Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A4 A6 zegary - Po wymianie potrzebne przekodowanie

pbujnik 14 Wrz 2012 23:46 2304 4
  • #1 14 Wrz 2012 23:46
    pbujnik
    Poziom 7  

Witam,
    Mam następujący problem z licznikami:
    Zegary aktualnie zamontowane to 4B0 920900 QX z A6 1,9 tdi c5 automat wstawione do A4 o tej samej konfiguracji z zegarami 8D0 920900 M.
    Elektronik który mi je robił spaprał sprawę i przerzucił cały wsad z moich starych zegarów i teraz potrzebuję kogoś kto mi zrobiłby je poprawnie ... :-(

Nie działa:
    - temp oleju czujnik w misce mam (zresztą w trakcie „naprawy” przez chwilę działał)
    - wskaźnik ładowania lub napięcia (zresztą w trakcie „naprawy” przez chwilę działał)
    - regulacja brak potencjometru( tak wyczytałem)
    - świeci się otwarcie drzwi i klapy bagażnika
    - wskaźnik paliwa wskazuje odwrotnie ( czytałem, że to można też zmienić w ustawieniach)
    - nie działa immo- bo odpala nawet plastikowym kluczykiem zapasowym ( mam taki i serwisowy)
    Obroty prędkość i pozostałe funkcje wskazuje poprawnie.

Bardzo proszę o pomoc, kogoś kto jest w stanie to zrobić, ponieważ osobiście absolutnie się na tym nie znam.

0 4
  • #2 15 Wrz 2012 14:10
    konrad98-47
    Poziom 21  

Licznik powinien być z tym samym nr i dlatego nie chodzi być może a6 miało inaczej podpięcie.

0
  • #3 15 Wrz 2012 20:51
    pbujnik
    Poziom 7  

O ile widziałem co było robione, to czujnik temp. oleju i wskaźnik ładowania przez chwilę działał, ale pan "elektronik" powiedział, że coś tam jeszcze poprawi i jak wrócił ... to już na stałe je ustawił w pionie.
    Osobiści się nie znam ale, wydaje mi się, że zegary mechanicznie są ok, i to kwestia ustawienia. We wtorek, będę u kogoś kto będzie mógł przeprowadzić test wskaźników co potwierdzi moją teorię.
    Dlatego też szukam kogoś z doświadczeniem, DUŻYM doświadczeniem, kto mógłby mi pomóc, bez zakupów nowych zegarów (dodatkowych kosztów finansowych).

Jedna osoba już się zaoferowała.. ale mam nadzieję że znajdzie się także ktoś troszkę bliżej Warszawy- Mińska Maz.- Siedlec.

Za każdą pomoc będę ogromnie wdzięczny.

0
  • Pomocny post
    #4 18 Wrz 2012 21:52
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.
  • #5 19 Wrz 2012 11:28
    pbujnik
    Poziom 7  

Dostałem od "specjalisty" podobno oryginalny wsad z liczników 4b0920900QX (a6) ale plik z końcówką eff ?- inny dobry urzytkownik elektrody też pomógł wysyłając wsad 4b0920900q MM- wrzucę wieczorem

0
  Szukaj w 5mln produktów