Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Honda accord 2001 - Moduł świateł dziennych - coś jest nie tak

mass221 15 Sep 2012 00:19 10677 14
    mass221
    Level 9  
    Witam!

Jakiś czas temu kupiłem sobie fajne żarówki do mojego auta. Ładnie świecą, jestem z nich zadowolony. Jako, że kosztowały troszkę, a żarnik w nich ponoć szybko się przepala, postanowiłem kupić moduł świateł dziennych. Moduł ten po podłączeniu do świateł drogowych (pot. "długich") sprawia, że świecą na 30%. Po prawidłowym podłączeniu nie działą tak jak należy. Niby działa, ale... po podłączeniu wszystkiego zgodnie z instrukcją, po zapaleniu silnika jako dzienne zaświecają się... się światła mijania.

Od początku: odpalam silnik, zapalają mi się światła mijania (na 30% mocy), po pociągnięciu wajchy od świateł do siebie (tak jak to się robi przy włączaniu świateł drogowych) świecą mi obie żarówki mijania i drogowe na 30%, ale po kilku minutach przepala się bezpiecznik w sterowniku z powodu przeciążenia dwiema parami żarówek.

Włączając światła pozycyjne lub mijania w sposób w jaki się to zazwyczaj robi, światła dzienne gasną - czyli tak jak być powinno.

Mam takie pytanie: Czy da się to jakoś podłączyć aby się świeciły tylko żarówki od świateł drogowych, zamiast mijania? Nie wiem dlaczego tak jest, ale podczas montażu do żarówek od świateł mijania nawet się nie dotykałem a to one się świecą.

U kolegów w lagunie, ibizie, vento i peugeocie 406 działa normalnie, a podłączyliśmy dokładnie w ten sam sposób.

Poniżej schemat podłączenia.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i porady
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    A nie masz przypadkiem stałego plusa na lampach a sterowanie masą?
    mass221
    Level 9  
    Tego nie wiem, nie mam żadnego schematu instalacji...
    Znalazłem coś takiego. Jest to niby do poprzedniej wersji accorda, ale chyba nie powinien się znacząco różnić.

Pawel wawa
    Zobacz, światła drogowe masz sterowane masą!
    pepe
    Level 23  
    Mijania masz sterowane plusem, drogowe masą. Problem że zasilanie drogowych jest równolegle z mijania. Musisz zastosować moduł sterujący masą, lub przerobić instalację.
    mass221
    Level 9  
    A czy wystarczy zmnienic sterowanie lamp z masy na plus- np przekaźnikami? Dużo będzie z tym zabawy lub jaki jest inny sposób aby to zmienić tak, aby działało?
    Karaczan
    Level 41  
    Wyjście modułu na przekaźnik który będzie podawać masę na drogowe i po problemie.
    Chyba że plus na drogowych pojawia się tylko w przypadku włączenia mijania. Wtedy trzeba na plusowym przewodzie do drogowych dać jeszcze diodę w kierunku zaporowym, i do tego plusa przy drogowych podłączyć jeszcze plusowe wyjście z modułu.
    mass221
    Level 9  
    ale to już trochę niebezpieczne chyba będzie bo jak padnie dioda...

Chyba dam sobie spokój z tym modułem i będzie po problemie.
    Karaczan
    Level 41  
    Bez przesady ;)
    Jak padnie dioda to albo zgubisz normalne drogowe, albo przy dziennych zapala ci się też mijania.
    pepe
    Level 23  
    Quote:
    Wyjście modułu na przekaźnik który będzie podawać masę na drogowe i po problemie.

I jak tym sposobem uzyskamy 30% poziom świecenia żarówki ? :)
    Karaczan
    Level 41  
    Hmm, fakt, masz racje.
    Ale 2ga metoda już to zapewni.
    pepe
    Level 23  
    Quote:
    Wtedy trzeba na plusowym przewodzie do drogowych dać jeszcze diodę w kierunku zaporowym, i do tego plusa przy drogowych podłączyć jeszcze plusowe wyjście z modułu.

A jak zamkniesz obwód do masy ?

Da się zrobić, ale inaczej.
    Błażej
    A ja zadam tylko takie pytanie - czy klosz świateł drogowych jest przystosowany i homologowany do pracy jako światło dzienne?
    Karaczan
    Level 41  
    pepe wrote:

A jak zamkniesz obwód do masy ?

Da się zrobić, ale inaczej.

Przekaźnikiem. Tak jak w rozwiązaniu 1szym.
    pepe
    Level 23  
    Quote:
    Przekaźnikiem. Tak jak w rozwiązaniu 1szym.

A zadziała wtedy blinda i drogowe ? :D