Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik magnesowy od czego zacząć. Pytanie michala

MichalRo 15 Wrz 2012 02:02 21615 65
    MichalRo
    Poziom 9  
    Chce wykonać w domu jakiś "Silnik magnetyczny". Na początek chciałbym ładować jakiś mini sprzęt na przykład telefon lub mp3jke. Potem już chciałbym zasilać swoj komputer poprzez ładowanie jakiegoś upsa .

Rzeczy jakie posiadam:
    + Sprzęt do pomiaru
    + Przedmioty do skonstruowania konstrukcji. Min. śrubki, nakrętki, płyty regipsowe.
    + Narzędzia takie jak młotek, śrubokręt, lutownica.
    + Brata elektronika który nie kwapi się do pomocy w wyjaśnianiu z powodu czasu.

Pytanie pierwsze z racji tego, że nasze piękne google jest zasypane śmieciami a nie artykułami które powinny znajdować się na pierwszych stronach. Jakie magnesy są najlepsze? Chyba tak naprawdę zależy od siły a nie proporcji - bo ta może pomylić.
    @ Jaki magnes wybrać. Ja tutaj strzelam w neodymowym. Bo sie o nim nasłyszałem. Proszę też o jakiś cennik żebym nie padł ofiarą zawyżonej ceny.

Posiadacie Państwo jakieś propozycje jak rozpocząć, być może ktoś juz opublikował na forum lub stworzył taki silnik oparty na magnesie?

edycja:
    Mam generator napędzany korbką. Jak uzyskać energie poprzez kręcenie korbką? Widziałem na youtube, że ktoś podłączył silnik magnesowy do silnika a dalej gdzie to idzie => ?
    zimny8
    Poziom 33  
    MichalRo napisał:
    być może ktoś juz opublikował na forum lub stworzył taki silnik oparty na magnesie?

Wielu już sobie takie zrobiło, jest tylko mały problem bo nie chcę powiedzieć jak, obawiają się też że ktoś im ukradnie patent, a poza tym boją się lobby energetycznego, ja też.
    Więc kolego męcz się z tym sam.

Ps. chyba że obiecasz że nikomu nic?
    cirrostrato
    Poziom 36  
    MichalRo napisał:
    Chce wykonać w domu jakiś "Silnik magnetyczny".

Rzeczy jakie posiadam:

+ Przedmioty do skonstruowania konstrukcji. Min. śrubki, nakrętki, płyty regipsowe.
    + Narzędzia takie jak młotek, śrubokręt, lutownica.
    Dasz radę, uwierz w siebie...
    cirrostrato
    Poziom 36  
    Ale kolega MichalRo ma spore wymagania ,, Na początek chciałbym ładować jakiś mini sprzęt na przykład telefon lub mp3jke. Potem już chciałbym zasilać swoj komputer poprzez ładowanie jakiegoś upsa'', model ,,kręcący się'' można wykonać ale co dalej....Real: wyjść ciemną nocą, zdobyć panel fotowoltaiczny (pełno ich przy drogach) i mamy ,,darmowe'' zasilanie......
    zimny8
    Poziom 33  
    wojtex1111 napisał:
    Nie róbcie sobie jaj, spoko można zrobić działający model, nawet prostymi narzędziami.
    http://www.youtube.com/watch?v=IWxg1sDzfFA&feature=plcp

Jak zrobisz taki s. parowy/powietrzny jak na filmie to będzie działać (migać dioda), tylko para/sprężone powietrze potrzebne.
    Jak zbudujesz silnik magnetyczny to nie zadziała, bo na filmach oszukują.
    Tommy82
    Poziom 39  
    Ja polecam zacząć od książki z fizyki tam jest wszystko napisane.
    NeoQubit
    Poziom 11  
    MichalRo napisał:
    ... chciałbym zasilać swoj komputer poprzez ładowanie jakiegoś upsa. ?

