Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Honda GCV 135 - Automatyczny regulator obrotow silnika

bbmaniek 16 Sep 2012 02:30 23505 5
    bbmaniek
    Level 10  
    Witam
    Mam problem z kosiarka Honda z silnikiem GCV 135 z automatycznym regulatorem obrotów. Mianowicie po odpaleniu utrzymuje bardzo wysokie obroty, nie reaguje w ogóle na dodawanie lub odejmowanie gazu manetka i jeszcze jedno co spostrzegłem, to jakiś dziwny dźwięk dochodzący z silnika, tak jakby huczenie lub coś podobnego. Może to być spowodowane dość wysokimi obrotami silnika a może obcieraniem jakiejś części wewnątrz silnika.
    Wydaje mi się że przyczyna tkwi w automatycznym regulatorze obrotów, ponieważ poruszanie dźwignią regulatora nie daje żadnych reakcji
    Czy miał ktoś podobny problem?
    Z góry dziękuję za odpowiedz.
    Pozdrawiam
    Mario
    User removed account
    User removed account  
    bbmaniek
    Level 10  
    Witam
    Dziekuje za odpowiedz
    Ciegno laczace dzwignie z przepustnica gaznika nie jest uszkodzone
    Podczas gdy silnik pracuje (dosc wysokie obroty ) reczne przesuwanie dzwigni regulatora powoduje zmiane obrotow silnika natomiast przy wylaczonym silniku przepustnica jest otworzona na MAX niestety po uruchomieniu nie dazy do jej zamkniecia :(
    Wydaje mi sie ze czeka mnie rozbiorka silnika :(

Pozdrawiam
    Mario
    User removed account
    User removed account  
    bbmaniek
    Level 10  
    Popuszczałem już nakrętkę śruby zaciskającej dźwignię na osi regulatora i próbowałem nią poruszać. Miała dość ograniczony zakres ruchu i to tez nie pomogło
    Wydaje mi się se bez rozbiórki silnika się nie obejdzie
    Co masz na myśli pisząc o zdjęciu niski olejowej? Czy da się odkręcić jakiś dekiel od dołu silnika czy trzeba go po prostu rozpołowić? Rozbierałem już wiele rożnych silników, ale od kosiarki jeszcze nigdy. Mógłbyś mi podpowiedzieć od czego powinienem zacząć rozbiórkę silnika i na co zwrócić uwagę żeby czegoś nie uszkodzić
    Z góry dziękuje za odpowiedź.
    Pozdrawiam
    Mario
    User removed account
    User removed account