Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Leon 1.6 AKL - Przepustnica wariuje

marians17 15 Sep 2012 14:02 5883 8
 • #1
  marians17
  Level 10  
  Witam.

  Mam problem z przepustnicą otóż przepustnica została wyczyszczona, adaptacja zrobiona vag-com. I było wszystko w porządku.
  Po jakimś miesiącu znów pojawił się problem z przepustnicą. Falują obroty i gaśnie slinik obroty spadają do zera.
  Błędy jakie wyświetla vag-com to : 282 Regulator położenia przepustnicy-V60 zablokowany lub brak napięcia .
  Przy próbie adaptacji wywala błąd że nie można przywrócić nastawów podstawowych (nie adaptuj się). I zauważyłem że spadły napięcia które są widoczne w vag-com pierwsze pokazuje około 4.21v a drugie 1.20 a powinno około 3.20. Teraz pytanie w czym tkwi problem?? Raz tak już miałem i samochód postał na słońcu jakby się wysuszył po deszczu i napicia powróciły. Myślę że może gdzieś zwarcie się robi albo to dziwny zbieg okoliczności z tym deszczem. Zaglądałem do komputera sprawdzałem złącze komputera wygląda idealnie. Nie wiem czy może przewód się gdzieś przetarł. Ma ktoś jakąś koncepcje gdzie jeszcze szukać przyczyny albo może ktoś miał podobną sytuacje.

  Auto to Seat Leon 2000r. Silnik 1.6 SR oznaczenie AKL (sterownik SIMOS).

  Z góry dzięki za pomoc.
 • #2
  Anonymous
  Anonymous  
 • #3
  marians17
  Level 10  
  hmm ok. Tylko sprawdzać napięcia we wtyku do przepustnicy ??
 • #4
  Anonymous
  Anonymous  
 • #5
  marians17
  Level 10  
  Mógłbym prosić o jakieś dokładniejsze wskazówki??
 • #6
  Anonymous
  Anonymous  
 • #7
  marians17
  Level 10  
  Tak też zrobię, ale myślałem że samemu się coś zadziała.
 • #8
  Anonymous
  Anonymous  
 • #9
  marians17
  Level 10  
  hmm to wtedy będę wiedział czy przepustnica jest sprawna. Nic w poniedziałek jeszcze trochę po działam a jak żadnych efektów nie będzie to we wtorek elektryk.
  Witam problem rozwiązany. Sprawdziłem wiązkę przewodów idących do komputera. Była w izolacji. Przy odklejaniu izolacji zauważyłem że wszystko jest mokre. Po dalszych oględzinach doszedłem do wniosku że ktoś tam już coś kombinował. (izolacja nie fabryczna) na nie których przewodach takie jakby rurki w środku jakiś rezystor czy coś w tym rodzaju (wie ktoś co to może być i po co? ). Wszystko mokre. Wysuszyłem. Odpalam auto przepustnica pracuje prawie dobrze adaptacje i jest ok. Problem rozwiązany. (NIE KUPUJCIE AUTA SPROWADZANEGO Z NIEMIEC OD HANDLARZA) Porażka już skrzynie wymieniałem bo pęknięta i spawana.