Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

budowa od podstaw zestwu a'la kino domowe;)

Kusak01 16 Wrz 2012 17:01 756 3
  • #1 16 Wrz 2012 17:01
    Kusak01
    Poziom 2  

Witam:)
    Proszę o wyrozumiałość z uwagi na dwa powody:
    1. Jest to pierwszy temat a tym bardziej post na tym forum,
    2. Jestem mało doświadczony jeśli chodzi o elektronikę.
    A teraz do rzeczy.
    Chcę skompletować zestaw audio w systemie 5.1 do tv który jeszcze stoi w sklepie więc mało o nim napisze, jakieś 27-32" MPEG-4, kilka złączy HDMI- pewnie będzie podpinany do niego jeszcze mały notebook z możliwością odtwarzania filmów HD.
    Mam na oku aktywnego suba manty SW 508 i głośniki 5.0 SCHNEIDER BROADWAY LS
    do tego trzeba będzie jakiś amplituner- i chyba nie musi być rewelacyjny skoro w subie jest wzmak. Za cd wystarczy mi coś takiego jak DENON DCD-480.
    Zestaw będzie wykorzystywany w 90% do odtwarzania ścieżki dźwiękowej z filmów, pomieszczenie jest małe ok 15m2.
    Czy to można tak zgrać i czy to się nie będzie opłacać? Jak widać po komponentach to zestaw chce żeby wyszedł po taniości;)
    Czy lepiej przeznaczyć te 600zł na jakieś budżetowe kino domowe i nie kombinować na upartego?

0 3
  • #2 28 Wrz 2012 21:06
    Kusak01
    Poziom 2  

Trochę czasu upłynęło, odkąd opublikowałem swoje pytanie ale żadnej odp nie otrzymałem... Związku z brakiem czasu i chęci z kombinowaniem zestawu zainwestowałem w gotowy produkt firmy sony a model BDV-E370 zakupiony w przyzwoitej cenie 899 złotówek, na razie będzie testowany wiec nic o nim nie napiszę. Temat uważam przynajmniej z mojej strony za zamknięty.

0
  • #3 28 Wrz 2012 21:16
    Herethic
    Poziom 28  

Problem polegał na tym, że poniżej pewnego budżetu (2-4 tysiące) po prostu nie da się zbudować nic sensownego.
    To, co zrobiłeś było adekwatne do Twoich możliwości finansowych. Nie wiń proszę nikogo za brak chęci do pomocy.

Udanego odsłuchu!

Pozdro.

0
  • #4 28 Wrz 2012 21:27
    Kusak01
    Poziom 2  

Moja wypowiedź mogła trochę zasugerować że kogoś obwiniam jednak nie chciałem tak zrobić. Zależało mi na tanim i przyzwoitym sprzęcie a że mam już kupiony po taniości zestaw 2.1 za śmieszne pieniądze a grający całkiem możliwie wiec myślałem że da się coś skleić, ale że się nie chciało to się znalazło myślę że trafioną okazję z tym zestawem kina domowego.
    Pozdrawiam.

0