Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie komputera do telewizora

Arkadiusz92 16 Wrz 2012 15:01 2106 17
  • #1 16 Wrz 2012 15:01
    Arkadiusz92
    Poziom 13  

Chcę na stałe podłączyć mojego PC do telewizora. Byłem pewien, że płyta główna Gigabyte MA 770-UD3 posiada wyjście HDMI. Okazało się, że jednak nie ma. Czy jest jakaś przejściówka, żeby za pomocą kabla HDMI podłączyć komputer do telewizora z wejściem HDMi, w ten sposób, żeby był zarówno obraz i głos?

0 17
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    #2 16 Wrz 2012 18:41
    matis057
    Poziom 33  

Możesz zakupić kartę graficzną z wyjściem HDMI - teraz koszt takiej karty nie przekroczy 160zł.
    Pozostaje jeszcze przejściówka DVI-HDMI która powinna współpracować jeśli takie wyjście jest albo zakup konwertera sygnału.
    http://www.ceneo.pl/7671103s

0
  • #3 16 Wrz 2012 21:05
    Arkadiusz92
    Poziom 13  

Mam Radeona 4850 HD, więc wyjście DVI jest. Nie będzie problemu z tą przejściówką? Będzie na 100% wszystko działać? Rozumiem, że głos automatycznie przed HDMI. Już bez kabli mini jack.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #4 16 Wrz 2012 21:32
    matis057
    Poziom 33  

Właśnie przez DVI pójdzie tylko obraz.
    Więc masz 2 opcje:
    1. Wymiana karty graficznej
    2. Konwerter VGA+mini jack >> HDMI.

0
  • #5 16 Wrz 2012 21:37
    Arkadiusz92
    Poziom 13  

A dać przez VGA i mini jack?

0
  • Pomocny post
    #6 17 Wrz 2012 12:55
    stolarek_1988
    Poziom 20  

Ja osobiście kupiłbym odpowiedniej długości kabelek DVI--> HDMI. Samsung ma HDMI1 przeznaczone jako port DVI z dodatkowym slotem Audio IN. Z karty audio komputera puszczasz dźwięk drugim przewodem (mini jack - mini jack) i cieszysz się z czystego obrazu i stereo dźwięku. Lepiej kupić wg mnie 2 dobrej jakości przewody (ja mam akurat firmy prolink) i podłączyć, niż bawić się w konwertery.

0
  • #7 17 Wrz 2012 21:39
    Arkadiusz92
    Poziom 13  

Czyli kupić kabelek DVI----> HDMI, podłączam do karty graficznej i do telewizora i mini jack. Nie będzie problemu? Na pewno to zadziała?

0
  • #8 17 Wrz 2012 21:58
    stolarek_1988
    Poziom 20  

U mnie działa - mam co prawda inny model, ale nie widzę problemu. Zajrzyj do instrukcji obsługi TV. Wg mnie dla SAMSUNGA HDMI1 jest to typowo DVI - ma możliwość dopięcia zewnętrznego źródła dźwięku. W instrukcji będziesz miał info na temat wejść. Jeśli nie chce Ci się szukać - po prostu poszukaj portu audio w okolicy HDMI1 (zwykle na tylnej ścianie) i będziesz miał go podpisanego DVI audio lub podobnie.

0
  • #9 17 Wrz 2012 22:55
    Arkadiusz92
    Poziom 13  

Mam już sprawę załatwioną. Do karty graficznej dołączona była przejściówka DVI--> HDMI, więc problem obrazu jest załatwiony. Teraz tylko kupię mini jacka i gotowe.

Jak w płycie głównej są 3 wyjścia karty dźwiękowej to muszę kupić mini jacka z trzema wyjściami?

0
  • #10 18 Wrz 2012 07:23
    stolarek_1988
    Poziom 20  

Do TV można podłączyć tylko audio STEREO. Jaki to model TV to coś pomyślę dokładniej? Każdy TV może mieć torchę inne wejście audio. Podaj dokładnie producenta i model. A mówiłem, żebys obejrzał plecki TV i poszukał złącza audio IN w telewizorze. Będą to albo Jack 3,5mm (mini Jack) albo RCA (2 x Chinch - białe i czerwone). To są główne sloty audio które pojawiają się na wejściu. Powinny być jednoznacznie opisane. Nikt bez wiedzy jaki masz dokładnie sprzęt Ci nie odpowie jaki masz kupić kabelek.
    Z komputera wychodzisz z Line Out (lub wyjścia słuchawkowego, gdyż zakładam, że line out nie posiadasz). To ten jack co jest zielony.

0
  • #11 18 Wrz 2012 15:20
    matis057
    Poziom 33  

Najlepiej jakbyś podesłał zdjęcia tyłu telewizora i komputera tak żeby były widoczne wszystkie wejścia i wyjścia.

0
  • #13 18 Wrz 2012 23:26
    Arkadiusz92
    Poziom 13  

Jaki jest model to nie wiem. Wiem tyle, że jest LG. Przeglądałem instrukcję, ale ona jest dla kilkunastu modeli, dlatego dokładnie nie potrafię określić. Rano pyknę fotki tyłka komputera i telewizora i dam wam. Wydaję mi się, że będę potrzebował mini jack-----chincha, ale mogę się mylić.

0
  • #14 19 Wrz 2012 08:39
    stolarek_1988
    Poziom 20  

Model musi być opisany na tabliczce znamionowej - z boku lub z tyłu TV. Czekamy na zdjęcia w takim układzie, tylko zrób je tak, żeby było widać opisy przy złączach.

0
  • Pomocny post
    #17 19 Wrz 2012 20:22
    stolarek_1988
    Poziom 20  

Obraz już wiesz. Audio kabelkiem Jack- Jack z zielonego złącza płyty głównej komputera do audio in DVI w TV (ten port pod złączem optycznym). Zdjęcie płyty złącz TV masakrycznie rozmyte.

Temat uważam tym sposobem również za wyczerpany - porty są wyraźnie opisane. HDMI w trybie DVI albo namierzysz metodą prób i błędów, albo znajdziesz w instrukcji (pewnie albo nr1, albo ostatnie)

0
  • #18 28 Sie 2013 22:49
    YodaM.
    Poziom 2  

stary temat, ale moze ktos bedzie szukal rozwiazania:

Samsung a problem z dzwiekiem podlaczajac DVI-HDMI czy tez HDMI-HDMI + 3.5 RCA czyli malego jacka z komputera do LCD Samsunga, trzeba zrobic taki prosty, ale niejasny trick. Wiadomo, ze DVI dzwieku nie przenosi, ale jak po prostu podlaczymy jacka pod pc audio, to zwyczajnie nie gra.

Otoz wybierajac zrodlo, obok mamy najczesciej takie cos "----" czyli bez nazwy. trzeba ustawic nazwe na "DVI" albo "DVI PC" i...juz.
    (source na pilocie, wybieramy HDMI3/DVI, czy jak tam jest na innych modelach, a nastepnie "narzedzia" i "edytuj nazwe" pojawi sie menu wyboru, tam wyszukujemy wyzej wymienione "DVI PC" lub "DVI")

0