Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki telewizor kupić do 2000 zł

kupiętv 17 Wrz 2012 12:37 2160 9
  • #1 17 Wrz 2012 12:37
    kupiętv
    Poziom 2  

Witam wszystkich serdecznie,

Chciałbym poprosić Was o pomoc w wyborze telewizora, jestem w tym temacie laikiem przeglądałem trochę to forum ale jak każdy mam własne zapootrzebowania.
    Proszę o sugestie i pozdrawiam

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
    - całkiem spory pokój ok 25m2

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
    - kanapa jesat ok 4 m od telewizora ale często oglądamy z podłogi zwłaszcza dzieci a w takim przypadku odległośc moze być od samego telewizora do 5 metrów

3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
    - 4 osoby ale może być wiecej jak wpadną kumple mecz obejrzeć

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
    - głównie na wprost ale można też leko bokiem

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
    - na tą chwilę stać ale opcaj zawieszenia wchodzi w grę

6. Jak słońce świeci w pokoju?
    - bokiem do oglądającego ale w oknach są rolety i można zasłonić choć nie zaciemniają pomieszczenia

7. Jaki masz obecnie telewizor?
    - 14" sanyo sprzed nie wiem ilu lat ze 20

8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    - nie orientuję się w tych wszystkich nowoczesnych technologiach
    wiec moze coś doradzicie mając na uwadze to do czego będzie wykorzystywany

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    - obecnie antena zbiorcza ale wraz z telewizorem zdecyduję się na którąś z platform ( n, cyfra+ bądź cyfrowy polsat)

10 .Jakie urządzenia?
    - podłączennie komputera / laptopu aby mógł służyć jako monitor, podłaczenie aparatu - przeglądanie zdjęć może twardy dysk do nagrywania ( nie są to dla mnie priorytety jeżeli znacznie podnosża cene a można mieć dobry model bez nich to można to pominąć, w przyszłości pewnie niedalekiej konsola do gier

11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
    - 4-6 h

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
    - matowa

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    - sport, filmy, bajki

14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
    - opconalnie tak ale nie jest to priorytetem

15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
    - to zależy czy bedzi opcja podłącznie laptopu komputera, jeśli jej nie bedzie to do czasu zakupu konsoli a to nie wiem kiedy nastąpi

16. Preferencje co do marki?
    - brak

17. Preferencje co do wielkości?
    - żona myślała o 32" ale z uwagi na to że pomieszczenie nie jest małe myślę że fajnie byłoby coś znaleźć do 42" interesują mnie modele w tym przedziale wielkości ze wskazaniem na wieksze

18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    - nie zastanawiałem się nad tym ale chyba nienaturalne kolory przy obiorze obrazu

19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
    - wieczorami

20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
    - 2000 zł im taniej tym lepiej

21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
    - nie zależy mi na 3 D

Reasumując szukam telewizora ( plazma, LCD, LED) głównie do ogladania ( sport filmy, dzieci bajki) w przysłości nie wiem jak odległej konsola do gier. Jeżeli zmieszczę sie w cenie to z możliwością podłaczenia innych urządzeń o których pisałem.

Prosze poza wskazaniem konktrtnych modeli o napisanie mi na jakie parametry telewizora powinienem zwracać szczególną uwagę

Z góry wszystkim dziękuję za pomoc

• #2 17 Wrz 2012 13:47
    peterus90
    Poziom 7  

Dziwne pytania.... Czy telewizor ma stać czy wisieć i ile osób na kanapie może siedzieć....

proponuje ten model UE40EH5000 Samsunga kupisz za około 1600-1700zł na jednym z popularnych serwisów aukcyjnych na A. Posiadam go i nie narzekam :)

• #3 18 Wrz 2012 02:54
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Dziwne może dla Ciebie.
    Każdy telewizor posiada lepsze lub gorsze kąty boczne i pionowe. Wydaje się że to wie już każdy laik. No jak widać nie każdy...
    Do Twoich potrzeb najlepszy to taki o większej przekątnej :
    Philips 42PFL 4007
    Sharp 40 LE 240
    Samsung 40ES5000

• #4 18 Wrz 2012 12:43
    kupiętv
    Poziom 2  

Co do Philipsa 42PFL 4007 i Sharpa 40 LE 240 to z opisów internetowych wyglądają ciekawie muszę je na żywo zobaczyć.
    Na forach pisano że Philips ma problemy z odczytywaniem polskich napisów.
    Co do Sharpa to mam pytanie czym się różnią "zwykłe" Sharpy od tych AQUOS.
    Mam natomiast problem z Samsungiem 40ES5000 nigdzie takiego modelu nie moge namierzyć czy nie ma błędu w nazwie?

Mam również wielką prośbę nie tylko o wskazanie konkretnych modeli ale równiez o podanie na jakie parametry mam zwrócić uwage przy podaneych przeze mnie uwarunkowaniach. Wskazałbym na tej podstawie kilka modeli i pomoglibyście mi wybrać najwłaściwszy.

• #6 04 Paź 2012 12:39
    kupiętv
    Poziom 2  

zrobiłem mały rekonesans i najbardziej przypadły mi do gustu proponowane modele
    Samsung UE40ES5500
    Philips 40PFL5007K
    oraz Sharp LC-40LE730E
    jak na tle dwóch pierwszych wg Was prezentuje się Sharp?
    problem w tym że niestety przekraczają one mój założony budżet ( który niestety osatnio się skurczył) najchętniej wydałbym nie więcej niż 1800 zł co pewnie się wiąże z tym że model bedzie mniejszy - jaki byście zaproponowali?

• #8 04 Paź 2012 13:52
    kupiętv
    Poziom 2  

LOCOLOCO napisał:
    ( napisałeś 18.000 zł)
    juz poprawiłem
    coś wiec czuję że będę musiał dozbierać kasy w końcu to pewnie zakup na kilka lat
    mam też pytanie do Ciebie LOCOLOCO wiele osób poleca tu na forum telewizory LG jednak z tego co mi się wydaje ty je omijasz szerokim łukiem czemu?

• #9 04 Paź 2012 20:13
    jakuubs93
    Poziom 2  

Witaj!

W tej cenie możesz naprawdę poszaleć, wystarczy dobrze szukać. Samsung ostatnio wiedzie prym w produkcji dobrych telewizorów i jak na Twoje potrzeby, myślę, że ten spełni Twoje oczekiwania:

Samsung UE40ES5500

W tej cenie trudno jest znaleźć dobry telewizor o przekątnej 42', ale 40 cali to także niemało, takie parametry na pewno zapewnią Tobie i Twojej rodzinie solidną porcję rozrywki. Za pośrednictwem USB Dongle będziesz mógł używać WiFi w telewizorze, co otworzy Ci okno na nowy wymiar rozrywki, także i w YouTube. No i oczywiście rozdzielczość Full HD, co jest bardzo ważne.

W linku masz także porównywarkę cen, możesz tam znaleźć jeszcze coś innego, jak masz ochotę.
    ]Link[/url]

• #10 04 Paź 2012 20:20
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Mam, przetestowałem i nie jest dla mnie tak jak bym sobie życzył.
    Ja odpuszczam. Wiele ludzi jeździ jeszcze małym Fiatem , też jeździłem i odpuszczam.
    Nawet w małych wolę Toyotę czy Smarta.
    Ja bym został przy tym gdzie jest moc potwierdzeń co do jakości mimo szerokości rynku.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME