Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

technics rs-tr333 ustawienie prądu podkładu

michail123x 15 Wrz 2012 10:20 1227 0
  • #1 15 Wrz 2012 10:20
    michail123x
    Poziom 11  

Witam, posiadam posiadam w niemalże idealnym stanie Deck Technics RS-TR333 i mam pewien problem, gdyż na czołówce jest jedno pokrętło podpisane "bias adjust" z regulacją +-5. Domyślam się że jest to regulacja prądu podkładu. Nie wiem jak ustawić prawidłowo, dla jakich taśm , dla jakiego dolby, ustawić aby najlepiej nagrać?;przy odtwarzaniu to chyba nie ma znaczenia.

Mam jeszcze pytanie z jakim dolby najlepiej nagrywać? Z moich obserwacji wynika że przy nagrywaniu z dolby S na decku SONY TC-WE605S bardzo obcinane są wysokie tony i przez to brzmi "mułowato". Posiada on(sony) także automatyczną regulacje sygnału nagrywania, lepiej z tego korzystać czy ustawiać ręcznie, a jak ręcznie to na ile?, aby nie przesterować. Zależy mi na jak najlepszych parametrach dynamicznych i aby brzmiało porównywalnie z oryginałem.

Nagrywam przeważnie z komputera, lub płyt CD, gdyż jestem miłośnikiem kaset, choć nie urodziłem się w czasach, gdy kasety były na topie;)
    Posiadam głównie używane kasety przeznaczone do nagrania, większość z nich to chromówki BASFA i TDK, ale mam jeszcze trochę zwykłych, więc jak na nich nagrywać aby brzmiało najlepiej?

A i jeszcze jedno jakie magnetofony są najlepsze?, chodzi mi o takie na kasety CC, a nie DCC, czy DAT. Jakiej firmy?

P.S. Chyba umieściłem temat w odpowiednim miejscu, jak nie to proszę moderatora aby go przeniósł tam gdzie trzeba.

0 0
  Szukaj w 5mln produktów