Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna II - Dziwne zachowanie po wlaczeniu nawiewu..

14 Wrz 2012 23:06 4053 11
  • Poziom 8  
    Witam! Potrzebuje waszej pomocy i rady. Posiadam Lagune II, 1.9 dCi - ogolnie samochod sprawuje sie dobrze, ale ostatni pojawil sie jeden mankament. Otoz, samochod po wlaczeniu nawiewu zachowuje sie, jak na wlaczonej klimatyzacji(chociaz ta jest wylaczona). Co jakis czas wlacza na chwile wentylator, po czym go wylacza i tak w kolko. Dodam, ze dzieje sie tak tylko i wylacznie, gdy climatronik jest wlaczony. Doslownie zachowuje sie, jakby klima byla wlaczona, a tak nie jest. Czy moze byc to wina panelu climatronika?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    A skąd wiesz że nie jest włączona?
  • Poziom 8  
    Chocby, dlatego ze dmucha cieplym powietrzem, wrecz goracym..:) Na pewno jest wylaczona..
    Klima w ogóle się załącza? Chłodzi po ustawieniu?
  • Poziom 8  
    Gdy jest wlaczona, to bardzo ladnie chlodzi.. ;)
    To nic że ciepłym dmucha, ten klimatronic jest taki sprytny że ma czujnik wilgotności w kabinie :D

A jeśli powietrze przepływa przez parownik to jest osuszane, czyli sam sobie włącza klimatyzacje. Wduś przycisk AC tak aby dioda była zgaszona, wtedy klima jest wyłączona.
  • Poziom 8  
    Jak sie swieci AC, to klima jest wlaczona, a nie wylaczonaa..;D

Dodano po 1 [minuty]:

Zle przeczytalem, przepraszam..:) AC sie nie swieci..:)
    A sprzęgło kompresora też słychać?
  • Poziom 8  
    Nie bardzo wiem, co to takiego.. :) Jaki to dźwięk wydaje?
    Jak wracałem dziś do domu, to klimatyzacja sama się włączyła. Gdy wyjerzdzałem była na sto procent wyłączona, ujechałem 4 km, spojrzałem na Climatronica i klima była włączona. Świeciło się AC.. Więc, ja nie mam pojęcia, dlaczego tak sama z siebie się włącza.
  • Poziom 36  
    Sentinel99 napisał:
    Więc, ja nie mam pojęcia, dlaczego tak sama z siebie się włącza.

Więc spróbuj ustawienia kierunków nawiewu tak żeby wykluczyć nawiew na szybę czołową
    Sentinel99 napisał:
    Gdy wyjerzdzałem była na sto procent wyłączona, ujechałem 4 km, spojrzałem na Climatronica i klima była włączona. Świeciło się AC..

Czyli działa tak jak konstruktor tego chciał. Jeśli masz w trybie auto ustawioną temperaturę, to system robi co chce i jak chce, jeśli wyłączysz ręcznie klimę to do następnego startu nie powinna się włączyć, lub jeśli ustawisz sam jakiś parametr (siłę nawiewu, kierunek) to wyjdzie z trybu auto i klima się wyłączy.
  • Poziom 8  
    Nie mam ustawionej opcji Auto. AC jest wyłączone, a wentylator włącza się tak jakby klima chodziła.