Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mastercook pfe 900 - Uszkodzony Programator

15 Wrz 2012 21:23 4239 8
  • Poziom 22  
    Witam.
    W wyniku zalania blokady drzwi nastąpiło zwarcie, które spowodowało uszkodzenie
    modułu sterującego.
    Mam moduł od pralki PFE 113 wraz z całym plastikiem z przodu i teraz pytanie czy podejdzie moduł pfe 113 pod pralkę PFE 900.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Nie podejdzie.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Specjalista AGD
    cinko napisał:
    Wygląd obu modułów:

Wygląd (wcale nie taki sam) wyglądem - podmieniaj, a ja popatrzę. Życzę powodzenia. Schematy w rękę na dobry początek i "rozkminiaj" połączenia, a potem do dzieła :!: Czas START!
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    cinko napisał:
    A czy od pfe 700 będzie pasował

A tu - jak najbardziej :D .
  • Poziom 22  
    Niestety nie będę miał programatora od 700, więc proszę o pomoc w naprawie
    od PFE 900.

Uszkodzone były dwa triaki Q25,Q26,R42,D32.Po wymianie uszkodzonych elementów i po podaniu napięcia brak reakcji modułu , napięcie pojawia się za D1,D2 - 11V.

Dodano po 4 [godziny] 14 [minuty]:

Może,i któryś z kolegów mógłby mi powiedzieć do czego idą przewody z programatora pralki Pfe 113P
    o oznaczeniu na płytce Lmot styk 4, oraz RC styk 7.

Styk 7 oznaczony jako RC jest nie podłączony , puste złącze.Nie wiem gdzie jest podłączony styk Lmot.
  • Poziom 22  
    Witam.

Udało mi się dopasować programator pralki PFE 113 do modelu PFE 900.
    Poniżej zamieszczam zdjęcia, jest to wykonalne i może komuś się kiedyś przyda.

Oczywiście nie polega to wypięciu wtyczek i wpięciu do innego programatora.
    Złącza widoczne po lewej stronie są takie same w obu modelach, należy
    tylko odpowiednio połączyć przewody z złącza po prawej stronie widoczne na zdjęciu , są tam piny zasilania z sieci, zasilanie silnika.
    Oznaczenia poszczególnych pinów są na samej płytce, wystarczy odpowiednio
    przelutować przewody, pozostaje tylko jeden przewód który się nie pokrywa
    z modelem PFE 900, jest Lmot który należy połączyć jako sygnał zwrotny z blokady
    drzwiczek. I pralka działa.
    Największe wątpliwości miałem z tym,że nie byłem pewny czy mam sprawny
    programator PFE113 bo z demontażu.

Mastercook pfe 900 - Uszkodzony Programator Mastercook pfe 900 - Uszkodzony Programator Mastercook pfe 900 - Uszkodzony Programator

Ale mam jeden problem i proszę o pomoc.Otóż pralka realizuje cały program,ale
    nie zauważyłem żeby wirowała, próbowałem włączyć samo wirowanie też się nie uruchamia.W czasie normalnej pracy silnik działa ( wolne obroty ).
  • Poziom 22  
    Pralka naprawiona, brak obrotów wirowania spowodowany był uszkodzeniem przekaźnika. Orginalny ciężko dostać można zastosować zamiennik Feder 40.52 na 12V.
    Po wymianie przekaźnika obroty wirowania oraz rewersyjne są.

Podsumowując został dopasowany programator od modelu PFE113 w którym był uszkodzony przekaźnik do pralki PFE900.

Dziękuje za zainteresowanie tematem.