Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WSK 175 Kobuz - spadek napięcia akumulatora.

16 Wrz 2012 17:10 2391 8
  • Poziom 2  
    witam mam wsk 175 kobuz z 1983r stała ona w stadole długi czas.Złożyłem ją do kupy i chciałem pojeździć trochę ale nie było tak różowo. kupiłem nowy akumulator założyłem i odpaliła pojeździłem trochę może 30min i padł mi akumulator (6v) myślałem ze jest to zły akumulator wiec go zmieniłem i znów to samo napiecie akumulator wynosi 4,2v i nie pomaga ładowanie prostownikiem naładuje się akumulator do 6,5v ale spada po 5min do 4,2v co można poradzić na taki problem

Dodano po 4 [minuty]:

po założeni nowego akumulator jeździła fajnie tylko że krótko nie wiem czemu tak szybko padł i czemu nie trzyma co mogło go zepsuć i co należało by zrobić by wszystko działało jak powinno oczywiście z nowym akumulatorem. a jak jeszcze działała to ładowanie było na poziomie na wolnych obrotach ok.7v a na obrotach maksymalnych prawie 12v
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Co można poradzić? NAPRAWIĆ INSTALACJĘ ELEKTRYCZNĄ I OBWÓD ŁADOWANIA.
    Schemat do ręki, jest ogólnie dostępny, miernik i sprawdzanie poszczególnych elementów.
  • Poziom 2  
    fajnie ale czemu akumulator się popsuł

Dodano po 3 [minuty]:

od czego mógł się popsuć akumulator czytałem że prostownik z czasem przestaje działać i czy to może być właśnie prostownik czy może coś innego
    A temu, że rozwaliła go niesprawna instalacja elektryczna. Wybierz sobie - brak ładowania, przeładowanie, zwarcie, zasilanie prądem zmiennym, inne...
  • Poziom 26  
    Ile kolego masz lat? była fizyka w szkole czy aby na tej lekcji nie byleś?

Moderowany przez zeimp:

Za ten i poniższy Twój wpis, otrzymujesz ode mnie ostrzeżenie! Radzę się poważnie zastanowić nad każdym następnym wpisem!

Regulamin
    3.1.9. Zabronione jest rozpowszechnianie treści ironizujących, prześmiewczych lub złośliwych, stanowiących przejaw braku szacunku do innych Użytkowników lub osób trzecich.
    3.1.11. Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.

• Poziom 2  
    z fizyki to nie za mocny jestem a co??
  • Poziom 26  
    No to szkoda kolegas post wyżej wyjaśnił o co chodzi ile lat masz kolego ?
  • Poziom 2  
    20 ale pierwszy raz się spotkałem żeby tak szybko się popsuł akumulator rozumiem żeby się rozładował to tak a to popsuł się i tyle na początku wszystko działało ok a to po 30 min akumulator do wyrzucenia nic już z nim się nie da zrobić

Dodano po 2 [minuty]:

a pytam się od czego dokładnie bo może ktoś też miał taki problem to wie co może być dokładnie a całą instalacje sprawdzac to sporo czasu trzeba
    pawcio101 napisał:
    20 ale pierwszy raz się spotkałem żeby tak szybko się popsuł akumulator

Czyli cud się zdarzył. Pozostaje tylko ksiądz i odczynianie uroku.
    pawcio101 napisał:
    a pytam się od czego dokładnie bo może ktoś też miał taki problem to wie co może być dokładnie a całą instalacje sprawdzac to sporo czasu trzeba

Tak. Wielokrotnie miałem takie i podobne problemy w różnych pojazdach. I zasmucę cię - ZAWSZE należało sprawdzić i przemierzyć instalację i jej komponenty, by znaleźć usterkę. Podpowiedzi dostałeś. Nie znasz się na tym zupełni - dokształć się w temacie i działaj albo oddaj pojazd do elektryka.