Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowy system, nowy komputer - wolne ładowanie

15 Wrz 2012 14:14 2160 10
  • Poziom 11  
    Witajcie

Mam problem z wolnym ładowaniem systemu. Uaktualniałem ostatnio podzespoły bazowe i kupiłem nową płytę główną, procesor, pamięci i grafikę. Chciałem na tym zainstalować i zobaczyć jak chodzi Windows 8 ale w moim odczuciu działał jakoś nie płynnie i niezbyt szybko.
    Zainstalowałem więc swojego Win 7 (z racji iż poprzednio na nim cały czas pracowałem mniej więcej odczuwałem czy teraz działa szybciej czy wolniej) no i jest o wiele wolniej a pc znacznie lepszy.
    Pierwszą sprawą jest to że po wł komputera troszkę on myśli zanim "zaskoczy" wentylatory chodzą ale coś jakby próbowało zaskoczyć a nie może, i wtedy tak jakby hmm mini resecik (bez beepa) i pc nabiera prędkości i się wł (coś nie tak ??).
    Dalej długo wisi na Ładowanie systemu, po zalogowaniu długo wisi na pulpicie wczytując (i tak mało rzeczy bo windows świeży)

Czas od wł power na obudowie do zalogowania się do systemu i zniknięcia klepsydry z pulpitu to ok. 1,50min.
    Czas od pojawienia się Ładowanie systemu do tej samej czynności to ok. 1:20min

Do tego pierwsze uruchomienie przeglądarki trwa strasznie długo, w ogóle pierwsze włączenie czegokolwiek nawet mój komputer trwa długo. Podsumowując jest ŹLE.

Sprzęt:

AMD Phenom II x4 965 124W
    Asus M4A87TD EVO
    Corsair XMS3 2x 4GB 1600 CL9

Dysk Sata jakiś Seagate 160 GB.
    (prócz niego mam jeszcze 1x Seagate 500GB i 1x Hitachi 1TB oba też sata)

Bios uaktualniony. Próby robiłem i z OC i bez. I ze zmianą pamięci na 1600 i na 1333 (procek przyjmuje tylko do 1333)
    Na podobnych tematach ludzie piszą zazwyczaj o zapchanych windowsach czy dyskach ale ja tu robię za każdym razem format. Dyski może i nie nowe ale poprzedni zestaw działał na nich znacznie lepiej.

Instaluje teraz no nowo Win7 i nie będę robił Windows update i zobaczę stoperem na świeżo po każdej instalacji sterownika (i samego systemu) czy są jakieś różnice.

Ale proszę o pomoc co może być tego przyczyną i co mam ewentualnie zacząć sprawdzać?? (HD Tune w Health dysk 100%, w quick scan wszystkie pola zielone). Coś przestawić??
  • Poziom 26  
    komodo404 napisał:
    każdej instalacji sterownika

O właśnie to może być przyczyną. Zainstaluj wszystkie sterowniki.
  • Poziom 11  
    Sterowniki były wszystkie zainstalowane (od chipsetu instalowałem nawet parokrotnie)

Zasilacz OCZ 600SXS2
  • Poziom 25  
    Jak widzę, od wczoraj się popsuło :cry:

Masz jakieś sygnały dźwiękowe podczas startu systemu?
    Pod które wejścia SATA masz podłączony dysk systemowy ?
    masz mostek południowy SB850, zauważyłem że cztery pierwsze wejścia SATA są w zasadzie dedykowane pod RAID i słabo sobie radzą z dyskami SATA I i SATA II , a zapewne takie są Twoje dyski
    spróbuj podłączyć swój dysk systemowy do wejścia 5 lub 6 w trybie IDE
    W instrukcji płyty głównej podpunkt 2.4.1 , 2.4.2. - jest wzmianka

Może to jest ten problem
  • Poziom 11  
    Ehh no niestety. Byłem za bardzo zaślepiony tym że pamięci działają a teraz widzę JAK to działa.
    Tym samym przychodzi mi na myśl czy to czasem może być wina pamięci ??

Przy wł mam normalny 1 beep.
    Podłączony pod Sata1, zmieniłem na 6 i dalej to samo:(

Heh i nawet taki mały szczegół, jak sprawdzam prędkość łącza, www.speedtest.net to mam nie całe 6 mb/s (powinno być 10 mb/s) na laptopie i drugim komputerze mam to 10 mb/s.... o co tu też chodzi ??

Zaraz spr zainstalować windowsa na innym dysku.
  • Poziom 25  
    Witam,
    Na pewno wszystkie sterowniki masz wgrane?
    Nie ma w menedżerze urządzeń żadnych znaków zapytania ?

Piszesz że bios długo się" zastanawia" zanim odpali
    - dobrze widzi twój procesor ?
    - wyłącz funkcje " Core Unlocker "w biosie i na płycie przełącznik
    - 2.6.5 Plug and play o/s na YES
    - 2.8.1 ustawione bootowanie z HDD ?
    - spróbuj odpalić najpierw na jednej, potem na drugiej kości pamięci

Można tak mnożyć pytania
  • Poziom 35  
    Ja chcę zobaczyć screeny wszystkich zakładek z HD Tune dla każdego dysku i po uruchomionych testach.

Nawet jeśli HD Tune pokazuje Health 100% to może być wina kabla SATA czy też niestabilnych sektorów.

Dysk w trybie IDE czy AHCI?
  • Poziom 11  
    Panowie nowe informacje.

Wgrałem Windowsa 8 na inny dysk. Poprawa zaistne błyskawiczna. System od pokazania znaczka ładowania, uruchamia się w ok. 15s (czas ten liczy załadowanie metro i przejście do pulpitu). Zastanawia mnie czy to na 100% wina dysku czy przypadek że "kolejne" wgranie systemu poskutkowało? Póki co system jest "prawie" goły więc będę sprawdzał po każdej instalacji jakiegoś programu (sterowniki w zasadzie same się wgrały, uaktualniłem tylko grafikę)

Ale jeden problem dalej istnieje. Nie mam pełnej przepustowości łącza internetowego (tak jak na poprzednim Win 7) zamiast 10 mb/s mam nie całe 6 mb/s (www.speedtest.net) Na laptopie (po wi fi) i drugim PC mam równe 10 mb/s
    Szczerze zatyka mnie ten problem bo nie bardzo wiem o co chodzi, nie mam póki co żadnego firewalla nic nie blokuje łącza:/

Di Haker, załączam screeny z HD Tune. Oceń czy 160GB dysk rzeczywiście ma jakieś problemy to na nim był wcześniej system. Obecnie działam na dysku (500GB).

Nowy system, nowy komputer - wolne ładowanie Nowy system, nowy komputer - wolne ładowanie Nowy system, nowy komputer - wolne ładowanie
  • Poziom 35  
    komodo,
    500GB i 160GB mają niepokojące wartości w smarcie.

Przede wszystkim dysk 160GB jest SATA I, pozostałe są SATA II więc szybsze. Widać to chociażby po skanie prędkości.

160GB ma dużą ilość błędów RAW ( ID 01 )
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1467175.html
  • Poziom 11  
    Di Haker,

Ale 500GB ma ich jeszcze więcej....:/
    Ogółem chyba nie warto robić kolejnych prób na 160GB, zostawie ten system na tym co jest 500GB. W tej kwestii już chyba nic więcej się zrobić nie da ??

A masz jakieś pomysły (lub ktokolwiek ma) co poradzić na to spowolnione łącze internetowe ?