To akurat byłoby bardzo proste i jeżeli możliwe do uzyskania o wymaganych parametrach technicznych, byłby produkt na rynku. Sam możesz sprawdzić i zbudować. Zbadaj ułożenie ciała przy komputerze i zachowanie nóg, stóp. Poruszasz mini często siedząc na krześle długo przy komputerze? Sprawdź, czy wygodniej byłoby Ci z tzw. podnóżkiem? I to właśnie w nim montujesz pedał, jak w starej maszynie do szycia. Układ musi być uniwersalny tak, aby można było sobie go podsunąć pod siedzenie krzesła by przyłożyć palce stóp. Układ musi być mocowany do czegoś, np., nóżki krzesła. Sprzedajesz jako ekologiczną metodę fitnessową ekonomicznego zasilania komputera. Normalnie HIT idei. Pytasz od czego zacząć? Moja propozycja - podaj nam przesłanki Twojego przekonania, że magnes to jest to coś, co może posłużyć do zbudowania silnika magnesowego nieelektrycznego, skoro chcesz nim uzyskać prąd elektryczny. Dodałem tak, ponieważ jeżeli silnik zawiera magnesy stanowiące istotny składnik fizyczny w generowaniu ruchu, to jest niejako również silnikiem magnesowym. Tobie zapewne chodzi o silnik idealnie magnesowy? Tylko magnesy? Czy coś jeszcze oprócz nich, oczywiście poza elementami konstrukcji, umocowania, płyta montażowa, śrubki, klej, i inne materiały, itp.?

Dodano po 12 [minuty]:

Tommy82 napisał:
    Ja polecam zacząć od książki z fizyki tam jest wszystko napisane.

TAK!? Sprawdzam, znasz może publikację zawierającą opis własności mieszaniny wody i gazu elektronowego?
    zimny8
    Poziom 33  
    NeoQubit napisał:
    Poruszasz mini często siedząc na krześle długo przy komputerze? Sprawdź, czy wygodniej byłoby Ci z tzw. podnóżkiem? I to właśnie w nim montujesz pedał, jak w starej maszynie do szycia. Układ musi być uniwersalny tak, aby można było sobie go podsunąć pod siedzenie krzesła by przyłożyć palce stóp. Układ musi być mocowany do czegoś, np., nóżki krzesła. Sprzedajesz jako ekologiczną metodę fitnessową ekonomicznego zasilania komputera. Normalnie HIT i

Ha Ha Ha, dobre prawdziwy Hicior, już widzę MichalRo jak zaiwania przy kompie np. w czasie ostrej gry.
    Naprawdę dobre, po wprowadzeniu takiej innowacji młodzi już tak chętnie do komputera by nie siadali.
    Taenia_Saginata
    Poziom 31  
    MichalRo napisał:
    Posiadacie Państwo jakieś propozycje jak rozpocząć,

Jak zaczniesz od dania sobie z tym spokoju to zaoszczędzisz trochę czasu i pieniędzy, a wyniki nie będą gorsze niż w jakimkolwiek innym przypadku.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    NeoQubit
    Poziom 11  
    MichalRo napisał:
    ...Mam generator napędzany korbką. ...

Podłącz do generatora to co chcesz zasilać. I ręcznie pokręć korbką. Spróbuj odczuć ile siły używasz i ile obrotów wykonujesz. Następnie zmień korbkę na koło, na którym nawinięta jest linka [połączenie początkowe z kołem "luźnym" kołkiem tak, aby mógł wypaść], a na niej zawieszona masa i eksperymentuj - zawieszaj różną masę i skracaj linkę [jak najkrótsza], aż uzyskasz wymagane obroty, przy danej masie obciążenia. Następnie tę masę połącz z magnesem i zbliż stronami przyciągającymi się do magnesu przymocowanego do stojaka. Jeżeli magnes z masą opadnie wymień magnesy, aż masa z magnesem "zawiśnie" pod magnesem przymocowanym do stojaka - uwzględnij masę magnesu połączonego z masą, którą napędzałeś wcześniej generator [być może wystarczy Ci sama masa magnesu do napędzania generatora i masa pomocnicza nie będzie potrzebna]. Pi razy internet [masz sprzęt do pomiaru] powinieneś znać - jaki magnes [być może] będzie potrzebny do napędzania generatora [rozpędzania z 0 do N obrotów], aby zasilać telefon lub mp3..., z jaką siła magnesu miałby być wprawiony w ruch układ poruszający wał generatora, jeżeli nie zmienisz promienia i/lub masy koła, który zamieniłeś z korbką.

