Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Zmywarka] - Płaszcz wodny, czym skleić ?

lewar81 15 Wrz 2012 09:39 7215 2
  • #1 15 Wrz 2012 09:39
    lewar81
    Poziom 16  

Witam

Mam zmywarkę Siemens około 10-12 letnią, świetnie się sprawuje, jednak ostatnio coś nie chciała wody pobierać, więc ją rozebrałem, wszystko wyczyściłem, usunęłem kawałek szkła z wirnika pompy itp. Po tym zabiegu zmywarka zaczęła działać jak należy, niestety przy czyszczeniu płaszcza wodny prawdopodobnie uszkodziłem spodnią niebieską folię, dziurka wielkości 2 mm i cieknie z niej wody kroplami, zakleiłem to póki co taśmą izolacyjną i jedną noc trzymało, dziś rano patrzę że nadal mokro, prosze o porady czy skleić tą niebieską folię od spodu płaszcza wodnego.

zdjęcie zapożyczone, mój płaszcz wygląda identycznie, także podklejony niebieską folią.

[Zmywarka] - Płaszcz wodny, czym skleić ?

3 2
  • Pomocny post
    #2 15 Wrz 2012 10:03
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Z 3 lata temu naprawiałem też taki podobny płaszcz (rozerwany przez jakiegoś magika na odcinku 3cm). Zmatowałem folię, posmarowałem klejem butapren. Podobnie postąpiłem z kawałkiem folii (dość twarda, podobna do tej, co pakują nawozy sztuczne). Po wyschnięciu posmarowałem ponownie klejem, docisnąłem, wyrównałem, pozbyłem się bąbli powietrza. Po 24h zamontowałem i trzyma do teraz.
    Za nowy chcieli prawie 700zł. Teraz pewnie nie taniej.

Zobacz też na aukcji, bo bywają używki w dobrej cenie.

1
  • #3 17 Wrz 2012 07:02
    lewar81
    Poziom 16  

Dzięki Marcin za poradę, patrzałem na aukcjach internetowych jednak tam ceny to 200-300zł a i tak nie mam 100% pewności że nic nie jest pęknięte czy porwane, zrobiłem jak pisałeś, porządnie butaprenem, gruba folia z opakowania po nawozach, minęły już 32h i wciąż ani kropli wody :) Wielkie dzięki za pomoc.

0