Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tworzenie płytki rozszerzającej dla platformy Arduino w Eagle CAD.

emer2 15 Wrz 2012 12:40 4881 2
 • Tworzenie płytki rozszerzającej dla platformy Arduino w Eagle CAD.

  Chciałbym przedstawić ciekawą instrukcję tworzenia płytki rozszerzającej dla popularnej platformy Arduino przy użyciu programu projektowego Eagle CAD. O programie Eagle CAD, pojawiło się już wiele artykułów, więc napiszę tylko, że program umożliwia projektowanie schematów i obwodów drukowanych PCB, jest darmowy z ograniczeniami dla hobbystów i celów niekomercyjnych, więc autorzy tej instrukcji zdecydowali się na budowę płytki rozszerzeń właśnie z użyciem tego programu, jednak do budowy płytki rozszerzeń te ograniczenia wystarczą. W instrukcji zostało przedstawione krok po kroku, ze zdjęciami, jak zaprojektować taką płytkę.

  Tworzenie płytki rozszerzającej dla platformy Arduino w Eagle CAD.

  Projekt zaczyna się od stworzenia schematu. Dokładnie opisano jak znaleźć poszczególne elementy w bibliotece, umieścić je na schemacie i połączyć ze sobą. Pojawił się dokładny opis umieszczenia wyprowadzeń na schemacie i oznaczenia ich. Później po sprawdzeniu poprawności wykonanego schematu przechodzi się do tworzenia obwodu drukowanego.

  Budując Arduino Shield czyli płytkę rozszerzeń najważniejszą rzeczą jest dopasowanie złącz płytki do platformy Arduino. Jak przedstawia poniższe zdjęcie, screen z programu, odległości złącz są dokładnie opisane. Niemniej jednak należy sprawdzić dokładne rozmieszczenie złacz na platformie Arduino w zależności od tego jaką platformą dysponujemy.
  Tworzenie płytki rozszerzającej dla platformy Arduino w Eagle CAD.

  Na stronie źródłowej znajduje się więcej zdjęć z etapów powstawania płytki rozszerzeń dla platformy Arduino.


  Strona źródłowa


  Fajne!
 • #2 15 Wrz 2012 20:31
  piotreks-89
  Poziom 12  

  No autor zbyt ambitny nie jest. Przecież istnieją biblioteki do Eagla, które mają idealne wymiary na shielda do Arduino (np. Adafruit). Poza tym autor widać, że ma małe doświadczenie, jeśli chodzi o projektowanie płytek i nie przykłada się zbytnio od strony technicznej.