Brat elektronik nie jest Ci obecnie potrzebny. Będzie Ci potrzebny jak zadziała Ci napęd - silnik magnesowy - do wykonania układu sterowania nim. Jak napiszesz co przekonuje Cie do magnesów, jako to coś do zbudowania napędu, to zapytam Cię o Twoją ideę fizyki magnesów, jak je postrzegasz, jak je znasz - nie o książkową fizykę i niekoniecznie jej określeniami albo może być pomieszane między Twoją magnetyczną ideą, która skłoniła Cię do zaproponowania tematu a realną wiedzą o magnesach na poziomie posiadania ich natury, dysponowania ich własnością magnetyczną, taką jaka jest w sklepie - czyli ich zakupieniem.

Jerzykowski napisał:
    ... eksploatować trujące środowisko elektrownie...

W ideologi OZE jest taka idea, aby spalać tyle węgla z biomasy ile wchłania przyroda. Z tej idei wynika, że można by użyć elektrowni nie trującej środowisko. Zapewne można by obliczyć jaka by ona mogła być względem obszaru Polski. Prąd elektryczny z tej elektrowni byłby dla wybranych w losowaniu loteryjnym czynionym [np.] raz na rok, w środku lata albo [jakby wystarczyło] tylko dla wojska, policji i organów władzy państwowej, ostatecznie tylko do zasilania pałacu prezydenckiego.

Jerzykowski napisał:
    ... zbudować silnik wielkości elektrowni i produkować prąd za friko...

Nie byłyby za friko, bo za darmo się nie zbudują i nie utrzymają w eksploatacji... i nie wyremontują... i podatku nie zapłacą.

- - - -
    Dopisane: 22.35.
    MichalRo
    Poziom 9  
    Nie moge uwierzyć taka dyskusja! Jedynym najistotniejszym powodem jest to, że tworząc to nie będe musiał asystować przy ładowaniu baterii.

Jak wiadomo każdy magnes odziałowuje na siebie. Moża stworzyć coś na zasadzie 'piramidy' w przenośni - kojarze coś ze szczytem, a szczytem jest miejsce gdzie będzie największe skupienie magnesów.

Drugim pomysłem jest odpychanie się magnesów. Chyba bardziej wydajniejsze.

Ale tutaj jest pytanie - jeżeli nawet osiągnę efekt zapalonych 10 diod. To jak mam wytworzoną energie wcisnąć do bateri??

System o ktorym mowie to taki( Zmiana biegunów i siły magnesów ):
    http://eternalmotor.t15.org/northpoleswitching.PNG

Tutaj filmik przedstawia jakie dzieło stworzył. Ok. 0,15KW ( jezeli inna wartość to proszę wyjaśnić :P )
    http://www.youtube.com/watch?v=n2F_PepgyKk&feature=related

Jak coś będe miał to napisze?:)
    NeoQubit
    Poziom 11  
    MichalRo napisał:
    ... nie będe musiał asystować przy ładowaniu baterii...

Chcesz zbudować przenośną [mobilną] ładowarkę baterii? Chcesz rozwiązać problem mobilności układu zasilania w energię elektryczną baterii zasilających urządzenia mobilne? Jeżeli tak, to nie jest jednoznacznie oczywiste, że będą potrzebne baterie - w perspektywie rozwoju elektronika, miniaturyzacja, [brat], może napęd magnesowy ułożyć w wielkość i ciężar baterii, upsa. Tu ideowy przykład: http://www.youtube.com/watch?v=noF5q4-77XI&feature=related Cały interes w tym, aby zamiast pokolorowanego kartonu dodać układ napędzający górną płytę tak, aby napędzał mobilny zasilacz. To wskazuje w idei na potrzebę rozpędzenia obrotów i utrzymania obrotów. I tu powracamy do idei baterii, ale już nie ładowanej po to, aby zasilać układ na poziomie telefonu, ale aby zainicjować ruch układu zasilania, jednak skoro będziesz utrzymywał jego ruch, to dzięki niemu naładujesz baterię startową. Zatem w idei napędu magnesowego droga rozważań i eksperymentu prowadzi do zagadnienia utrzymania ruchu w stanie wymaganych obrotów.

