Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Snowboard i taśma LED RGB

emer2 14 Wrz 2012 19:18 5541 1
 • Snowboard i taśma LED RGB

  Jest to ciekawy projekt oświetlenia LED RGB dla deski snowboardowej. Efekt jest dość ciekawy co można dokładnie zobaczyć na kilku filmikach na stronie źródłowej. Taki projekt może poza efektem wizualnym, może również spełniać rolę zwiększającą bezpieczeństwo na stoku, szczególnie w nocy, kiedy snowboardziści nie są zbyt widoczni i zdarzają się "zderzenia". Autorzy są zachwyceni efektem końcowym. Na razie jest to niezły prototyp, opatentowany, ale autorzy nadal chcą go udoskonalać.

  Prototyp złożony jest z dwóch taśm LED o długości około 100 cm oraz sterownika, umieszczonego w wodoszczelnej obudowie. Całość jest przyklejona dość mocną taśma dwustronną. Jednak mimo tego, że klej jest dość mocny, taśmy i sterownik można usunąć z deski bez śladu i umieścić je na innej desce. System jest zasilany przez baterię umożliwiającą około 4-6 godzin pracy, więc spokojnie wystarczy na wieczór na stoku, w zależności od trybu pracy. Aktualny system waży 1,25kg i uruchamiany jest jednym przyciskiem umieszczonym w bocznej części obudowy, przez co system można włączać nogą. Nieużywany sterownik, nie wykrywający ruchu, przechodzi w stan uśpienia, co wydłuża czas działania sterownika. System oferuje kilka efektów świetlnych.

  Elementy systemy poniżej na zdjęciu:
  Snowboard i taśma LED RGB


  Na stronie źródłowej znajduje się więcej zdjęć i filmiki nagrywane również podczas testowania prototypu.
  Strona źródłowa
  Zdjęcie główne pochodzi z filmiku ze strony źródłowej.


  Fajne! Ranking DIY
 • Mitronik
 • #2 14 Wrz 2012 19:34
  Błażej
  VIP Zasłużony dla elektroda

  W sumie jest to jedynie pomysłowe zastosowanie dostępnych na rynku zabawek. Nie ma w tym nic odkrywczego. Swoją drogą, to przecież wiele desek jest robionych na wymiar i konkretne zamówienie, więc czemu nie wykonać deski mieszczącej wewnątrz całą ta elektronikę? Bo w tej konfiguracji, moim zdaniem, jest mocno narażona na uszkodzenie.
  To samo można zainstalować na desce do surfingu, nartach, latawcu...