Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CC 700 AISAN - szarpie przy zmianie biegów.

16 Wrz 2012 08:20 3132 6
  • Poziom 22  
    Witam. Mam Fiata Cinqecento 700 od dwóch tygodni mam dziwny problem.
    Auto szarpie przy zmianie biegów najczęściej dzieje się tak przy zmianie z 1 na 2, lub przy wrzucaniu jedynki. Przy 3 i 4 praktycznie nigdy.

Nawet gdy sprzęgło puszczam bardzo delikatnie samochód kilka razy porządnie szarpnie.
    Sprzęgło myślę że jest oki, tarcza i docisk wymieniane jakieś 4-5 lat temu, nie ślizga.

Co może być przyczyną? Dziwi mnie to że dzieje się tak tylko na jedynce i dwójce i nie zawsze.

Samochód zasilany PB95.
    Proszę o pomoc.

Dodano po 8 [minuty]:

A i oczywiście na gaźniku. Co to może być?? Poduszki pod skrzynią?? Ale wydają się oki.

Moderowany przez Błażej:

W tym aucie występowały dwa typy gaźników. Należy BEZWZGLĘDNIE podać, który jest w aucie.

• Pomocny post
    Poziom 35  
    Często przyczyną są nadłamane lub oberwane przewody od czujnika położenia wału. Za złączem instalacji przed przewodem ekranowanym. Jeśli jest to aisan to to przejrzyj przewody dochodzące do silnika w/w i przewody do czujników , cewki zapłonowej i oczywiście przewód masowy
  • Poziom 22  
    Zauważyłem że problem występuje tylko na zimnym silniku. Co to może być?? Tak to Aisan.
    Dopiero po przejechaniu około 5-6 km szarpanie przy zmianie biegów całkowicie ustępuje. Przebieg to 172 tyś.
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Sprawdź dokładnie przewody podciśnieniowe, lubią się przecierać.
    Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    To typowy objaw wskazujacy na sprzeglo. Rozumiem ze objaw wystepuje podczas puszczania sprzegla?
    Powody moga byc takie:
    -zaolejone okladziny cierne tarczy sprzegla
    -przekoszony docisk tarczy sprzegla
    -lozysko wyciskowe
    -poduszki silnika, skrzyni.
  • Poziom 22  
    Myśle że to nie sprzęgło gdyż nigdy go nie spaliłem i występuje to tylko na zimnym silniku. Nie zależnie od tego czy sprzęgło puszcze bardzo delikatnie czy nagle jest tak samo. Dzieje się to już po puszczeniu sprzęgła. Puszczam i szarpie.

Przewody oki, jutro sprawdzę poduszki.
  • Poziom 22  
    Okazały się uszkodzone poduszki skrzyni i jedna pod silnikiem.