Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Viera - HT503TH - MiniHD 2000 - podłączenie

TeDeX53 15 Wrz 2012 12:32 3396 1
  • #1 15 Wrz 2012 12:32
    TeDeX53
    Poziom 7  

Witam, dziś kupiłem sobie dekoder HD 2 000 i mam pewien problem gdyż nie wiem jak podłączyć by dźwięk był dobry, posiadam takie urządzenia:
    TV - Panasonic Viera
    Kino domowe - LG HT503TH
    Dekoder Cyfrowego Pol. - Mini HD 2000

Wcześniej miałem dekoder CP2 i dźwięk szedł przez kabel OPICAL, lecz ten dekoder nie posiada owego złącza, niżej przedstawię fotki jakie tylnych panelów urządzeń:

Telewizor:

Kino Domowe:

Dekoder:

Aktualnie mam podłączone tak:
    Dekoder kablem EURO podłączony pod TV(AV2), Dekoder - Kablem HDMI do KinaDom. i Kinodom. kablem EURO do TV (AV1), i niby dźwięk jest lecz słychać szum, i jest to dość denerwujące, a i dodam że owy szum pojawia się gdy podlącze kino domowe z tv - eurozlączem, no ale gdy odlącze ten kabel to nie ma w ogole dźwięku.
    Bardzo prosiłbym o pomoc jak to wszystko podłączyć by dźwięk i obraz był dobrej jakości.

1 1
  • Pomocny post
    #2 15 Wrz 2012 23:29
    leszekpo59
    Poziom 26  

TeDeX53 napisał:
    TV - Panasonic Viera
    Kino domowe - LG HT503TH
    Dekoder Cyfrowego Pol. - Mini HD 2000

Witaj. Proponowałbym taki układ połączeń. Dekoder Polsatu do TV połączyłbym poprzez przewód HDMI. Dźwięk z dekodera na kino domowe puściłbym wykorzystując przewód EURO i podłączył bym pod gniazda w dekoderze oraz w kinie domowym. Telewizor z kinem domowym połączyłbym przewodem HDMI, aby móc oglądać filmy z DVD w wyższej jakości. O ile TV posiada gniazdo AUDIO OUT OPTICAL można pokusić się o podanie sygnału audio z TV do kina domowego ( co miało by znaczenie, gdybyś na przykład korzystał również z anteny zewnętrznej do naziemnej cyfrowej DVB-T ). O tym ostatnim połączeniu piszę jako sugestia, gdyż na podanych zdjęciach sprzętu, nie widać, czy gniazdo OPTICAL OUT AUDIO znajduje się w telewizorze, Pozdrawiam.

0