Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ferguson Ariva t65 nie działa na Azarcie

16 Wrz 2012 21:00 1791 4
  • Poziom 9  
    Witam mam mały problem jak w temacie. Telewizor odbiera 5 kanałów z azartu, a po podłączeniu go przez dekoder ten nic nie wyszukuje. Dekoder jest nowy i sprawny bo sprawdzałem u znajomego na siatkowej i łapał kilkadziesiąt kanałów. Nie wiem jak rozwiązać ten problem bo coś się doczytałem o ustawianiu jakichś częstotliwości, a ja w tych sprawach zielony. Z montażem anteny na zewnątrz też nie bardzo bo blok ocieplony, pomalowany i spółdzielnia może się przyczepić. Mam nadzieje że pomożecie.
  • Poziom 29  
    telewizor odbiera programy analogowe czy cyfrowe? Jeśli analogowe to azart nie jest przystosowany jeszcze do odbioru cyfrowego.
  • Poziom 33  
    sagakama napisał:
    Nie wiem jak rozwiązać ten problem bo coś się doczytałem o ustawianiu jakichś częstotliwości, a ja w tych sprawach zielony.

Problem rozwiążesz przez udanie się do administracji żeby dostosowali instalację zbiorczą do DVB-T.
    Muszą to zrobić do czasu wyłączenia telewizji analogowej.
  • Poziom 9  
    Ale żeby administracja cokolwiek zrobiła minie na pewno sporo czasu, a nie ma jakiegoś sposobu na uruchomienie tego dekodera?? Czytałem coś o jakichś przetwornikach czy takie coś miałoby zastosowanie w moim przypadku?
  • Poziom 33  
    sagakama napisał:
    Czytałem coś o jakichś przetwornikach czy takie coś miałoby zastosowanie w moim przypadku?

Jedyną opcją jest zakup anteny zewnętrznej i ustawienie jej w kierunku najbliższego nadajnika.