Masz generator z korbką. Gdy na mierniku uzyskałeś niezbędne wartości, to utrzymywałeś ruch obrotowy. Korbka połączona jest z wałem. Zatem zamiast korbki musisz teraz zbudować układ magnesowy utrzymujący ruch obrotowy. Masz do dyspozycji dwie możliwości. Zamontować elementy układu na wale [osi obrotu] i jednocześnie poza nim w obudowie albo tylko pierwszy przypadek. Wybierz tylko pierwszy przypadek. Stąd masz ograniczenia konstrukcji - jeden element ruchu musi być trwale połączony z wałem [gdy się obraca, to obraca się również wał] a drugi element może być na łożysku [mogą być dwa takie elementy, po jednym, po obu stronach pierwszego elementu], czyli na przykład trzy tarcze, dyski CD - jeden trwale połączony z wałem, a dwa swobodne na wale - na dyskach CD montujesz magnesy. <= to jest Twoja piramida => Zauważ, że to co chcesz użyć z własności magnesu[ów] ma symetrię. Stąd układ magnesów będzie dążył do tej symetrii tego czegoś co chcesz z nich użyć. Twój układ musi harmonicznie łamać tę symetrię tak, aby układ ruchem podążał za nią - gonił ją [stan symetrii] albo uciekał przed jej łamaniem. W tej idei ruch informacji w układzie o stanie ułożenia magnesów musi wyprzedzać ruch obrotowy układu magnesów. Ruch informacji [zmiany "gęstości magnetyczności" /linii sił pola/ w przestrzeni układu] jest z szybkością światła, a ruch napędzania ~ zasilania jest [w tej idei] o wiele wolniejszy, no to może akurat Tobie [z bratem] się powiedzie. Gdy tak będzie, to z pomocą brata elektronika od sterowania napędem magnesowym - sukces będziesz nosił ze sobą [kto wie może nawet w telefonie].

Twoja idea idealnego napędu magnesowego jest konkurencyjna w internecie do idei stacjonarnego [choć przenośnego może w walizce] napędu magnetyczno grawitacyjnego: http://www.youtube.com/watch?v=RkLfpXpO5sQ&feature=endscreen
    E.L
    Poziom 10  
    Witam!
    Pomysł stary, jak uczęszczałem do szkoły, profil elektro-mechaniczny to udało się starego inżyniera prowadzącego normalnie wykłady z elektrotechniki namówić na jak pamiętam na kilka godzin dyskusji po godzinach lekcyjnych na temat silnika magnetycznego. Skończyło się na tym,że perpetum-mobile nie istnieje ale przy dzisiejszej technice komputerowej. Myślę,że zdolny informatyk może się podjąć przeprowadzić symulasję komputerową wirujących magnesów. Jak wiadomo planety a nawet całe układy wirują w przestrzeni, wiadomo,że istnieje wzajemne oddziaływanie ale grawitacja w przestrzeni jest inna od ziemskiej! Życzę powodzenia jako młodego człowieka bardzo mi to siedziało w głowie i przeprowadziłem kilka doświadczeń jednak trudności z zdobyciem kilkunastu minimum podobnych magnesów doprowadziła do zaniechania tego pomysłu. Pamiętam,iż najdłuższy efekt wirowania uzyskałem na trzech kartonach umieszczonych na wspólnej osi a myślałem o 5 lub 7 jednak jak w/w problemy spowodowały przerwę do dziś.Będę miał do myślenia a obecne do kupienia materiały są lekkie łożyska prawdziwe kulkowe a nie używane przezemnie tuleje brązowe zamoczone w oleju.Dziękuje za odnowienie tematu. Edmund
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    zimny8
    Poziom 33  
    E.L napisał:
    Jak wiadomo planety a nawet całe układy wirują w przestrzeni, wiadomo,że istnieje wzajemne oddziaływanie

Może lepiej zastanowić się jak te zjawiska wykorzystać, wszystko jest gotowe, w ziemskim metalowym jądrze indukują się potężne prądy, ziemia bieguny ma? ma, więc wystarczy kabelki do nich :).
    MichalRo
    Poziom 9  
    zimny8 napisał:
    E.L napisał:
    Jak wiadomo planety a nawet całe układy wirują w przestrzeni, wiadomo,że istnieje wzajemne oddziaływanie

Może lepiej zastanowić się jak te zjawiska wykorzystać, wszystko jest gotowe, w ziemskim metalowym jądrze indukują się potężne prądy, ziemia bieguny ma? ma, więc wystarczy kabelki do nich :).

lub założyć łożysko na planete :spoko:

NeoQubit - Zawsze można wykorzystać dwa sposoby:
    - Magnetyczny - Plus + Metal ( Ruch w obiegu )
    - Magnetyczny - Plus + Plus ( odpychanie )
    - Magnetyczny do podkręcenia koła - Plus + Minu ( "lekka pomoc" )
    - Grawitacyjny do nadania ruchu - Druga pomocna w

.........

