Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer nie widzi dysku USB Seagate Backup Plus Modelk:SRD0SP0

17 Wrz 2012 13:18 8937 7
  • Poziom 8  
    Witam wszystkich forumowiczów!

Od kilku już lat korzystam biernie z Waszych porad. Jesteście nieocenieni! Do tej pory znajdowałem odpowiedzi na moje pytania/problemy i nie było potrzeby zakładać nowych tematów. Nie mniej jednak wczorajsze popołudnie i dzisiejszy poranek na tym forum nie dał mi odpowiedzi na bardzo istotne dla mnie pytanie: Jak odzyskać dane z zewnętrznego dysku Seagate Backup Plus Modelk:SRD0SP0 1TB??

Problem wygląda następująco:
    Dysk ma zaledwie miesiąc. Do soboty działał bezproblemowo. W sobotę po zapisaniu na nim nowej partii danych odpiąłem go od jednego laptopa by podłączyć się z nim do drugiego laptopa.
    Niestety usłyszałem tylko przez 2-3 sekundy jakiś dziwny dźwięk z wnętrza dysku a dioda na obudowie zamiast świecić zaczęła pulsować.

Aktualny stan jest taki, że żaden z komputerów nie widzi go ni jak w windowsie 7 (sprawdzałem Narzędzia administracyjne>Zarządzanie komputerem), nie widać go w BIOSIE, po podłączeniu do stacjonarnego kompa też tylko kilka dziwnych dźwięków i windows też go nie widzi.
    Próbowałem na kilka sposobów odczytać SMART i nic! Nie widzą go też programy takie jak PMagic czy EaseUS.

Sam dysk traktuję jako rzecz nabytą. Natomiast dane z dysku są dla mnie bardzo istotne.

Może macie jakiś pomysł co robić by skopiować z niego dane? I czy w ogóle przy takim jego zachowaniu jest to realne?

Z góry bardzo dziękuję za Waszą pomoc i wyrozumiałość.

Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 36  
    Trzeba wyjąć dysk z obudowy i podpiąć bezpośrednio do PC i zobaczyć czy go widać. Jest duże prawdopodobieństwo, że padła elektronika kieszeni dysku tylko.
  • Poziom 8  
    Nie ma konieczności wyjmować go z obudowy. Ten dysk posiada tak zwane wymienne adaptery. Wystarczy odpiąć adapter od dysku i mamy dostęp do podłączenia zasilania z płyty jak i kabla do transmisji danych.

http://www.seagate.com/pl/pl/external-hard-drives/portable-hard-drives/standard/backup-plus/

Ja już go podpinałem nie przez USB a bezpośrednio do płyty głównej stacjonarnego komputera i nic. Nawet SMART'a nie mogę odczytać :(

Komputer nie widzi dysku USB Seagate Backup Plus Modelk:SRD0SP0 Komputer nie widzi dysku USB Seagate Backup Plus Modelk:SRD0SP0
  • Poziom 36  
    W biosie dysk jest widoczny ? - słuchać jak pracuje ?
  • Poziom 8  
    W Biosie go niestety nie widać. Zaraz po podłączeniu zasilania przez 2 sekundy słychać jakiś dźwięk z dysku i potem juz nic.
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    No to dysk nie do uratowania. Nawet szyfrowany dysk powinien być widoczny w biosie. Sam nic nie zrobisz. Profesjonalne laboratorium może odzyskać dane - rozbiorą dysk i sczytają dane z talerzy. Ale tanio nie będzie.
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Odzyskanie danych to kwota nie schodząca poniżej 2ch tysięcy.
  • Poziom 8  
    Tego się właśnie obawiałem. :(
    Ceny faktycznie małe nie są. Wstępnie jedna firma zaoferowała pomoc za około 1800 zł. :(
    Sprawdzę dziś czego nie zdążyłem skopiować na NAS. Będę świadom strat. Tak czy inaczej na laboratorium się nie zdecyduję.

Dzięki za pomoc. Temat (niestety) uważam za wyczerpany i zamykam.

Pozdrawiam