Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki alarm do mieszkania.

piotreq13 15 Sep 2012 09:39 1839 2
Optex
 • #1
  piotreq13
  Level 2  
  Cześć,

  Chciałbym poprosić Was o pomoc w sprawie alarmu do mieszkania, którego plan załączam poniżej. W tej chwili przygotowana jest baza - to znaczy kable i obudowa Satel OPU-3P. Mieszkanie zlokalizowane jest na drugim piętrze czteropiętrowej kamienicy. Wejście wyłącznie przez drzwi lub (co trudne) okno pokoju (dół z prawej). Okna z górnej części planu wychodzą na południe i pokoje są bardzo słoneczne. Pomieszczenia północne (dół planu) są zacienione i chłodniejsze).

  Jaki alarm do mieszkania.
  Opis:
  punkty niebieskie: przewidziane czujki PIR / DUAL
  punkt pomarańczowy: centrala
  punkt czerwony: czujnik dymu na suficie
  punkt fioletowy: klawiatura (wyprowadzono dwa kable do klawiatury)
  punkt czarny: syrena

  Moje wymagania przedstawiam poniżej, chętnie jednak usłyszę inne możliwości konfiguracji:
  1) powiadomienie GSM (gdyż w przyszłości nie będzie linii telefonicznej),
  2) ewentualne powiadomienie przez email gdyby GSM został zablokowany przez jammer (chyba że koszt instalacji bardzo wysoki...)
  3) czujnik dymu funkcjonujący cały czas, w przypadku wykrycia dymu sygnalizujący syreną wewnętrzną. Możliwość wyłączenia w przypadku wyjazdu na wakacje.
  4) ograniczenie fałszywych alarmów do minimum.

  Niestety głupiec ze mnie i w trakcie remontu zapomniałem o kablu do kontaktronu na drzwiach wejściowych... Bezprzewodowe rozwiązanie wchodzi w grę, ale determinuje pewnie konieczność zakupu Integry WRL z ABAXem... Chciałbym kontatkron, żeby ustawić go na strefę nocną. Jak inaczej można rozwiązać ten problem?

  Proszę, pomóżcie mi dobrać sprzęt do moich wymagań. Czy należy wybrać Satela? Czy może Ropam będzie równie dobry? Jaką centralę i pozostałe elementy zakupić?

  Bardzo dziękuję za pomoc!
  Piotr
 • Optex
 • #2
  LiveCam
  Level 16  
  Witam!
  Jeśli ma być to instalacja bardziej budżetowa to polecam Satal Micra . Część instalacji możesz wykonać po kablu czyli czujki, a kontaktrony jako bezprzewodowe . W tym systemie masz już komunikator GSM, dostaniesz SMS w razie włamania .

  Jeśli interesuje Cie bardziej zaawansowany system to tak jak wspomniałeś centrala Integra WRL . W tym już jest ABAX oraz komunikator . Jeśli rzeczywiście była by potrzeba mejli to do tego systemu możesz dokupić moduł ETHM 1 , który będzie Cie informował drogą mejlową
  Co do samych czujników uważam że nie ma sensu kupować Duali . Proponował bym np . Aqua plus .
 • #3
  humek
  Level 32  
  Taniej wyjdzie Integra 32 + ETHM1 i Komunikator po gsm Lt1 ,2 .GSM4 i podobne. Zależy tylko od ciebie co wybierzesz. Intregra WRL jest super jednak kosztuje nieco.W pomieszczeniu gdzie będzie centrala daj czujnik ruchu zabezpieczający ją, niby to wysokie piętro ale jak się ktoś uprze ubezpieczyciel) to możesz mieć problem z ew.wypłatą gdyby............... coś się stało.Dobrze jak mały sygnalizator będzie na zewnątrz mieszkania.Z klawiatury możesz "wyciągnąć cienki kabelek do kontaktronu lub użyj radiolinii którą będziesz opóźniał czas na wejście .Wszystko zalezy od ....kasy i tyle.