Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung/ LS19PMASF - Reset w trakcie oglądania

maryanek 14 Wrz 2012 22:40 4662 7
  • #1 14 Wrz 2012 22:40
    maryanek
    Poziom 14  

Witam
    Mam problem z TV samsung to dokładnie model LS19PMASF/EDC.
    Problem w tym że od jakiegoś czasu sam wyłącza się i za moment włącza wygląda to tak jakby na ułamek sekundy występował zanik napięcia i nagle TV wstaje ponownie. Jeśli telewizor jest zimny działa kilkanaście minut jak się rozgrzeje jest gorzej. Wygląda to tak jakby się restartował...
    Problem dotyczy wejść HDMI jak i SCART ponieważ podczas podłączenia np konsoli sony z boku tv poprzez chinche tv działa bez zarzutu.
    Zauważyłem również że podczas gdy na ekranie wyświetlane jest np menu dekodera problem znika, restart następuje tylko podczas wyświetlania obrazu z dekodera i nie istotne na jakim dekoderze bo sprawdzałem już na trzech.
    Poniżej filmik z objawem dla lepszego przedstawienia usterki...
    Bardzo bym prosił o radę co może z nim być tak nie i czy to w ogóle nadaje się do naprawy ? Czy to coś z zasilaczem ?
    Jeśli doczekacie końca filmu jest kolejny reset czyli co około 1-2minuty

Link

0 7
  • #2 17 Wrz 2012 11:38
    maryanek
    Poziom 14  

Czyli nic się nie da z tym zrobić panowie ?

0
  • #4 22 Paź 2012 20:44
    lisek
    Spec od monitorów

Najpierw dokładnie poczytać manual od Monitor Samsung LS19PMA, LS20PMA (932MW, 2032MW)

Produkt z roku 2006 , zarówno w wer.19"/20" jest ten sam SSB=main

Cytat:
    Main wg. firmy BN:41-00881A na MST67889ALD-LF
    serial flash 25L4005AM2C(IC303) oraz DDC 24c32(IC302)
    zasilacz na IC:DM0565R
    inverter na IC: SEM2006
    czyli BN44-00127A ___2032MW (IP-45130C)
    matryca w 20" AU Optronics M201EW02 v.8

Problem był z Flash.
    Pojawia sie po "uszkodzeniu" zasilacza > elektrolity
    Masz czym to zczytaj zawartośc i porównaj sumy controlne (naklejka na IC)
    Powinno pisac np.
    T-PEB 19 EU *oprogramowanie wer.
    1004 (E6A4) *suma ctrl. (E6A4)

Reset polega na całkowitym wył. obrazu czy tylko gaśnie podswietlenie ?

0
  • #5 23 Paź 2012 01:54
    zbyszekskibinski
    Poziom 32  

Kolega niech spróbuje schłodzić pamięć Flash i zaobserwować czy chodzi dłużej. Może trzeba będzie zaingerować przez interfejs i kabel serwisowy i zrobić aktualizację softu. Zasilacz dobry , bo przecież chodzi dobrze po niektórych żródłach sygnału.

0
  • #6 08 Lis 2012 21:26
    maryanek
    Poziom 14  

Reset polega na całkowitym wyłączeniu TV na ulamek sekundy i ponownym włączeniu widać to na załączonym Video w pierwszym poście...
    Niestety nie mam czym zczytać. Nie mam odpowiedniej wiedzy jeśli chodzi o naprawę TV ale naprawiałem już sporo sprzętów i jakoś dawałem rade.
    Rozebrałem go ostatnio żeby poszukać jakiś widocznych uszkodzeń wybrzuszonych kondensatorów czy zimnych lutów ale nic wszystko w należytym porządku.

Telewizor jest z 2008 roku

Tak jeśli chodzi o zasilacz też nie wydaje mi się żeby było coś nie tak skoro konsola podłączona przez wyjścia chinch działa normalnie nigdy się nie wyłącza natomiast SCART, HDMI działają j/w

0
  • #7 08 Lis 2012 22:29
    acgh
    Poziom 2  

Cytat:
    Rozebrałem go ostatnio żeby poszukać jakiś widocznych uszkodzeń wybrzuszonych kondensatorów czy zimnych lutów ale nic wszystko w należytym porządku.

A może tylko jakiś drucik się odlutował.
    A szukałeś wklęsłych kondensatorów?

0
  • #8 30 Lis 2012 22:07
    maryanek
    Poziom 14  

Znalazłem przyczynę, winę za cały stan rzeczy ponosi przegrzewający się procesor. Zakupiłem więc wiatraczek na 5v o niskim profilu i podłączyłem się w stosownym miejscu na płycie głównej problem zażegnany.
    Tv działa poprawnie gdy procesor ma odpowiednią temperaturę... Niestety ponieważ procesor znajduje się tylko 10mm od tylnej obudowy miejsca tam nie było za bardzo tak więc na procesor wkleiłem radiator 9mm wysoki a z tyłu obudowy (niestety) wyciąłem otwór 4cm i przykręciłem wiatraczek.
    Niestety wiatraczek z racji swoich niewielkich wymiarów 4x4cm chodzi bardzo głośno i nie potrzebuje aż takich wysokich obrotów...to wiatraczek 0.18A 5V.
    Chciałem zatem zbudować delikatny regulator obrotów z potencjometrem niestety nie wiem jak dobrać opór odpowiednio...

Na płycie mam dostępne 8.85V i 4.92V jak zatem zmodyfikować TEN układ który znalazłem w dziale PC by działał poprawnie do jednego z napięć które mam dostępne na płycie ?

0