Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DODGE CARAVAN 2005r - Zapala sie kontrolka od ABS czasami w trakcie jazdy

16 Wrz 2012 13:06 2634 2
  • Poziom 2  
    Mam problem z ABS .Zapal się kontrolka ABS w trakcie jazdy,Po wyłączeniu pojazdu na jakiś czas ,i ponownym zapaleniu po kilku sekundach kontrolka gaśnie sama. A oczywiście muszę dodać że był podpięty pod komputer,i pokazało lewy tylni czujnik. Ale go sprawdzili ,okazało się że jest dobry.To wiec komputerowiec sprawdził komputer ,i jest okej.Po zamontowaniu wszystkiego okazało się ze jest wszystko okej.Wiec samochód odebrałem,lecz po jakimś czasie zaczęła się znowu zapalać.Próbowałem to zanalizować czy nie jest to spowodowane jakąś (zwiekrzoną wilgotnoscią ,lub doś mocnym przechyłem pojazdu w trakcie jazdy) Lecz się mnie to nie udało. DODGE CARAVAN 2005r 3300 bęzyna + GPL lecz gaz zamontowałem w zeszłym roku, a mam go od pięciu lat.I borykam się od początku z tym problemem. Bo muszę dodać dla przestrogi że na samym początku polscy fachowcy naprawili mnie ten problem bardzo prosto.Wycieli nożem diodę z tablicy. SUPER .Oczywiście wszystko do prowadziłem do pierwotnego stanu,i tak się z tym borykam. Jeżeli miałby ktoś schemat tego pojazdu elektryczny,to bym poprosił. Z GÓRY BARDZO DZIĘKUJĘ ZA KAŻDĄ PODPOWIEDŹ JAK SIĘ TEGO POZBYĆ PROBLEMU. :D
  • Poziom 36  
    fansi71 napisał:
    muszę dodać że był podpięty pod komputer,i pokazało lewy tylni czujnik. Ale go sprawdzili ,okazało się że jest dobry.

Sygnał z koła to nie tylko kwestia czujnika.Podejrzyj oscyloskopem wykres sygnału
    albo testerem w trakcie próby drogowej wskazywane prędkości kół

fansi71 napisał:
    JAK SIĘ TEGO POZBYĆ PROBLEMU. :D

Naprawić, czasem podobne problemy mają przyczynę mechaniczną
  • Poziom 2  
    A jakim testerem. Ale czy jest to możliwe aby w tych przypadkach co podałeś .Pojawiał się ten problem co jakiś czas. Cięszko mnie teraz jest podać co ile się włącza kontrolka ,ale czasami pokonam sporo kilometrów ,i się nie włączy.A czasami w czasie jednej jazdy potrafi się kilka razy włączyć.