Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba p300-135 uszkodzona matryca

zibi063 16 Wrz 2012 19:55 1260 0
    zibi063
    Poziom 2  
    Witam. Jestem po raz pierwszy na forum elektrody.Kupiłem laptopa z pękniętą ale sprawnie działającą matrycą. Postanowiłem ją wymienić na kupioną poprzez allegro używaną, która miała być sprawna. Po wymianie okazało się że wyświetlany obraz jest widoczny gdy jest biały lub bardzo jasny pulpit. Natomiast przy ciemnych obrazach na matrycy pojawia się czarny pas, w 3/4 części od dołu, który po chwili zaczyna jaśnieć a po chwili znowu jest ciemny. W tym czasie na uszkodzonej części nie działa myszka, a pojawiający się coraz jaśniejszy obraz jest opóźniony w stosunku do widocznego w górnej części pulpitu normalego obrazu. Obraz zaczyna mrugać, również kontrolka w zasilaczu w odstępach co ok. 2 sekundy. Jak jest jasne tło, myszka "chodzi" z lekkimi skokami ale działa normalnie. Po powrocie do starej, pękniętej matrycy wszystko jest OK. Z tego wniosek: inwerter, i taśma są sprawne. I teraz pytanie: czy uszkodzona jest świetlówka czy też elektronika matrycy? Jeśli tak to czy można przełożyć z pękniętej matrycy ? Jak to zrobić ? Proszę o pomoc. Zamieszczam zdjęcia z matrycy, która miała być sprawna i mojej starej pękniętej.
    Toshiba p300-135 uszkodzona matryca Toshiba p300-135 uszkodzona matryca Toshiba p300-135 uszkodzona matryca Toshiba p300-135 uszkodzona matryca Toshiba p300-135 uszkodzona matryca Toshiba p300-135 uszkodzona matryca Toshiba p300-135 uszkodzona matryca Toshiba p300-135 uszkodzona matryca Toshiba p300-135 uszkodzona matryca