Teraz sie zastanawiałem, czy kwadrat nei miał by lepszego zastosowania... musze kupić magnesy za 150zł i popróbować :) Ale zaczne od konstrukcji na malych magnesach zeby sie nie narobić na marne :)
    NeoQubit
    Poziom 11  
    Magnes ma "dwa pola" - jedno pole kwantowo odmienione, stąd ma dwie strony własności tego samego oddziaływania - przyciąganie i odpychanie. Grawitacja ma jedno pole. Prawda? Zatem jeżeli planety poruszają się, to wystarczy jedno pole, jedna strona własności magnesu. Prawda?

Nieprawda. [ :idea: ] / ?

Prawda korelacji "jednopolowej" grawitacji z ruchem planet jest inspiracją dla napędu magnetycznego. Jednak w grawitacji jest coś jeszcze - jest masa grawitacyjna i masa bezwładna, [naukowo] w naturze obie są równe. Zatem grawitacja i bezwładność w tej idei są tym samym [ale przemienionym] jak "dwa pola" magnesu.

Trzeba wybrać, czy płaszczyzna obrotu będzie pionowa, czy pozioma. W realnie wirującym napędzie magnesowym grawitacja i bezwładność zawsze będzie.

W idei można by grawitację i bezwładność ideowo na ten czas pominąć [w eksperymencie się ujawnią]. W tej tu idei niech napęd magnesowy musi zadziałać w przestrzeni kosmicznej z dala od planety. Zatem nie ma w warsztacie wiele więcej jak ma MichalRo, nic poza materiałem na konstrukcję i magnesami, gdy będą wirować, to jest jeszcze bezwładność [oczywiście inne wpływy na ruch jak tarcie, temperatura, itp., pozostają].

Pojawia się kolejna idea, czy możliwe byłoby splątanie układu tak, aby po aktywowaniu ruchu z zasilania startowego, po jego wyczerpaniu, ładowany był utrzymywaniem [auto]ruchu z natury geometrii ułożenia magnesów, następnie posłużył jako przyspieszacz, ideogram:

zasilanie startowe - > zmiana dN obrotów -> stała liczba obrotów -> ładowanie przyspieszacza

Czy układ magnesów ma taką własność, że zawsze utrzymuje stan ruchu N obrotów w czasie dt, niezależnie od ilości obrotów? Czy czas dt jest czasem wynikającym z własności magnetycznych [siły magnesów], czy z geometrii ułożenia magnesów, czy z jednego i drugiego, i z czego może jeszcze? Czy z geometrii ułożenia magnesów można uzyskać kwant energii z wieloktrotnością częstości ruchu obrotowego? Czy jest takie "ukryte" w naturze ułożenie magnesów, że ujawni się nowe doładowanie układu [ruchu]?

Skąd nowe doładowanie ruchu? Jeżeli nie z zewnątrz, to z wewnątrz? I albo jest w naturze i jest praktycznie dostępne albo go nie ma w naturze [elektronów w magnesie] splątania "geometrii ruchu magnesów".

Światło było na początku idei silnika elektrycznego. Człowiek odkrył, że światło jest ruchem zmian [między pola, zaburzenia] pola elektromagnetycznego => zmiana splątana, jedno się zmienia [pole elektryczne, E] i drugie się zmienia [pole magnetyczne, B] => i tego przełożenia szukali konstruktorzy w technologii i jej technice działania silnika elektrycznego - to urządzenie jest jakoby megnetoelektromechaniczym światłem. Światło to ruch.

Warto może zauważyć coś na ten czas bardziej realnego, że na wirującej płycie/ramieniu może być mini układ elektryczny ładujący kondensator i zasilający cewkę. Może to będzie możliwe do uzyskania efektu motyla, małe zawirowanie początkiem cyklonu, wiele takich elektromagnetycznych motyli i ...

