Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fabrycznie nowe komputery zainfekowane malware. Jak to możliwe?

pseven 16 Wrz 2012 13:36 4416 12
  • Fabrycznie nowe komputery zainfekowane malware. Jak to możliwe?Raport firmy Microsoft wskazuje na nowe źródło zagrożenia szkodliwym oprogramowaniem. Przeprowadzona w okresie od sierpnia 2011 do sierpnia 2012 roku operacja wykazała, że około 20% komputerów nabytych bezpośrednio od chińskich sprzedawców detalicznych, w tym m.in. w Shenzen, było zainfekowanych szkodliwym oprogramowaniem. Pośród wykrytych szkodliwych programów znajdowały się m.in. aplikacje, takie jak: Malat, EggDrop, Trafog i Nitol. Ten ostatni zdolny jest do wyprowadzania danych osobowych, które służą później do uzupełniania baz danych o wykradzionych kartach kredytowych. Wirus występuje w dwóch wariantach oznaczonych literami A i B identyfikowanych, jako „Win32/Nitol.A” i „Win32/Nitol.B” o jednakowym stopniu zagrożenia i rozprzestrzenia się drogą pamięci masowych USB. Nitol odbiera polecenia i wysyła raporty do zdalnego serwera umieszczonego za domeną 3322.org. Więcej na temat operacji i wirusa Nitol dowiedzieć można się z treści pełnego raportu „Operation b70:
    Nitol Malware Research and Analysis”
    .

Źródło:
    http://www.maximumpc.com/article/news/cybercriminals_turn_supply_chain_infect_new_computers_malware
    O autorze
    pseven
    Tłumacz Redaktor
    Z wykształcenia - technik elektronik. Pasja - nowe technologie. Dla portalu Elektroda opracowuje informacje produktowe z dziedziny elektroniki, elektroniki przemysłowej. W zespole Elektroda.pl od 2009 roku.
    Specjalizuje się w: webwriting, tłumaczenia instrukcji obsługi ang-pol
    pseven napisał 8570 postów o ocenie 1644, pomógł 0 razy. Jest z nami od 2009 roku.
  • Computer ControlsComputer Controls
    iagre
    Poziom 35  
    Właśnie dlatego nie ufam wszelkim systemom instalowanym przez kogokolwiek innego niż przeze mnie samego.
  • Computer ControlsComputer Controls
    opamp
    Użytkownik obserwowany
    To ja mogę powiedzieć po co wam PC jak ja używam Paneli HMI nikt nie grzebie nikt nic nie psuje więcej niż ustawie :)
    xsoft1
    Poziom 14  
    Kolego @Szymon122,wskaż mi taką dystrybucję Linuksa na której pójdzie mi bez dodatków(np.Wine czy coś podobnego)Step_7,to wchodzę w to.
    MaThiR
    Poziom 16  
    Standardowo po zakupie laptopa, czy reinstalacji systemu kasuję połowę szajsu, który został przygotowany przez producenta. Zazwyczaj wśród programów dostarczonych w cenie nie ma niczego wartego uwagi, mało tego utrudniają pracę na komputerze np. bzdurnymi komunikatami, koniecznością rejestracji itp. Najlepiej kupować laptopy bez oprogramowania i instalować osobno zakupiony/ściągnięty OS.
    Rinho
    Poziom 19  
    szymon122 napisał:
    xsoft1 napisał:
    wskaż mi taką dystrybucję Linuksa na której pójdzie mi bez dodatków
    nie rozumiem co jest złego w wine, chodzi bardzo dobrze (działają gry jak również rozbudowane programy typu Altium designer)

To w tym złego że w przypadku Altium Designer pewnie problemu nie ma z uruchomieniem (choć nie próbowałem), AutoCad'a '12 nie dało się uruchomić..., 7 step'a też... o ile program się nawet uruchomi to co z tego jak programator już nie.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    elektryku5
    Poziom 38  
    Co do tego Wine to udało mi się w nim kiedyś soft od Willema odpalić, porty na HW teście działały, ale nie dość że miałem marny dip switch, to pewnie jeszcze gdzieś nie kontaktowało/było zwarcie i sobie nie programowałem, ale może by się dało.

Swoją drogą na Linuksa jest Qcad (albo Librecad), jeśli komuś to wystarczy, to ma do dyspozycji fajny program.

Zresztą nikt nie zabrania mieć 2 systemów, do neta i innych operacji do których jest dostępne oprogramowanie na Linuxa spokojnie starcza i bardzo przyjemnie się używa, ciężko "zasyfić" system i chodzi ładnie na zabytkach.
    opamp
    Użytkownik obserwowany
    tomek10861 napisał:
    opamp napisał:
    To ja mogę powiedzieć po co wam PC jak ja używam Paneli HMI nikt nie grzebie nikt nic nie psuje więcej niż ustawie :)

Kolega żartuje? 7 400.00 zł brutto za komputer który ma gorsze parametry od laptopa którego kupiłem za 130zł. To ja podziękuję...

Ale klient nie marudzi coś ktoś namieszał i maszyna nie działa :) Bo dawać SCADA i PC to zwykle się źle kończy :)
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto