Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Suzuki Swift 1.0 99r - Zasilanie wtrysku.

16 Wrz 2012 13:48 5976 12
  • Poziom 10  
    Witam
    Ostatnio naprawiałem Suzuki Swift 1.0 z 99r Auto nie odpalało i długim poszukiwaniu problemu okazało się, że nie działa wtrysk. Wtrysk posiada + i - Po podłączeniu stałego + z akumulatora bezpośrednio do wtrysku auto zaczęło odpalać i normalnie pracować. Moje pytanie jest takie gdzie szukać problemu? Myślałem żeby po prostu podłączyć przewód plusowy z wtrysku po prostu pod stacyjkę i w momencie przekręcenia stacyjki wszystko będzie działać poprawnie, ale czy to rozwiązanie może być takie? Zaznaczam, że po takim podłączeniu wtrysk nie "leje" od razu. Zaczyna pracować dopiero gdy silnik zacznie kręcić/pracować. Nie znam się dobrze na osprzęcie silnika i nie mam pewności czy ma to być 12v czy może coś idzie przez np komputer i to napięcie ma być mniejsze? Może oryginalne połączenie idzie przez jakiś przekaźnik, który padł? Proszę o podpowiedź jak wykonać to poprawnie.

Poprawiłem pisownię (tytuł).
    [Z]
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 16  
    A sprawdzałeś możne bezpieczniki? zasilanie wtrysków pewnie biegnie przez jakiś przekaźnik jeśli wszystko inne działa sprawnie to może trzeba prześledzić cala instalacje od wtryskiwaczy do skrzynki bezpieczników.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Nie możesz tak podłączyć, wtrysk jest zasilany przez rezystor, to on zapewne jest Twoim problemem). Zobacz czy masz zasilanie na EGR i przekaźniku pompy paliwa.

Dodano po 1 [minuty]:

Nie podałeś dokładnie jaki masz kod silnika i jaki sterownik!
  • Poziom 10  
    Jeżeli chodzi o kod silnika to sprawdzę. Przekaźnik pompy działa na 100% bo słychać pompę po przekręceniu kluczyka i któryś z przekaźników pod maską także. Piszesz o rezystorze. Gdzie mam go szukać? I jeszcze o jaki sterownik chodzi? Gdzie on się znajduje żebym mógł spisać numer? Tak jak pisałem wszystko działa w 100% prócz tego zasilania wtrysku. Dodam jeszcze dla tych co nie znają silnika, że jest on 3 cylindrowy na mono wtrysku. Bezpieczniki oczywiście też sprawdzone.
  • Relpol przekaźniki
    Rezystor powinien być na podszybiu lub okolicy, po strony kierowcy, w komorze silnikowej. Ale najpierw musisz podać kod a raczej rodzaj sterownika silnika, było kilka wersji. Sterownik pod deską rozdzielczą lewa strona.
  • Poziom 10  
    Dodaję zdjęcia dla ułatwienia sprawy
    Suzuki Swift 1.0 99r - Zasilanie wtrysku. Suzuki Swift 1.0 99r - Zasilanie wtrysku. Suzuki Swift 1.0 99r - Zasilanie wtrysku. Suzuki Swift 1.0 99r - Zasilanie wtrysku.
    Przepraszam za słaba jakość, ale w garażu było ciemno
  • Poziom 10  
    Na jakiejś fotce widać ten rezystor?
  • Poziom 38  
    Witam kolego tak jak pisał kolega prześledź całą instalację od wtrysków w stronę bezpieczników nie masz zasilania jednego wtrysku czy kilku ? Nikt nie poda Ci dokładnej lokalizacji ,sam musisz to znaleść .
  • Poziom 10  
    Panowie na elektrodzie znalazłem coś takiego:
    "Witaj !
    Dzisiaj schemat do łapy i zacząłem "poszukiwania" i ... znalazłem to "coś" Exclamation Very Happy
    Jest ten tłumik w formie małej kostki z wtyczką, która jest przytaśmowana do wiązki przewodów i do tago posiada zatrzask mocujący wiązkę do nadwozia.
    Jest on umieszczony poniżej rezystora wtryskiwacza, obok zbiorniczka z płynem hamulcowym na lewym "kielichu" sprężyny amortyzatora od strony środka osi pojazdu.
    Na foto nie widać jego ale w niebieskiej otoczce jest pokazane miejsce jego "pobytu".
    Zmierzyłem rezystancję jego wewnętrznego rezystora i wychodzi podobnie jak mówione było wcześniej - 2.15 kΩ
    Więc - PRZEPRASZAM za wprowadzenie w bład ! Embarassed
    Pojemności kondensatora nie zmierzyłem bo ... nie miałem czym.
    Nie miałem też przy sobie aparatu więc nie zrobiłem fotki ale ... nie ma przeszkód aby je zrobić.
    Drugie foto przedstawia ten nieszczęsny rezystor.

Pozdrawiam !
    Marek "
    tutaj dokładny link: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic235441.html

Tylko teraz pytanie czy problem jest w tym rezystorze nr foto 1 czy "tłumiku" nr 2? Jutro będę w garażu to zrobię dokładne foto elementu nr 2 bo nie mam pojęcia co to jest...
    Suzuki Swift 1.0 99r - Zasilanie wtrysku.
    Zapnij kontrolkę, tam gdzie ma być zasilanie wtrysku i do masy, a zamiast rezystora daj zworę. Jak zaświeci, masz odpowiedź.

Dodano po 1 [minuty]:

Zobacvz czy na rezystorze masz w ogóle zasilanie!
  • Poziom 10  
    Paweł dzięki za wskazówki i tak właśnie zrobię. Wieczorem dam znać co udało się ustalić
  • Poziom 10  
    Problem rozwiązany :) Prześledziłem dokładnie wiązki i okazało się, że pin w kostce będący pod "skrzynką" z bezpiecznikami w komorze silnika był zaśniedziały i praktycznie rozsypał się. Do tego pinu prowadził przewód z rezystora wtryskiwacza. Jak dobrze pamiętam to biały. Dokładnej pozycji nie podam, ale znajdował się w samym rogu wtyczki. Dziękuję wszystkim za chęci w udzieleniu pomocy!
    Pozdrawiam!