Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Orange, neostrada wiele pytań podłączenie 3 komputerów

14 Wrz 2012 22:46 1077 4
  • Poziom 9  
    Witam! Planujemy z sąsiadami założyć sobie Neostradę "do 80 Mb/s Fiber" za 99,90zł miesięcznie - jeśli to ma sens (czy linia to pociągnie?).

Zacznę od samego początku. Nie ma nikt z nas telefonu stacjonarnego ani doprowadzonego łącza. Ile płaci się za podłączenie (wiem, że koło sąsiada piętro niżej jest puszka ok. 80x80mm) i ile potem miesięcznie dodatkowo za utrzymanie łącza?

Jedna sąsiadka mieszka za ścianą, druga natomiast ok 30m ode mnie - po ścianach jakieś 50m będzie. Czy ona nie będzie miała słabszego sygnału? Jeśli tak to na ile? Jakim kablem podłączyć ją? (proszę nie pisać o jakiś skrętkach tylko podać nazwę prawdziwą, ew. nr aukcji allegro).

Na razie chyba to wszystko, będę rozwijał się z tematem.
  • Poziom 28  
    Na początek to nawet nie wiemy czy są warunki techniczne na uruchomienie jakiejkolwiek opcji. Nie wiemy jak daleko mieszkasz od centrali i czy centrala w pobliżu której mieszkasz w ogóle może obsłużyć VDSL-2. Tak więc od planów może być bardzo daleka droga lub bardzo bliska jeśli są spełnione wszystkie warunki na uruchomienie usługi.
  • Poziom 9  
    Gdzie muszę się udać i o co mam zapytać?
  • Poziom 28  
    Musisz udać się do najbliższego punktu Orange i zapytać o możliwą dostępną dla ciebie opcję oraz ceny. Nawet jeśli nie będą wiedzieć (brak danych w systemie) to są w stanie wygenerować zlecenie do służb technicznych o sprawdzenie warunków technicznych.
  • Poziom 43  
    Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale dzielenie neostrady pomiędzy sąsiadami jest niezgodne z regulaminem usługi i grozi sankcjami karnymi.