Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NetiaSpot + Tenda w150m - Brak połączenia bezprzewodowego.

17 Wrz 2012 14:15 2175 3
  • Poziom 10  
    Witam Was...

Mój problem dotyczy Netiaspotu i TP Linka WR 740N. Chcę je połączyć bezprzewodowo ale niestety tylko raz NS widział TL, a ja nie mogłem dostać się do konfiguracji TL. Kabli ciągnąć nie chcę i nie mogę bo za daleko. Prosiłbym o konstruktywne podpowiedzi jak to ustrojstwo podłączyć. Tp Link posiada WDS nie wiem natomiast jak przekazać z NS sygnał WiFi do TL.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Aby działał WDS muszą go wspierać oba routery.

W tym przypadku możesz jedynie podpiąć TP-Linka przewodem lub używając dodatkowego AP.

Ewentualnie rozważ użycie PLC/Plug - sieci po przewodach elektrycznych.
  • Poziom 10  
    To zaraz narzuca mi się pytanko. Czy z czymś mogę to skonfigurować. Z urządzeniem TpLinka bądź innej firmy? W granicy tej ceny? Około 80zł? Takie?

TENDA W150M Plus Tryby pracy: punkt dostępowy; klient punktu dostępowego; WDS + AP; WISP; router

PENTAGRAM Cerberus DSL Wi-Fi 802.11n [P 6361] Cerberus [P 6361] pełni funkcję bramy (ang. gateway), dzięki której można podłączyć sieć lokalną do internetu. Dla sieci bezprzewodowych pełni funkcję punktu dostępowego (access point).
  • Poziom 10  
    Witam Ponownie. Dalej męczę się z moim problemem. Mam połączony AP +Klient na Tenda W150M wszystko pięknie. Łączy się widać go w Netii, ale gdy podłączę Tendę pod TV to niestety nie mogę połączyć się z siecią WWW, chociaż Netia też go widzi. Wszystko pokazane na obrazkach poniżej.

Schemat połączenia Netiaspot (WiFi) Tenda (skrętka) SmartTV
    Co robię źle?
    NetiaSpot + Tenda w150m - Brak połączenia bezprzewodowego. NetiaSpot + Tenda w150m - Brak połączenia bezprzewodowego. NetiaSpot + Tenda w150m - Brak połączenia bezprzewodowego.

A tak miało by to wyglądać
    NetiaSpot + Tenda w150m - Brak połączenia bezprzewodowego.

Sam rozwiązałem swój problem a pomógł mi ten temat na elektroda]Link WISP działa z NetiaSpot i nadaje IP Smart TV.