Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo IdeaPad Y550 - brak na naklejce klucza Windows 7

15 Wrz 2012 16:02 3597 5
  • Poziom 10  
    Mam problem! Nie mogę zainstalować Win 7 ponieważ z certyfikatu zszedł klucz, a nie mogę zrobić recovery ponieważ wymieniłem dysk twardy bo stary uległ uszkodzeniu. Czy teraz jest jakaś możliwość na odzyskanie tego klucza?
  • Poziom 39  
    Można odczytać klucz za pomocą np AIDA64 o ile ten system jeszcze działa ale nie zmienia to faktu że wgrany system będzie nielegalny bo nie jesteś w stanie udowodnić że to twój klucz
  • Poziom 21  
    jeżeli masz system fabrycznie to prawdopodobnie jest tam inny klucz( ale poprawny dla Twojego komputera) jak był na naklejce.

spróbuj przyświecić naklejkę jakimś źródłem światła UV (np tester banknotów), w przypadku naklejek z Vista do HP, było widać klucz.

Klucz z działającego systemu odczytasz także programem "Win KeyFinder"
  • Poziom 10  
    Tu się wszystko rozchodzi, że nie mam działającego systemu gdyż zniszczeniu uległ dysk twardy. Spróbuję podświetlić tym źródłem UV może się uda.
  • Poziom 22  
    Na tym kluczu z recovery nie aktywujesz systemu.
    Pozdrawiam

@ Bródka Aby uściślić - jeżeli wyciągnie się klucz ze systemu przywróconego z recovery, to na tym kluczu systemu się nie aktywuje.
    Natomiast z klucza na nalepce tak.
  • Poziom 39  
    lolo56 napisał:
    Na tym kluczu z recovery nie aktywujesz systemu.

Klucz z naklejki to nie klucz z recovery

Dodano po 2 [godziny] 58 [minuty]:

lolo56 napisał:
    @ Bródka Aby uściślić - jeżeli wyciągnie się klucz ze systemu przywróconego z recovery, to na tym kluczu systemu się nie aktywuje.
    Natomiast z klucza na nalepce tak.

Ty mi nie musisz o tym pisać bo ja o tym wiem, ale jak byś przeczytał temat wiedział byś że autor nie ma recovery
    I odpowiadasz klikając Odpowiedź, a nie edytuj