Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PHP - SQL baza (obrazki). Jak coś takiego zrobić?

chaosb 15 Wrz 2012 09:45 1098 7
  • #1 15 Wrz 2012 09:45
    chaosb
    Poziom 2  

Witam,

Chciałbym zrobić coś takiego: gdy w bazie danych zakładka obraz = 1 to pokazuje obrazek nieba, a gdy jest = 0 to pokazuje piekło :P

Mógłby ktoś podesłać mi coś takiego?

Dziękuje

0 7
  • #3 15 Wrz 2012 10:55
    chaosb
    Poziom 2  

Mam bazę danych pod nazwa KOMPUTER.
    Tam znajdują się tabele:

"myszka"
    "klawiatura"
    "glosniki"

Wchodzę w "myszka" i masz są następne tabele:
    "kabel"
    "kulka"
    "przyciski "

i np przyciski wynoszą 1
    i pokazuje obrazek niebo
    a jak przyciski wynoszą 2, to pokazuje piekło.

Chciałbym, żeby to czytało z całej tabeli "przyciski", a nie przekierowywanie pod dane id

Proszę pisać zgodnie z zasadami języka polskiego. [adamas_nt]

0
  • #5 16 Wrz 2012 19:16
    SekhmetPL
    Poziom 8  

Bez struktury bazy jest ciezko ale lap.
    Pseudo kod.

$wart = SELECT cos FROM db
    if($wart == 1)
    echo “wyswitlam niebo“
    elseif($wart == 0)
    wyswietlam ziemie.

0
  • #6 19 Wrz 2012 09:08
    Luckymag
    Poziom 11  

chyba nikt nie rozumie z czym masz problem
    Pzede wszystkim mylisz obiekty bazodanowe. NA serwerze masz bazy danych , w których znajdują się mi tabele które zawierają pola (kolumny) plusiki które rozwijasz w swoim narzędziu to tylko graficzne zobrazowanie tej struktury.

W pierwszej linii chyba powinno być $wart=mysql_query(Select cos FROM TABLE)
    Nie DB a TABLE bo do polecenia SELECT musisz wskazać tabelę a nie bazę (lub bazę i tabelę)
    Potem masz dwie moliwości możesz stringi "wyswietlam niebo" i "wyświetlam ziemię" zawrzeć już w poleceniu SELECT
    SELECT case when cos=1 then 'wyswietlam niebo' else 'wyswietlam ziemie' end as napis from table
    Potem w PHP tylko cos takiego
    while($row = mysql_fetch_array($wart))
    {
    echo $row['napis']
    }

Druga mozliwosc to ten Twoj IF
    JEgo skladni nie oceniam bo nie znam skladni PHP

0
  • #7 19 Wrz 2012 16:11
    SekhmetPL
    Poziom 8  

Nie wiem czy wiesz ale nie jestem autorem tematu a to jest pseudo kod. On nie ma dzialac, On ma pokazywac jak mozna to zrobic.
    Bez struktuty jego bazy nie ma sensu pisac gotowca bo i tak nie bedzie dzialac.

PS. Po analizowaniu setek linii kodu moge powedziec ze ify w mysql to nie dobry pomysl, zwlaszcza jesli kod ma byc dla innych ktorzy jak pewnie wiekszosc PHPowcow wola ify phpowe niz mysql.

PS2. DB to tylko element ktory moze przedstawiac zrodlo danych database.table

0
  • #8 19 Wrz 2012 22:39
    Luckymag
    Poziom 11  

OK - rozumiem Cię. Niewiele wiem o PHP
    Moje wyrzucenie IF'a do SQL wiąże się ze stosowanym przeze mnie unikaniem zapętlania na serwerze aplikacji.
    Staram się skonstruować zawsze taki kod SQL żeby jego rezultat dało się po prostu wyrzucić na stronę jako gotowy HTML (czyli HTML jest generowany przez SQL)

0