Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

SAMSUNG SP2014N - Czy dysk pada ze starości?

Piterixos 16 Wrz 2012 17:00 1221 4
  • SAMSUNG SP2014N - Czy dysk pada ze starości?

Poziom 27  

Witam, ostatnio zaniepokoiły mnie dziwne rzeczy dziejące się z komputerem:

1. Po resecie windows się nie ładuje, pisze, aby wybrać przygotowane urządzenie bootujące lub by włożyć nośnik bootowalny, jednymi słowy jak na moje oko w takiej sytuacji w ogóle dysku nie wykrywa.
    2. Po przejściu w tryb hibernacji (włączyłem go przypadkiem, próbując zrobić smart dysku-.-) system nie wybudza się, natomiast pojawia się niebieski ekran śmierci.
    3. Po resecie pojawia się logo windowsa, po czym mam czarny ekran, dysk jakby się rozpędza po czym nagle cichnie , dioda na monitorze z zielonej na pomarańczową się zmienia i trzeba resetować.
    4. Dysk działa momentami strasznie głośno jakby próbowano odczytać z niego dane za pomocą cyrkla.

Dysk mam taśmą połączony z napędem i do gniazda IDE podpięte. Płyta to Asrock g31m-s.

SAMSUNG SP2014N - Czy dysk pada ze starości?

Z tego co wyczytałem to błąd widoczny w hdtune wskazuje na jakieś fizyczne uszkodzenie dysku... A w ogóle to zważywszy na to, iż mój dysk wydaje się mieć trochę małą pojemność chciałbym was zapytać jaki dysk twardy polecacie, tak żeby miał obroty 7200 rpm, 64 mb cache 1 TB pojemności no i pracował na mojej płytce, która która według danych producenta (4 x SATA2 3.0 Gb/s connectors (No support for RAID and "Hot Plug" functions)) wspiera dyski do sata II...czy np jakbym miał dysk sata I albo III to by na tej płytce nie działały?

0 4
  • Pomocny post
    Poziom 35  

Jeżeli kupisz dysk SATAI co jest bez sensu to będzie pracował z w trybie SATA I, czyli będzie wolniejszy od SATA II. Natomiast SATA III dostosuje prędkość do SATA II.

Kup WD z serii Blue lub Black 1TB 32/64MB SATA II. Nie kupuj Seagate.

1
    Poziom 27  

To dobrze, ze nie będzie problemów. Jeszcze tylko chciałbym, aby ktoś upewnił mnie czy to naprawdę dysk jest tutaj problemem.

0
  • Pomocny post
    Poziom 43  

Dysk jest uszkodzony.

1