E.L napisał:
    ...Pamiętam,iż najdłuższy efekt wirowania uzyskałem na trzech kartonach umieszczonych na wspólnej osi a myślałem o 5 lub 7 ...

Pamiętasz może ułożenie magnesów?
    MichalRo
    Poziom 9  
    NeoQubit napisał:
    Magnes ma "dwa pola" - jedno pole kwantowo odmienione, stąd ma dwie strony własności tego samego oddziaływania - przyciąganie i odpychanie. Grawitacja ma jedno pole. Prawda? Zatem jeżeli planety poruszają się, to wystarczy jedno pole, jedna strona własności magnesu. Prawda?

Nieprawda. [ :idea: ] / ?

Prawda korelacji "jednopolowej" grawitacji z ruchem planet jest inspiracją dla napędu magnetycznego. Jednak w grawitacji jest coś jeszcze - jest masa grawitacyjna i masa bezwładna, [naukowo] w naturze obie są równe. Zatem grawitacja i bezwładność w tej idei są tym samym [ale przemienionym] jak "dwa pola" magnesu.

Trzeba wybrać, czy płaszczyzna obrotu będzie pionowa, czy pozioma. W realnie wirującym napędzie magnesowym grawitacja i bezwładność zawsze będzie.

W idei można by grawitację i bezwładność ideowo na ten czas pominąć [w eksperymencie się ujawnią]. W tej tu idei niech napęd magnesowy musi zadziałać w przestrzeni kosmicznej z dala od planety. Zatem nie ma w warsztacie wiele więcej jak ma MichalRo, nic poza materiałem na konstrukcję i magnesami, gdy będą wirować, to jest jeszcze bezwładność [oczywiście inne wpływy na ruch jak tarcie, temperatura, itp., pozostają].

Pojawia się kolejna idea, czy możliwe byłoby splątanie układu tak, aby po aktywowaniu ruchu z zasilania startowego, po jego wyczerpaniu, ładowany był utrzymywaniem [auto]ruchu z natury geometrii ułożenia magnesów, następnie posłużył jako przyspieszacz, ideogram:

zasilanie startowe - > zmiana dN obrotów -> stała liczba obrotów -> ładowanie przyspieszacza

Czy układ magnesów ma taką własność, że zawsze utrzymuje stan ruchu N obrotów w czasie dt, niezależnie od ilości obrotów? Czy czas dt jest czasem wynikającym z własności magnetycznych [siły magnesów], czy z geometrii ułożenia magnesów, czy z jednego i drugiego, i z czego może jeszcze? Czy z geometrii ułożenia magnesów można uzyskać kwant energii z wieloktrotnością częstości ruchu obrotowego? Czy jest takie "ukryte" w naturze ułożenie magnesów, że ujawni się nowe doładowanie układu [ruchu]?

Skąd nowe doładowanie ruchu? Jeżeli nie z zewnątrz, to z wewnątrz? I albo jest w naturze i jest praktycznie dostępne albo go nie ma w naturze [elektronów w magnesie] splątania "geometrii ruchu magnesów".

Światło było na początku idei silnika elektrycznego. Człowiek odkrył, że światło jest ruchem zmian [między pola, zaburzenia] pola elektromagnetycznego => zmiana splątana, jedno się zmienia [pole elektryczne, E] i drugie się zmienia [pole magnetyczne, B] => i tego przełożenia szukali konstruktorzy w technologii i jej technice działania silnika elektrycznego - to urządzenie jest jakoby megnetoelektromechaniczym światłem. Światło to ruch.

Warto może zauważyć coś na ten czas bardziej realnego, że na wirującej płycie/ramieniu może być mini układ elektryczny ładujący kondensator i zasilający cewkę. Może to będzie możliwe do uzyskania efektu motyla, małe zawirowanie początkiem cyklonu, wiele takich elektromagnetycznych motyli i ...

E.L napisał:
    ...Pamiętam,iż najdłuższy efekt wirowania uzyskałem na trzech kartonach umieszczonych na wspólnej osi a myślałem o 5 lub 7 ...

Pamiętasz może ułożenie magnesów?

To chyba pytania nie do mnie. Moze i trzeba znać sformułowania techniczne ale przy pracy magisterskiej lub gdy musimy komuś coś udowodnić to jakimiś teoriami musimy się kierować.

