. Znalazłem na ebay'u taki jak trzeba, zainstalowałem i:
    - telefon zachowywał się tak jakbym cały czas coś naciskał, poprostu latał jak oszalały po menu, pisał SMSy itd - wszystko w oszałamiającym tempie.
    - dla testu podłączyłem powrotnie stary pęknięty dotyk, ale telefon już na niego nie reagował, tak samo jak na nowy po powrocie.
    Teraz włącza się, ale nie mogę go odblokować, przycisk boczny wzbudza go z uśpienia raz, a potem jak już zgaśnie, tylko podświetla przyciski u dołu.

Soft wgrany od nowa - bez zmian.
    Uwaliłem coś na płycie? Jest jakiś ratunek?
    Z góry dzięki za pomoc

Pozdrawiam

0
  • #6 18 Wrz 2012 20:45
    daviden
    Poziom 9  

Ja osobiście swój telefon oddałem do komisu żeby zajęli się nim fachowcy bo szkoda mojego czasu i nerwów. Jak będę coś wiedział więcej to się tu pochwale bo może kolega wyżej ma tą samą usterkę co ja.
    Chociaż na dzień dobry w serwisie powiedzieli mi że to na pewno przez użycie nieoryginalnego dotyku i że wystarczy założyć firmówkę. Czarno to widzę ale zobaczymy

0
  • #7 18 Wrz 2012 21:01
    rafalski84
    Poziom 11  

No tak tylko dlaczego nie działa już także stary połamany dotyk? Przed demontażem hulało. Wiesz, kupiłem telefon tylko dlatego, że to okazja, a że lubię grzebać, to porzebałem :/ Czekam na Twoje newsy! Pozdrawiam

0
  • #8 20 Wrz 2012 17:33
    daviden
    Poziom 9  

Witam ponownie.
    Dzisiaj odebrałem telefon z serwisu i śmiga bez problemu.
    Jedyne co zrobili to wymienili dotyk na nowy, oryginalny.

Kilka razy telefon wyszedł mi sam z różnych pozycji w menu (kontakty, wiadomości). Jeżeli błąd się będzie powtarzał to oddam go jeszcze raz.

Reszta bez zastrzeżeń

0