Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tp-Link WR340G - Zrywanie połączenia.

Perambulator 16 Wrz 2012 16:41 1278 2
  • #1 16 Wrz 2012 16:41
    Perambulator
    Poziom 9  

Witam,

Mam problem z internetem polegający na tym, że w ciągu 30 sekund pingowania wyskoczyło mi ok. 10 pojedynczych "Przekroczono limit czasu połączenia". I tak ciągle, więcej gdy aktywniej korzystam z internetu. Pingi całkiem rozsądne, w granicach 40-45 ms. Dla normalnego użytkowania oznacza to zrywanie transferów pobierania plików, niemożliwość całkowitego załadowania stron, a bracia w grach internetowych narzekają na nieustanne kicki. To samo na dwóch komputerach, obydwa obsługiwane przez router Tp-Link WR340G. Problem z routerem czy u dostawcy internetu? Jak temu ewentualnie zaradzić?

Z góry dziękuję za pomoc.

0 2
  • #2 16 Wrz 2012 17:03
    VooVoo
    Poziom 33  

Nie napisałeś czy pingi rwą po wifi czy po kablu też. Masz LAN czy modem kablowy? Co z bezpośrednim połączeniem??

0
  • #3 16 Wrz 2012 18:24
    Perambulator
    Poziom 9  

DSL. Od dostawcy idzie kablem RJ45. Przez LAN też zrywa(ło), bo podłączyłem kablem bezpośrednio i wygląda na to, że jest lepiej. Pinguje google od 5 minut i "Request timed out" był jak dotąd jeden. Transferu plików nie zerwało, nie ma kicków z WoWa. Reset do fabrycznych routera?

@edit:

Poprawka, kickuje z Wowa i zerwało transfer. Co zabawne, w logu pingów nie zawsze jest wzmianka o zerwaniu. Dostawca? Wzywać kablistów, czy jest jakiś sposób?

0