A)Jeden duży magnes u góry 45* ( stopnia lewy górny róg ) .
    B) Rozłożone magnesy w kształcie księżyca.
    C) W środku prowadnica z szyną dla kuli + magnes ktory by pomógł jej toczyć po lini prostej.

Można zrobić perpetummobile. Przypomniales mi o temacie puszczony na wykopie: http://www.wykop.pl/link/1048881/perpetuum-mobile/

Minuta 5:05 - Drewniane klocki mozna było by zamienić na metalowe rurki z kulką na sprężynie. Było by to lepsze gdy po prawej stronie postawili bysmy magnes co by pozwoliło na przyciagniecie kulek :)
    NeoQubit
    Poziom 11  
    Jeżeli uda się ułożyć pytania to już byłoby wiele, a od odpowiedzi ważniejsze jest praktyczne działanie Twojego napędu magnesowego.

MichalRo, oczywiście że nie zamierzasz zbudować perpetuum mobile, ale raczej "homo perpetuum mobile", urządzenie - napęd magnesowy, uzyskujący odpowiednią ilość obrotów i dostatecznie długo utrzymując stan ruchu obrotowego w celu wykorzystania tego do zasilania w energię elektryczną. Oznacza to, że docelowo będzie to musiał być czas życia obrotów równy co najmniej czasowi najdłużej żyjącego człowieka na Ziemi, bo przed i po okresie życia nie jest ważne dla człowieka, czy napęd działał, a jeżeli działał przez całe życie, to jest to homo perpetuum mobile. Krótszy czas związany jest jeszcze bardziej z ekonomią - żywotność materialna produktu. Wszystkie te przykłady idei perpetuum mobile starzeją się pod wpływem temperatury, ale przez jakiś czas utrzymują stan ruchu. I to jest motywująca z nich idea - utrzymać stan ruchu dłużej niż opory ruchu wyczerpią możliwość ruchu, poruszania się elementów układu.
    zimny8
    Poziom 33  
    NeoQubit napisał:
    Jeżeli uda się ułożyć pytania to już byłoby wiele,

Sny, marzenia senne to rozwiązanie koledzy, to odpowiedzi na pytania, wasze pytania których nie umiecie właściwie sformułować.
    MichalRo
    Poziom 9  
    To ja was zaskocze. Najlepszym perpetum mobile jest galaktyka. Zawsze tam dziala magnetyzm czyt. grawitacja ogolna :D...

Pytanie:

Jakich magnesów użyć? Nie chce czytać bo i tak neodymowe kupie. Ale jakie jest wasze zdanie?
    zimny8
    Poziom 33  
    MichalRo napisał:
    akich magnesów użyć? Nie chce czytać bo i tak neodymowe kupie. Ale jakie jest wasze zdanie?

Ogólnie grawitacyjnych wywołujących magnetyzm, te byłyby najlepsze, patrz galaktyka.
    zimny8
    Poziom 33  
    Niestety nie wiem jakie są w centrum naszej galaktyki, ale słyszałem o jakich czarno-dziurawych czy cóś, więc łatwo koledze nie będzie hehe.
    MichalRo
    Poziom 9  
    zimny8 napisał:
    Niestety nie wiem jakie są w centrum naszej galaktyki, ale słyszałem o jakich czarno-dziurawych czy cóś, więc łatwo koledze nie będzie hehe.

Przestań pisać głupoty bo mi admin zamknie temat :)
    Pytanie dalej aktualne!

Jakie magnesy wybrać.
    zimny8
    Poziom 33  
    Kolego kto tu głupoty zaczął pisać?
    MichalRo napisał:
    Najlepszym perpetum mobile jest galaktyka.

Niestety to nie PM bo kiedyś przestanie kręcić, bo jeśli ta skala to musi być nieskończoność.
    I inne głupoty.
    Jaki masz dylemat, jaki masz wybór odnośnie magnesu, gdzie problem?
    Co będzie dalej, skoro już na tym etapie potrzebujesz pomocy, w którym miejscu jesteś, a jak pojawią się problemy konstrukcyjne? co wtedy.
    Masz w ogóle pomysł, ideę?
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    zimny8
    Poziom 33  
    Jerzykowski napisał:
    Co ma magnetyzm z grawitacją

Podpowiem trochę koledze wyżej, dupniasty magnes wielkości planety oprócz pola m. będzie posiadał również swoją grawitację? :).